Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Moze li neko da me uputi gde da skinem proveren bios i podesavanja za sapphire rx570 nitro plus 8gb, ili jos bolje neko da mi posalje, ako ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja se ne bih bunio ako neko ima da preporuci ili posalje dobar bios za rx580 8gb micron memorija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi posite tacne oznake karti i tip memorije ako hocete pomoc, u protivnom mozete zavrsiti sa brickovanim kartama.
 
Da li ima ko mozda Sama Armor 1200w Platinum napajanje?

Kakva su vam iskustva radilo bi na 6x gtx 1060.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Kolega ja to stavio na 7 x rx570
Redi vec 6-7 meseci
 
Imate svašta od BIOSa na Anorak tech forumu, pa pogledajte ;)
 
Taj Asic miner je nebitan,Zec ce ionako da se forkuje i od tih njihovih Asic-a nema nista.

Vec iz Zec tima mesecima pricaju o tim Asicima i sta ce uraditi protiv njih.

Dok stignu te Asic masine u Junu kranjim korisnicima Zec ce vec ili promeniti Algo ili ce uraditi isto sto i Monero ili nesto trece.

Dobro je sto se razmislja o tome unapred a ne kao kod Eth-a cutalo se mesecima pred izlazak same Asic masine.

Tako da ce te Asic masine za mesec dva biti bezvredne kante.

Evo sam post jos iz februara.

"ZcashCo engineers have recently been chatting about mining decentralization, including such ideas as changing the Equihash params, switching to a different PoW algorithm, making non-outsourceable PoW, switching to PoS, etc… My current position is that our mission is best served by improving the security, scalability, and usability of the product for end users, and that mining-decentralization is a struggle that is impossible to win in theory, and is long since lost in practice, and it is a distraction to worry too much about it. Instead I think we should design protocols which are censorship-resistant and user-protecting (and usable and scalable) even when there is only one miner in the world.

Ne verujem da ce jedino preci na POS jer Zec nije star ni dve godine jos...Prerano je za to.
 
Poslednja izmena:
Pa ti mi prekopiraj onda taj tekst.

Edit:Ako mislis na ovaj tekst odnosno njegov zadnji post.

Hey folks! I don’t even have time to write complete replies in here, much less read all of these hundreds of messages. :-{ I hope that someone is somehow boiling down the major sentiments and ideas for me and others to use. Maybe the Zcash Foundation’s voting protocol will serve for that purpose. Not sure.

Just jumping in here to say two things:

I’m really chagrined that I let it sound like we were committing to a social contract of ongoing ASIC-resistance. That is absolutely never what I had intended to commit to, because (a) I always thought that it would probably become impossible long-term, and (b) I always believed that there was a fundamental trade-off between widespread distribution of the coins on one hand, and miners having a large sunk-cost investment into the coin on the other hand, and that the latter might eventually prove to be valuable for attack-resistance and network stability. (I still believe both of these things: even if ASIC-resistance is possible this year and next year, it will almost certainly become impossible given enough scale and enough years. And: distributing coins widely with a commodity PoW is fundamentally incompatible with locking miners into a sunk-cost-investment incentive-alignment with custom PoW, and the latter has advantages that might eventually prove to be important.)

But, I allowed ZcashCo’s public statements to let people jump to that conclusion (i.e. we stated that our motivation was widespread distribution of the coins and the mining, which allowed people to reasonably assume that this was a long-term principle rather than a temporary strategy), and I have to take responsibility for that and if possible to try to honor what people thought.

I’ve been trying to educate myself about the state of cryptocurrency mining. I’m getting in touch with various big mining operations to try to understand their economics. I’m also learning about energy production (direct contracts with plants instead of sucking from the grid, renewables, etc.). One major unanswered question in my mind is: suppose you have a large, profitable GPU-mining farm. Why don’t you reinvest all your profits in scaling it up? In other words, why haven’t professional, large-scale GPU-mining operations already driven small-time miners out of business?

One thing I’ve learned along the way is that GPU mining is absolutely essential to Zcashers in Venezuela. If Venezuelans try to import ASIC miners (i.e. for Bitcoin, currently), then they risk having the miners stolen or extorted by the army which controls all imports. GPUs are not (yet?) nabbed on import like that, and anyway there are a lot more GPUs already floating around inside Venezuela. This really goes to the point that Simon has made a few times in this thread, that custom mining hardware is more vulnerable to special treatment by authorities.

Oh, bottom-line, by the way, is that I’m basically still in the same place now that I was four years ago when we first decided to go for widespread-distribution-of-coins at the expense of sunk-cost-incentive-alignment. I still think that widespread-distribution-of-coins is more important (but I still think that it can’t last forever, and that the other side of the trade-off may also prove to be important).

