Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

sa -eres 1 mi proradilo a dokle ce tako ,videcemo... nesto je tu oko samsung memorije , spominju i podizanje vir.memorije na 20 000 umesto 16 000
 
meni je virt memorija na 18-25. Probacu -eres 1
 
48-50000 virtuelna na 580 8gb 6 komada ...
 
Od viska ne boli glava ali 8 x 580 gb radi na 18-25gb sastavio sam ih desetine
 
Tjah, 800W i 180MH/s, ništa specijalno... Mada cena je dobra :)
 
Poslednja izmena:
Je l ovo zajebancija neka

@outlaw - da, ali po gle cijene :/

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
^ Da, sad sam tek obratio pažnju na cenu :)
 
sad se pita tata eth, hoce li dati svoje cedo ASIC-u

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
I nije nesto po pitanju perfomansi 180 mh/s ima 6 Polaris karti sa potrosnjom oko 650w-700w ali zato cena ubija koliko je dobra.

Za 6 Polaris-a novih treba oko 1800 eura...Ovde za istu skoro potrosnju i isti hash samo 650 eura.

Nije zajebancijja,dobro je da izlaze tek u Julu tako da Eth ima vremena da uradi update algoritma ako zeli.
 
Poslednja izmena:
Izlazi u julu za javnost , a masine kopaju vec mesecima kod kineza , Globalni has je skocio 2 puta od decembra a kartica nigde na planeti nije bilo da bi se instalirale . dakle tad je mali kinez krenuo da kupoa i onda za 6 meseci prodaje sirokim narodnim masama

Dakle sad je ETH ekipa na potezu a i svi drugi na tom algoritmu :)
 
Tako je uvek bilo i za btc pa ltc ljudi slikali asici im stizali puni prasine i uvek kasne dok diff ne napreduje dobro da nije tako isplativ vise.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Opaa, već je "Sold out" :D
 
A isporuka verovatno ne moram ni da gledam sajt Q2 a stici ce krajem leta a placanje unapred stara fora.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
Bez obzira na cijenu ovo nije ozbiljan ASIC. Cijena jeste povoljnija ali snaga nije tolika da će isključiti kartice.
I u ovom trenutku kada bih se odlučio za kupovinu novog hardvera išao bih prije na kartice nego na ovo čudo.

Dodatno ako
1. Vitalik uradi fork.. Ove skule ne izgledaju čak tako da se ne mogu iskoristiti ni za poštansko sanduče.
2. Pređe na POS.. - ||-
 
sa -eres 1 mi proradilo a dokle ce tako ,videcemo... nesto je tu oko samsung memorije , spominju i podizanje vir.memorije na 20 000 umesto 16 000

11.6 klej radi bez -eres funkcije. Izbaci neko upozorenje kako majner pokusava da "prosiri memoriju" ali upozarava na razmatranje win7 ili linux sistema. Tako da ja kapiram u najgoru ruku na linuxu ce moci jos god dana da se kopa sa 1060 3gb
 
Poslednja izmena:
Nije ozbiljan ali nije ni poslednji ne zaboravi da jos 3 firme rade na Asic-u za Eth,bitmain nije jedini.

Eth predje na POS a Etc,Ubiq i ostali na Ethash algoritmu sta ce oni?

Jedino resenje je promena koda kod Eth-a i onda da svi ostali iskopiraju isto koji su na Ethash algoritmu.

Njemu je algoritam Ethash moze da predje na sta god zeli uopste ne mora da kopa Eth.
 
Poslednja izmena:
Izlazi u julu za javnost , a masine kopaju vec mesecima kod kineza , Globalni has je skocio 2 puta od decembra a kartica nigde na planeti nije bilo da bi se instalirale . dakle tad je mali kinez krenuo da kupoa i onda za 6 meseci prodaje sirokim narodnim masama

Dakle sad je ETH ekipa na potezu a i svi drugi na tom algoritmu :)

Kako nema kartica i kad to nije pa bilo kartica? To sto vam nije odgovarala cena po kojima ih je bilo ne znaci da se nisu prodavale:

Januar 2018 prosek kopanja po karti EUR/danu "neto" je 2.74EUR
Februar 2018 prosek kopanja po karti EUR/danu "neto" je 1.58EUR

to su bile itekako lepe zarade, a trenutno vec 2,5 nedelje stoji hashrate cele mreze jer za <1 EUR po danu gle cuda niko vise ne prosiruje rudnik.

