Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam jedan problem sa nvidiom p106.
Na prastaroj m4a88t-evo radi, ali na Biostar b350et2 na kojoj je r3 2200g kad je ubačena u PCIe slot računar ne daje sliku i dobijam 8 kratkih bipova?
U biosu je postavljena integrisana kao primarna.
 
Najnoviji bios je na ploči, nego izgkeda da *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* od ploče neće uopšte da prebaci na integrisanu kad je nešto u PCIe slotu
 
kakve veze ima koji win ima kad ne moze post da prodje. Svasta.
@Bojsane trazi u manualu ploce instrukciju za 8 bipova (mada je to univerzalno za sve nove ploce), pa ako tu ne zakljucis nista probaj da izvadis bateriju iz ploce na minut pa je vrati. Posle toga probaj neku drugu karticu
 
U pravu si, zaboravio sam na prvu poruku i bipove.

Povučen iskustvom da kod mene na win7 ne mogu da rade integrisana i pcie karte istovremeno a na win10 recimo mogu, pitao sam zbog toga..
 
Karta na obe ploče daje bipove kad je u biosu namešten pcie kao primarni gpu, što je možda i logično jer nema video izlaze.
Kada je u biosu nameštena integrisana kao primarna na m4a88t-evo daje sliku, prihvata drajvere, mogu da je vidim u gpu-z i odradio sam OpenCL test u geekbench 4 pa bi grafika trebalo da je ispravna.

Na b350et2 sa integrisanom kao primarnom u biosu samo daje bipove.
Izgleda da je u ploči problem, probao sma da ubacim stari 9600gt i dobijam istu situaciju minus bipove. 9600gt može samostalno da radi ali ploča neće da pusti video na integrisanoj kad je nešto Pcie slotu.

Reset biosa preko džampera i vađenje baterije ne pomaže.

E sad nisam 100%siguran da li je do ploče, neka limitacija čipseta ili ima veze sa r3 2200g koji je na njoj. Kupio bih drugu ploču da sam 100% siguran
 
Poslednja izmena:
interesantan problem. Ja imam isto b350 plocu za kucni PC ali moj CPU nema grafiku tako da ne mogu da probam.. ne znam sta bi moglo biti kod tebe
 
jer nema video izlaze.

Prema ovome, ima video izlaz.

b20170214_5.jpg
 
Hvala, ali valjda znam da li moja ploča ima video izlaz ili ne, ja sam govorio o minerskoj kartici p106 koja nema video izlaze.
 
Moja greška.

Čitam karta, mozak misli na matičnu, jer postoje AM4 ploče koje nemaju nikakav video izlaz.

Sad se smejem sam sebi. :D

Moguće je da automatski prebacuje na PCIE.

Otkad je APU-a kod AMD-a, a to je već deset godina, uvek je moglo da se bira između integrisane i diskretne u BIOS-u. Moguće je i da je falična.
 
Poslednja izmena:
Neverovatno, problem je pravila poslednja verzija BIOS-a. Vratio sam na pretposlednju i sad sve šljaka po PSu.
 
Ljudi treba mi savet. Rig je oko 20m udaljen od WiFi rutera, radi na TP LINK 722 i poceo je da brljavi, puca veza... sta predlazete? Treba. mi nesto STO JEFTINIJE jer ethernet kabal nemoguce sprovesti do riga.
Nesto sto bi moglo mozda da radi i prima signal bez ethernet kabla u sebi i da deli signal TP LINKU. Unapred hvala...
 
moras kablom da udaljis antenu od riga. To ce MOZDA pomoci
 
da. karte ometaju wifi signal 100% provereno. ali opet nije garancija da ce raditi preko wifija.
 
da ima i to ako su na istoj instalaciji obe uticnice. devolo je firma sto to proizvodi
 
Prati, pa provjeri da li te diskonektuje sa pool-a. Ako ne, zavrsio si posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kolege... kako održavate kartice?

Inače, stradala mi dva ventilatora na Gigabyte 1070 ti. Skinuo sam hladnjak i imam šta da vidim... pasta suva ko dren, jedva je i ima... termoprovodni pad sasvim izlomljen.

Koju pastu predlažete, a da nije najskuplja? :)

Gde i koji termoprovodni pad uzeti? (da li ga uopšte menjati)
 
zato nemojte da natezete kartice radi 3% vise hash-a, jer se ne isplati , inace fan-ove imas na Aliju
 
Prati, pa provjeri da li te diskonektuje sa pool-a. Ako ne, zavrsio si posao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo, ravno 24h od starta... nije pukla konekcija ni jednom, stale pao na 0.5% a prosek 100 sola... i to sa 1/4 crte wifi... palo na 1/4 posle 1h rada. Visak stale share i nemogucnost koriscenja TW je bio zbog interneta,, sad cim pokusam ulogije se.... ZA SADA, videcemo kansije.
HVALA SVIMA...
:wave:
 
sta radite sa kartama koje ne mogu na def setovanjima da kopaju? Tipa 580 4gb nitro+ samsung 1120/1750 0.9v puca posle par sati. Ista ta karta je radila godinu dana bez greske na 1120/2100 0.9v
 
Poslednja izmena:
Joj ja sam već hteo da otvorim temu za to jer strašne probleme imam, ludim već. Hteo sam da pitam da li se javlja neka degradacija vremenom jer već ne znam šta da radim da mašine rade stabilno bez pucanja i resetovanja kartica na default. Samo obigravam i visim na teamvieweru, menjao biose od muke, dizao napon, obaram li obaram memoriju čak i na 1850 a godinu i po radilo uglavnom stabilno na 1950-1970 neke i dalje rade a neke zezaju. Tripujem se da su starije verzije minera bile stabilnije, nisam pametan.
 
Za pocetak proverite napajanja, napajanja degradiraju, gube na efikasnosti i na stabilnosti mnogo vise od grafika.
Napajanja koja vecina vas koristi jednostavno nisu projektovana da rade 24/7 svih 365 dana u godini.
Obavezno proverite sve konektore, desavalo mi se da mi pola konektora ostane u rukama, narocito ako koristite BS napajanja koja se kod nas reklamiraju kao brendirana.

@Roger
3D mark ne mora da pokaze nista jer je moguce da grafikama crkava memorija a imam utisak da testovi ne testiraju doboljno memoriju kartica, kao da su vise orijentisani na testiranje samog GPU.

@Gadjan
Ako govoris za RX570 nije ni cudo sto ti se to desava, ja se ne secam da sam neku 570ku stavio preko 1900, bez obzira na tip memorije.
Novije verzije minera nisu manje stabilne nego su nategnutije pa ako su ti kartice na ivici pucanja, kao tvoje, novi miner ih samo gurne preko te ivice.
 
Ako ne valja, puci ce tokom igre ili marka. Opterecuje mark i memoriju dovoljno. Probaj na default setovanjima.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno