Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

ASROCK BTU Pro ima konektore za dodatna napajanja za GPU kada se zabode svig 6 kartica u PCie. U uputstvu pise da spojim 4pin konektore koji idu iz PSU na dva 4pin konekotra na ploci u slucaju da ubodem svih 6 GPU, da se ploca ne bi ostetila. Zar nije dovoljno sto na svaku Nitro + 8GB ubadam posebno napajanje sa PSU. Jel neophodno dodati i taj 4pin na plocu ili? Napajanje je Chieftec 1250c

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Karte se napajaju i sa ploce i pciex slotova. Prikaci to i ne zezaj

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nemas potrebe stavlja 4pin na plocu ako koristis extendere sa molexima.
Ja imam na toj ploci 7 kartica i nisam stavio na plocu 4pin jednostavno nema potrebe.
 
+1 Nema potrebe ako su USB ekstenderi sa molex napajanjima


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nece da skodi ako slucajno mali napon u mrezi a losije napajanje ako ima neka stavi
 
+1 nema potrebe.
Nego bolje baci to chieftec napajanje pre nego sto se zapali ...
 
Pa sta sad na kraju? Ima li potrebe ili nema? Bacam shiefteca ili ne bacam :) ? Di cu...sta cu? Imam usb extendere

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
ako imas viska kablova stavi i na plocu, nece skoditi.
i pametno sa tim napajanjem, ne salim se :)
 
Moze li na jedan MOLEX 3 usb extendera da se spoji ili da stavim po 2 extendera. Imam ukupno 3 molexa. Pa da ih ne opterecujem sa 3? Ili je svejedno?

Hoce li izdrzati ovaj Chieftec 6 Nitroa od 8 gb?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene na EVGA 850 od početka na 1 Molex idu 4 USB extendera u kojima su 380 kartice.
 
Moze li na jedan MOLEX 3 usb extendera da se spoji ili da stavim po 2 extendera. Imam ukupno 3 molexa. Pa da ih ne opterecujem sa 3? Ili je svejedno?

Hoce li izdrzati ovaj Chieftec 6 Nitroa od 8 gb?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

izdrzace dok se ne zapale.
Zavrsio sam , necu vise da ponavljam :)
 
Cime napajate 6 saphire rx480 kartica prva pomisao je rm1000i al se frkam da je slabo kad se resetuje komp i opici default clockove, druga solucija je cm v1200 platinum ima i dovoljno kablova. Ploca je z87 mpower. Planira se eth a da moze da potera i neki drugi algo.

Koja duzina kablova treba za extendere ove sa 6 pina videh da rm1000i ima 15cm 6+2 produzetak a CM1200 12 cm. Koliko sam razumeo 15 je minimum da dohvati do extendera jos jednom sapphire nitro rx480 4gb su karte.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cime napajate 6 saphire rx480 kartica prva pomisao je rm1000i al se frkam da je slabo kad se resetuje komp i opici default clockove, druga solucija je cm v1200 platinum ima i dovoljno kablova. Ploca je z87 mpower. Planira se eth a da moze da potera i neki drugi algo.

Koja duzina kablova treba za extendere ove sa 6 pina videh da rm1000i ima 15cm 6+2 produzetak a CM1200 12 cm. Koliko sam razumeo 15 je minimum da dohvati do extendera jos jednom sapphire nitro rx480 4gb su karte.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

Ne moze CM v 1200 da dohvati, znaci njegov kabal je 12cm i ne moze dohvatiti dole do 6pin-a na extenderu. Moze EVGA Superflower i Crosair to sam isprobao, znaci imam bas te 480 4GB Nitro karte
Sto se tice eth-a ili zeca Rm1000i gurao bi 6xRx 480 4GB, ali izadje li neki zahtjevniji gpu coin onda bi morao malo ici sa taktovima dole i pristupiti undervoltu. Sad za sad moze bez problema gurat 6 komada i potrosnja iz zida u peaku ostaje ispod 900w.