Da se razumemo ovaj ASIC nije nista posebno, ali to ne znaci da vec za 5-6 meseci nece biti za 2000$ i 1000W potrosnje nesto sto kopa 1GH/s. Tu ce biti kraj grafickih karti, naravno ako ne forkuju coin i ne odrze obecanje da ce biti ASIC resistant, ali hajde sad ti veruj nekome ko "sedi" na par desetina miliona coina od samog starta. ;)
 
ASIC je uvijek bio relativno rizična kupovina. Ovaj za ETH je i dodatno jer fork zavisi od samo jednog čovjeka. I pri tome on bi samo održao svoje obećanje da će ETH ostati "otporan" na ASIC uređaje.
Opet, on isti izlaz ima i sa POS-om, ali ako ćemo iskreno nisam baš siguran da je ta opcija uopšte i realno implementirana a tek šta bi se u tom slučaju desilo sa cijenom ETH...
 
Ja da sam na Vitalikovom mestu čekao bi poslednji trenutak da objavim fork, ono poslednjih nedelju dana pred prve pošiljke ovih ASIC kalorifera.

Đukački je od Bitmain da napravi hadrver sa kojim on kopa, otplati ga, zato je i cena ovoliko pala jer su dumpovali i onda još prodaje polovne bez garancije, onih 180 dana ne računam jer će reći radio je više od toga :d

Živo me interesuje šta će dečko tata ETH-a da kaže na ASIC.
 
To je ono sto su oni izbacili u prodaju a sigurno vec imaju spremno za sebe nesto mnogo jace...nisu sisali vesla..bitmain je zaradio u 2017 godini para koliko NVIDIJA za zadnjih 10 godina ..drze 80% hash rata na svim ASIC coinima ..znaci 80% coina ide njima i kao sto vidimo ne zele ni jedan coin da ostave a da ga oni ne majnuju ..ne bi imao nista protiv da su ostali na Bitcoinu i litecoinu ali oni hoce SVE.
Sto se mene tice Bitmain je kancer koji se neuzasavljivo siri dok ga skroz ne ubije jer cela poenta kripta bila je decentralizacija a sad imamo u realnosti centralizaciju goru nego i banke
 
Poslednja izmena:
Najviše sam se plašio da ASIC za ETH je stvarno u izradi, mislim nema toga što kinez ne može da skarabudži/ofrlje pa makar da je 0.1% bolje i da ga prodaje kao na buvljaku.

Oni očigledno minere krenu da prodaju tek kad im je isplativost na nekom minimumu tj. 1 u 10 da ga možda za godinu dana ili 2 isplatiš a ostali crknu.
100% su oni sad dumpovali gomilu ETH-a.

Nekako sam imao sreće što ni slučajno nisam hteo da predplatim ni jednu AMD karticu i što ih nije bilo,
Od kako kupujem grafičke kartice samo Nvidia (nije da sam uvek bio 100% zadvoljan, svako u nekoj serijii zakaže),
i išao ajde da ih ima manje ali da kopaju sve ostalo osim ETH.


Sad i da kupim ETH nekako mi liči kao da treba ruku da gurnem u otvorenu peć i posle da pokušavam da je vratim a da se ne opečem.
Vrlo lako može i na 300$ da padne i da tako skakuće do 350$ pola godine i više, mada sve će zavisiti šta će Ethereum Fondation da odluči, treba da ostanu decentralizovani, treba da rade na mreži i da ne ostanu samo u Kini.
 
Izgore mi opet jedan sata kabel za napajanje risera. Napajanje cooler master 1200v. Dva risera su zakacena na jedan kabel, posto ima 5 prikljucka, a 6 graficki
a968e4ecaa6617cf46fd0251ccae0abd.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li moze da se uzme struja odavde i da se nekako spoji na riser. Zna neko? Ako moue, znam momka koji bi to mogao da napravi, zato pitam
f987f5a43d8381e25a099bf71876c2d8.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Kupis razdelnik 8pin cpu na 2 x 6(+2)pin pci-e. I 6pin riser.

Ima ih na KP

Kineski
61yPZIIbK5L._SY355_.jpg


Ili od Miksera kvalitetniji, pravljen.
 
Poslednja izmena:
Jel moguca da su sami PSU konektori na sata kablu slabiji od onih na molex grani?

Posto znam da vecina drzi i dva risera po molex kablu, pa nesto nisam cuo da se oni od toga tope.
 
Poslednja izmena:
Po samoj specifikaciji konektora ja mislim da sata ima dosta manju propisanu struju zato se to i desava.
 
Nazad
Vrh Dno