Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

niko ne govori da treba da se kupuju stare karte, pogotovo po tim cenama (max 100e idealno 90e kao sto kazes) , ali tahiti ima jos mnogo toga da pokaze ipak je 384 bit chip sprem ovih 256 bit (470, 480)
 
eto taman da namestis jedan rig za svoj rudnik, lep i cist da ti bude ;), a posle mozes i da ga prodas u oglase :)
 
Djelimično ;) ali u kombinaciji sa Tweak-om sve se da podesiti.
 
E ljudi moze neka preporuka sta je sada najbolje od karti za kopanje?
Znaci ono koji proizvodjaci i modeli, koliko memorije, sta je najisplativije kopati...
Hvala unapred svima na informacijama
 
E ljudi moze neka preporuka sta je sada najbolje od karti za kopanje?
Znaci ono koji proizvodjaci i modeli, koliko memorije, sta je najisplativije kopati...
Hvala unapred svima na informacijama

Ja jos nemam nijedan rig, ali planiram uskoro da uzmem prvi pa sam iscitavao forume malo.
Koliko sam skapirao da je trenutno najbolje uzeti RX 470 8gb zbog odnosa cene/potrosnje/hash. RX 480 je skuplja, malo vise struje trosi, a ne daje nesto mnogo vise hesh rejta.
Dosta njih je pisalo da MSI treba da se zaobidje kod ove RX serije.
A kopa se valjda ETH,ETC,XMR,ZEC..

Neka me ispravi neko ako sam pogresio, morao sam nesto da napisem, samo citam vec nedelju dana :D
 
po meni je bolje uzeti jeftiniju rx470 koja radi 10% slabije od 480ke a kosta 20%manje
 
@- Milos -
@macola265
Ljudovi hvala za info, totalno sam ispao iz toka pa mi svaka informacija znaci.
A koliku ulogu igra memorija na karti, 4 vs. 8GB? Da li se isplati tu praviti ustedu?
Znas li mozda koji je razlog za izbegavanje MSI RX serije? Nekako mi nema logike jer je po nekom mom misljenju MSI Twin Frozr hladjenje ponajbolje.
 
Neki 8GB (Sapphire) dolaze sa boljom (Samsung) memorijom u 8GB varijanti. U preprodaji će 8GB modeli svakako biti bolja opcija.
 
Razlika izmedju Sapphire RX 470 Nitro 4gb i Sapphire RX 470 Nitro 8gb nije preterano velika, nesto manje od 15e kada se uzima iz Madjarske.
Mislim da je trenutno 4gb sasvim dovoljno(2gb je na granici), ali mozda je bolje uzeti 8gb zbog nekih narednih algoritama i ne razmisljati posle.

Kod MSI koliko sam citao je bas hladjenje lose. Temperatura je veca za 10c nego sto pise, pa se samim tim i ventovi(na default fun profilu preko 60c a ustvari 70c) pale kasno. Sve u svemu, kada se sve podesi kako treba(klokovi, fun profile, undervolt..) je okej, ali je mozda za malo iskusnije kopace.

A negde sam citao da i onaj PC Red Devil treba izbegavati..
Gigabyte isto ima 3 godine garancije, ali ga nema u varijanti od 8gb koliko znam.
Ja bih se opredelio za Sapphire na osnovu onoga sto sam citao do sada.
 
Poslednja izmena:
Safirka rx470 8gb best bay

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Okvirno 250-280e

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Strava ste ljudi, znaci najbolja opcija je Sapphire RX 470 8GB sa Samsung memorijom.
Hvala svima sto ste se trudili oko mojih pitanja :wave:
 
Nazad
Vrh Dno