Ovo ne dokazuje nista nigde nije napisao da je za to da se Zec kopa samo Asic masinama.

Ako je iole pametan promenice kod ili sta vec jer je novcic tek na nekom pocetku nije to Eth,Ltc,Dash...
 
Poslednja izmena:
nema to veze ovaj koin je star ovoliko onaj koin je star ovoliko, ko ima $$$ da gura koin taj koin ce da opstane i uradice ono sto je njima isplativo a ne nama minerima damperskoj maca-maca,

da mu dodju ti iz asic tima i kazu e batko imas 5% od asica mislis da ce da kaze ne, ja minerima verujem, ja ovo radim iz ljubavi i hobija, moram da izdrzavam minere, slabije, oni su tu da zarade, boli ih uvo za nas, minersku dampersku maca-maca
 
Tu je veci problem sto ti asici kopaju već uveliko.... Sad su ih tek pustili u prodaju kad su ih dobro izvozali.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam odavno sumnjao da postoji asic za ZEC-a samo je ovo sad potvrda nevjerovatno je da ga karte kopaju samo, jer nethash je rastao kad isplativost na njemu nije uopste bila blizu neki drugi coin-a. Logicno je bilo da je ASIC, ako sad ove prodaju onda vec prave bar duplo brze steta sve manje i manje coin-a za kopanje unistise sve :(
 
Ista prica je eth.... Kad puste asic u prodaju znajte da je taj novic vec opasno preuzet istima.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa mislim da smo svi znali da postoji Equihash ASIC, i da je pitanje vremena kad će ga objaviti samo. Sad je samo pitanje koliko njih će forkovati. BTG je najavio fork već, ostale još nisam video da su se oglasili.

Sa druge strane, ako su oni kopali sa njima nećemo videti povećanje diffa bar za prvi batch sigurno.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da postoje Asic masine za Equihash coine diff im nije toliko eksplodirao kao kod Eth-a tako da za sada Gpu mining nije ugrozen...

A ako recimo kod Zec-a sve ostane isto i ne urade fork ili ne promene kod izgubice mnogo investitora u isti ti isti investitori ce preci u nesto drugo bar tako pricaju na netu,i ja da sam holder Zec-a a da ostanu Asic masine u igri odmah bi sav kapital prebacio u Eth,Ltc,Rvn na primer sigurno ne bi ostao na Zec-u.

Tako da ako ostanu Asic masine u igri i tim ne uradi nista sami sebi su iskopali jamu...

Nesicu tih 5 posto njima nece znaciti nista kad se coin unisti odlaskom investitora na neki drugi coin.

Jedino mogu recimo da se dogovore sa njima recimo kaze Bitmain nemojte da izbacujete Asic masine u naredna 2 meseca dok ih malo ne rasprodamo posle moze i tako zarade neki procenat....

I ima veze koliko je coin star najpoznatiji coini su i najstariji....A gradili su svoju reputaciju godinama...Zec se kopa od oktobra 2016 ali za njega se nasiroko culo tek 2017 god...Znaci nema jos ni 2 godine kako se kopa...
 
Poslednja izmena:
Naravno da bitmain kopa vec neko vreme..po mojoj proceni od januara
Pogledajte koliko poola je unknown

https://miningpoollists.com/zcash/

Uglavnom Bitmain vs ceo svet ..Bitmain wins

Eqicash i Ethcash su 2 glavna algoritma gde su skoro svi vazniji GPY coini a Bitmain ima ASIC i za jedan i za drugi sad ..samo je pitanje vremena koliko mu treba da preuzme celu mrezu ..jedino da se menja algoritam ali kao sto vidimo vecina ne zeli tj mrzi ih jer njima svejedno ..a verovatno i dobiju koji ASIC od Bitmaina da ne menjaju...a cak i da promeni kao sto vidimo BItman usao u stos i stanca ih ko na traci
 
Poslednja izmena:
Gtx 1070 vadi 1.71 dolar na Zekanu na Zen-u i vise...A imamo i gtx 1080 i gtx 1080ti.I kad se oduzme struja isplativost je odlicna za sada.

Moguce da kopaju od Januara,mada je diff jos uvek mali u odnosu na to koliki moze biti...Kod Eth-a je gora situacija.

