Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Naravno da se isplati. Zen/zec i teraj.
 
U jakoj sam nedoumici sta uzeti...

Imam u ponufi gtx 1060 6gb po 280e nova i rx 570 4gb 310e nova. Za mining uzeo bih bar 4kom.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Za 1060 zavisi koja je memorija u njima.ako je samsung onda ocekuj 24mhs , sa mikron manje...sa hynix 16mhs...ako imas opciju da uzmes jednu i proveris.... za Ati ne znam
 
Koji od ta dva? Ima li negde pojednostavljeno kako da podesim minere i ta cuda posto sam malo ispao iz koloseka...
 
Skini claymore 12.5 za zec, idi na suprnova, napravi nalog I workere, imaš tu uputstvo za bat fajl i gotovo. Msi afterburner 4.3, napon svuci koliko može, klok recimo 950/1250, I to je to. Treba da daju oko 250 sol.
 
Skini claymore 12.5 za zec, idi na suprnova, napravi nalog I workere, imaš tu uputstvo za bat fajl i gotovo. Msi afterburner 4.3, napon svuci koliko može, klok recimo 950/1250, I to je to. Treba da daju oko 250 sol.

Hvala puno probacu cim dodjem kuci...jeste da su dve 7950 mozda malo ali svj mi stoje prakticno neiskoristene... kakva je racunica sa te dve karte na dnevnom nivou koliko se moze izvuci?
 
Jel se isplati ove kupovati, zotac-geforce-gtx-1070-mini-8gb-gddr5, cena u Italiji je oko 400 EUR-a?
 
U jakoj sam nedoumici sta uzeti...

Imam u ponufi gtx 1060 6gb po 280e nova i rx 570 4gb 310e nova. Za mining uzeo bih bar 4kom.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Ljudi ne znam sto uopste uzimate nvidiu u razmatranje ako mozete kupiti AMD?
Taj 570 uvek moze preko 27 mhs a 1060 u najboljem slucaju oko 24, 1060 ti je takodje danas postao veliki rizik, ne znas kakva ce ti memorija zapasti.
 
Skini claymore 12.5 za zec, idi na suprnova, napravi nalog I workere, imaš tu uputstvo za bat fajl i gotovo. Msi afterburner 4.3, napon svuci koliko može, klok recimo 950/1250, I to je to. Treba da daju oko 250 sol.

Sve poslusao napon nisam dirao kopaju obe iz prve :) potrosnja trenutna 650W a baca mi trenutno 426 sol
 
mozda zato sto ne postoji samo ethash ?

Kako god, sta god sam racunao, odnos ulozeno-dobijeno je bio na strani AMD, cena, performanse, potrosnja.
A to sto AMD prednjaci po pitanju mininga jos od nastanka istog je dodatni plus.
Kolko sam mogao da ispratim trziste, da je bilo dovoljno AMD karti nvidia se i danas ne bi prodavala za mining.
 
Jel ima razlike za zeca izmedju 12.3 i ovog novog 12.5 minera, ja sam na 12.3

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Kako god, sta god sam racunao, odnos ulozeno-dobijeno je bio na strani AMD, cena, performanse, potrosnja.
A to sto AMD prednjaci po pitanju mininga jos od nastanka istog je dodatni plus.
Kolko sam mogao da ispratim trziste, da je bilo dovoljno AMD karti nvidia se i danas ne bi prodavala za mining.

+1
 
Koji su modeli te dve 7950 sto imas?
 
Skini i koristi stari trix za njih, najlakse ti je tako, ja imam mix rig, pokrenem prvo stari trixx namestim klokove i napone, gasim trixx, startujem AB i podesavam dalje

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Poz ljudi, treba mi pomoc.. Sta Uzeti od opreme za recimo 1300e? Da li ici za pocetak na 2 gtx 1070 ili nesto drugo?
I sta mogu da ocekujem sto se tice love na mesecnom nivou, ako racunamo vrednost na danasnji dan?
Pretpostavljam da je eth aktuelan danas?

Nije mi neka zarada na umu, eto cisto, nije neki veliki rizik,a voleo bih da probam, nesto kao hobi.

Hvala unapred na odgovorima.
 
Bolje uzmi rx470 stare par meseci sa garancijom nego 2x 1070

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moje mišljenje, ubaci u lični komp 2 grafike za početak. Ne isplati se praviti rig sa 2 grafike, tj sa 2 kom, najbolje je hobi razvijati iz ličnog računara.

Da kupujem dve karte danas, uzeo bih 1080ti, ili bih tražio Vega 56.

Za najmanje ulaganja u kompletan rig, što više Gtx 1060 npr.
 
Ako uzmem dve 1080ti, i stavim u moje kuciste, da li ce izdrzati napajanje iz potpisa? Kapiram da su karte ubica, sta mogu da ocekujem na mesecnom nivou sa te dve karte?
S druge strane, komp koristim za jos neke stvari, i ne svidja mi se ta opcija. Ali ako kazete da je najisplativije..
 
Grubo, 250$ po sadasnjim cenama i bez izvlacenja maximuma, onako lagano.

2 1080ti bas knap sa napajanjem ali mislim da može. Moraš ozbiljno hladiti kuciste za te dve karte. Blizu su suvise u kucistu, svakako razmisli da probas sa jednom za pocetak.


Nemoj se bazirati samo na mojim savetima. Neko ce reci jos nesto.
 
Pa ako imas sve ovo iz potpisa mozes ti i sa 7970 da pocnes da kopas zcash ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam azurirao, imam gtx 960 2gb [emoji2]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno