Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Sto se tice ventova na RX480 8G pustio sam malo da rade i da vidim kako bi to bilo na vazduhu, lepo to radi, setovnje 1336/2000, -100mV vent na 38% temp 50 doduse soba bez grejanja samo od rigova sa prozorom na kant, ali posto ste vec poceli sa kuknjavom oko ventova otisle su pod vodu i sad je na njima 15 stepeni, razlika izmedju njih i 280x, 10 stepeni tj na 280x je oko 25 stepeni
 
Ce nazebu, morace neko cebence, :smash: ono sto me plasilo je VRM i mem jer njih ladim sa sunonima, ali sve je mlako tako da nema zime. Inace da znate rigovi sa 4x280x na 1040/1500 sada vuku 750W i ici ce to jos malo gore
 
Poslednja izmena:
@Phoenyx imali smisla da jos natezem ove 480 jer su ledene
 
Ce nazebu, morace neko cebence, :smash: ono sto me plasilo je VRM i mem jer njih ladim sa sunonima, ali sve je mlako tako da nema zime. Inace da znate rigovi sa 4x280x na 1040/1500 sada vuku 750W i ici ce to jos malo gore

koliko ti prave na 1040/1500 - sta kopas ustvari?
 
@gaca
Nema potrebe za tim clockom cak spusti mem na 1750 nema razlike isto i za 280x spusti mem na 1250
 
Kopam normalno zecove,
hvala @Phoenix, probacu, misliis da oborim i clock na procu
@toogod oko 200-215 sola zavisi kako koja karta , 480 baca 230sola
iskopacu i sliku bila se vrtela pre 4 godine
 
Ajde stvarno, pusti fotku i mene baš zanima kako to izgleda... [emoji4]
 
Alti. Ne ocekuj da ces zavrsiti ista, dobre su sanse da ce te odbiti. Meni su 2x odbijali reklamaciju na isto napajanje a drugi put su mi ga vratili sa oguljenim serijskim da ne bih mogao da ga vratim i treci put. Banditi!

Ja sam ocekivao da si do sad iskuniji, uslikas sve, pazis kad primas robu, nosis cebe i ciglu kad ulazis u servis, pa kad te pitaju a sta ti je to.... cujem da je onda uspesnos reklamacije veoma visoka oko 99.6% :d
 
Imaš li neku sliku kako ova voda izgleda na 470/480?
 
Moram malo više da se zainteresujem za ovo hlađenje... Super ako su takve temperature...
 
Haha skroz sam zaboravio na ovaj cesmovaca mod :D

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nasta mislis @forum1nik
 
Na potapanje ovih novih kartica. Kako to izgleda?
 
Ovo je stara prica sad koristim konektore za kompresore
 
Jel si pravio blpkove, koliko su te izneli?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Jesam, i to nije ni malo naivno, pokuso sam i da imam ozbiljnu proizvodnju ali to u Srbistanu tesko ide, iako sam imao bolje blokove i od Amera i Slovenca, da ne kazem da su mi kopirali neke fazone a ja niisam imao medjunarodni patent da ih tuzim
 
Jesam, i to nije ni malo naivno, pokuso sam i da imam ozbiljnu proizvodnju ali to u Srbistanu tesko ide, iako sam imao bolje blokove i od Amera i Slovenca, da ne kazem da su mi kopirali neke fazone a ja niisam imao medjunarodni patent da ih tuzim
svaka ti cast,nastavi samo,koja bi bila cena da se sklopi 6grafika na 1,pa tipa u radijator :)
 
Pozdrav ljudi,kao prvo da pohvalim temu veoma je korisna za nas manje iskusne majnere.Imam jedno pitanje,da li je neko probao na GA-MA790GPT-UD3H da potera 5 grafika(rx470)? Treba mi neko jeftino am3 resenje :trust:
 
Ukoliko ti treba povoljno am3 rešenje samo GA 970 DS3P uz bar 3 powered extendera ili USB i nema da te boli glava....
 
@sasami
Hvala na brzom odgovoru,tako cu i odraditi ta ploca je oko 70e sto i nije neka velika kinta.
 
imas i gigabyte g1 sniper a88x fm2+ platforma moze da potera 5 grafika e sad nzm samo koja je cena..
 
jel video neko ASIC 97.4 ?
malo pre kad sam pakovao kartu pogledam cisto info i vidim cudo,kaze po gpuz 99.9 bolja od svih dosad testiranih
jos kad lik kaze neznaci mi nista
 
Ajd da probam ovde mozda je tema aktivnija...
Da se pohvalim ili pozalim... uzeo sam rx 480 I prvi utisak posle gtx 1070.... kao iz mecke u juga :O +kao da prvi put sastavljam ring
Sta da ukljucim ili iskljucim u ab 4.3 sve su mi kartice u idle fazonu... da napomenem moram da koristim onboard vga AsRock h81 btc i sa nvidiom je sve radilo kao podmazano...
 
U svijetu rudarenja ati nikako ne može biti personifikacija za jugu ;)
Da li sam dobro razumio da ti hoćeš da kopaš sa jednom karticom na ploči H81 BTC? Ujedno hoćeš da koristiš konfiguraciju i kao PC?
Čemu će ti uopšte integrisana grafika?
 
Vrh Dno