Idealno bi bilo nesto od 1200w ono cisto da ima rezerve, ali su skupa napajanja i teze sad dobavljiva, ja sam isto tako lutao za zadnji rig i po cijeni v1200 nadjem superflower 1600Gold i naravno uzmem njega, mogu ti samo reci sila od napajanja

Pogledajte prilog 215632
 
Ne moze CM v 1200 da dohvati, znaci njegov kabal je 12cm i ne moze dohvatiti dole do 6pin-a na extenderu. Moze EVGA Superflower i Crosair to sam isprobao, znaci imam bas te 480 4GB Nitro karte
Sto se tice eth-a ili zeca Rm1000i gurao bi 6xRx 480 4GB, ali izadje li neki zahtjevniji gpu coin onda bi morao malo ici sa taktovima dole i pristupiti undervoltu. Sad za sad moze bez problema gurat 6 komada i potrosnja iz zida u peaku ostaje ispod 900w.

Idealno bi bilo nesto od 1200w ono cisto da ima rezerve, ali su skupa napajanja i teze sad dobavljiva, ja sam isto tako lutao za zadnji rig i po cijeni v1200 nadjem superflower 1600Gold i naravno uzmem njega, mogu ti samo reci sila od napajanja

Pogledajte prilog 215632
To me interesovalo ne zalim novac za napajanje. Problem je sto od 1200w slabo shta ima a sa 1600w sam miran duze vreme. Danke.

To je ovo jel tako Leadex super-flower titanium 1600w ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije titanium nego gold, ali sve je isto sto se tice kablova GOLD-Titanium Platinum svi imaju isti broj kablova.

https://www.overclockers.co.uk/supe...0-plus-gold-power-supply-black-ca-032-sf.html

Ovo napajanje ima kablova da se spoji cak 8 kartica uz cpu na vga adapter dobijes 16x pcex kablova, ja sam ga bio planirao 8 kablova da napaja nitro karte a 8 na USB extendere, ali susreo sam se sa problemom da ne moze 8 RX 480 kartica da radi na windowsu, pa koristim 7xRX 480 na njemu, realno sad je skroz neiskoristeno dok se kopa zec.
 
Poslednja izmena:
Cime napajate 6 saphire rx480 kartica prva pomisao je rm1000i al se frkam da je slabo kad se resetuje komp i opici default clockove, druga solucija je cm v1200 platinum ima i dovoljno kablova. Ploca je z87 mpower. Planira se eth a da moze da potera i neki drugi algo.

Koja duzina kablova treba za extendere ove sa 6 pina videh da rm1000i ima 15cm 6+2 produzetak a CM1200 12 cm. Koliko sam razumeo 15 je minimum da dohvati do extendera jos jednom sapphire nitro rx480 4gb su karte.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
Hajde da napišem po 30-ti put :)

Snaga (W) : 2x750 > 1x1200
Kablovi (cm) : 2x750 > 1x1200
Cijena (€) : 2x750 < 1x1200!!
 
Cm v750 ili evga g2

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ova Lepa napajanja sto spominjete to su Enermax Lepa?

Gledam na kp ima to napajanje 1000w za 110e.. guralo bi 5x rx480 nitro

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
nikako da uletim u neko lepo napajanje,dosad sto sam imao pola se patilo,pola se palilo :)
cilj mi sad da nadjem resenje koje ce raditi na pola snage,tad je najvece iskoriscenje,da proverim to
lc arkangel 850w*( u stvari 750w) sam kupio i drzao 3 karte (plafon 400w sistem,ladno duva slabo) na njemu i oslabila mu 12v grana za 3meseca
a 2napajanja mi je jednom pradilo par meseci a jednom je sjebalo mi plocu
mada i nije mozda losa od 1-1.2kw na 4karte nece biti ni 50% uposleno
 
Mizes da sastavis relativno jeftin rig sa cm v750 ili evga i 4 470 karte,ili 850w evga za 140e i 4 480 karte. Ima tu i lufta dosta

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
tacna matematika il 1.2kw srednja klasa il 750w visoka po ceni i po upotrebi, rade isti posao za iste pare,samo na drugaciji nacin
jel moguca popravka na napajanju sa slabom 12v
 
Nazad
Vrh Dno