Niko u nista nije siguran 100 posto,ali ako vec pricaju o tome da postoji mogucnost da promene nesto onda ce i promeniti sto bi pricali tek tako bezveze vec mesecima jos od februara...Dovoljno je da jedan novcic iz Equihash promeni kod ostali ce to isto da isprate kao sto se desilo sa Monerom i ostalim novcicima na Cryptonight-u.
 
i etn je bio ekstra isplativ u januaru ..najisplativi za kopanje ..sad ako kopas si u cistom minusu jer nema ni za deo struje da pokrise samo..jer preuzeli asici..mada mislim da i oni sad ne smeju da u tisini stancaju mnogo asica jer ako se desi promena algoritma ostace im hrpa beskorisnog hardwera..zato dok su silent kopaju tipa 30% mreze da se ne primeti mnogo a i ako verovatno da hoce mogu da preuzmu 90% mreze ,pa kad naprave bolji asic oni taj prva generacija stave u prodaju ali da se ceka na dostavu par meseci ..i onda vide za to vreme kakva potraznja to jest dal ljudi kupuju i dal ima najava promene algoritma..pa ako ide dobro prodaja onda prave sebi bolji asic a taj stari prodaju sve
 
Electroneum ce Asic masine da kopaju jos 26 dana i kraj Electroneum zatim menja kod i postaje Asic resistant...

Evo ti vest https://electroneum.com/2018/04/25/blockchain-update/

Za Electroneum i Raven na primer tu nema sta da se brine oba ce biti Asic resistant jako dugo...Mozda ce na Cryptonight da ostanu samo neki nebitni koini potpuno i to je to....

Sto se tice Asic-a za Cryptonight oni koji su ih narucili ili kupili su pogresili kinezi sigurno do sada su u nekom plusu jer sigurno su imali Asic masine za Cryptonight i pre nego sto su iste pustili u prodaju.

Nemaju kinezi sta da jure vise za Cryptonight kod ce se menjati stalno ako je potrebno beskonacno puta tu bitku su izgubili.

Kad se desi promena koda opet ce Vega i Polaris da budu sjajne za Electroneum kao sto su i bile pre dok je bio normalan diff.
 
Poslednja izmena:
Antminer E3, Batch 2 2150 USD + cena napajanja sve franko kina :)


Rig 6X SAPPHIRE NITRO+ RX580 4GB . Novo u Srbiji Cena: 2.210,00 €, 3 godine garancija

za sad klasican rig pobedjuje
 
Ne zaboravi da je bila cena prvo 800$ pa su digli tek kad svi poceli da kukaju ..to jest njih kosta verovatno mnogo manje..pa su onda povecali cenu jer ako cena kao za rig onda narod nece da se buni toliko da se promeni algoritam ..a oni zarade jos vise para tako su u duplom plusu.
Smesno je uopste i pomisliti da mozes sa grafikama da konkurises ASICima ako postoje za taj algoritam ..mozda ti daju malo fore na pocetku da se ponadas dok oni isprodaju prvo generaciju ASICa.
Naravno ako se menja algoritam GPU pobedjuje ali do sad to nije bio slucaj pa od 20 coina sa najvecim market capom ti sa GPY mozes da kopas samo 3 ...a u prvih 40 mozda samo 5-6 ...ovo sa monerom je bilo prvi put tako nesto da se desi inace bi sad knjiga bila na 2 coina od prvih 20 ..ali i za ta 2 sad ima ASIC samo jos nije u full production.
ZNaci ili ce da menjaju algoritam ili za GPY da ostanu coini koji su relativno bezvredni u cripto svetu .. i taj ETN nije ni u prvih 100 po market capu ..ima brdo i brdo coina koji su mnogo vredniji i imaju vecu market kapitalizaciju ali za koje nisi nikad cuo jer nisi mogao da kopas grafikama.
 
Mislite da se isplati uzimati 3GB 1060ke i dalje?
Mislim... sad će equihash asic da izađe i u javnost, plus ethash ne može više sa 3GB karticama na Windowsu 10. Okej, ostaje Neoscrypt, Lyra, X16, itd., ali generalno gledano u budućnost, isplati li se dati 60000 više na 6 kartica za 6GB?
 
Mislite da se isplati uzimati 3GB 1060ke i dalje?
Mislim... sad će equihash asic da izađe i u javnost, plus ethash ne može više sa 3GB karticama na Windowsu 10. Okej, ostaje Neoscrypt, Lyra, X16, itd., ali generalno gledano u budućnost, isplati li se dati 60000 više na 6 kartica za 6GB?

Isplati se 6GB ako ćeš da vijaš ETH i dalje. Mada je kocka sa strane toga kako će tržište odreagovati na ASICe od juna u smislu dostupnosti i cene, pa time i isplativosti 1060 na Ethashu.
Ja bih vijao 3GB i išao na altove, ako imaš volje/želje/m*da za to.
 
Do kojih temperatura grafickih karti ne treba da se zabrinem? 1070 strix i sapphire 570?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno