Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ја увек биос вадим GPU-Z ом, модујем уз помоћ vbe7 и флешујем винфлешом, али само једна карта у комп да не зезнем посо... поново...
 
Ја увек биос вадим GPU-Z ом

Zato sam i napisao ono zadnje.

I ne, moje muke nije uzrokovao VBIOS sačuvan uz pomoć atiwinflash. :D Bio je to originalan VBIOS, koji je modovan, ali atiwinflash nije mogao da ga uflešuje kako treba. Onaj atiwinflash sa TPU-a.
 
ma flesovanje iz dos-a i ne boli glava,ni ja nemam lepa iskustva sa flesovanje iz windowsa
 
sledece m(ucenje) je dos flesh,ovo sam danas naucio :)
+komanda -i,al mi nije dalo razumne podatke...u dosu bi trebalo da je sve pod konac
 
Radi to i iz wina normalno. Nekada ranije sam iz dosa na slepo to radio ali dajte, to vise nije potrebno. Nijednom mi se nije desilo da syebem nesto.
Ako imate karte s dva biosa onda tek nemate sanse da pogresite.
 
Ma nije problem, nego u tom padajucem meniju nema ponudjen napon, nego samo 1.175 i - , tako da mora rucno da se unese, i to je to. Igracu se jos sa njom, taman sam umesto originalnog kulera sad stavio neku Arctic F12, dobio sam razlicite temperature (recimo, GPU Temp 2 je pao, dok je GPU Temp 3 porastao, u proseku je isto), ali i tisinu u kucistu. Taman da testiram stabilnost, pa fleshujem jos nize napone.

Da sam sebi odgovorim: Igranje sa naponom ove moje Powercolor 6870 je zahtevalo malo vise zongliranja u RBE editoru, ocigledno da je voltage controler sposoban da samo daje odredjene napone (i to izgleda u koracima po 0.050 V), tako da je temperatura ista na 1.050 V i 1.020 V, default clock 900 MHz. Kada sam stavio 1.000 V, Furmark je pukao, pa sam downclockovao GPU sa 900 na 850 MHz, i sad sljaka (doduse, nestabilno, ali sam uspeo da uradim screenshot, i sad sam na 800 MHz). Rezultate vidite u attachu - bezmalo 20 stepeni hladnije.
 
Poslednja izmena:
Jel' moguce da se ta karta toliko grije? Jesi mijenjao pastu?
 
Naravno, bila je skorena zvaka, pa sam stavio Noctuu. Malcice je bilo bolje, ali i dalje neprihvatljivo. Inace, hladnjak je lepo nalegao, kao i pasta, posto je bas vruc na dodir. Sreca da moze da se sve sredi u biosu...
 
sledece m(ucenje) je dos flesh,ovo sam danas naucio :)
+komanda -i,al mi nije dalo razumne podatke...u dosu bi trebalo da je sve pod konac

drzi se dosa windows je dobar jedino da zaglupis kartu i posaljes na reklamaciju ako je pod garancijom i mozda ti prodje. Boot ide sa win98 paketom sa usb-a malo ga je teze naci po netu potrudi se. Atiflash mora da vidi kartu sa komandom -i ako imas i nvidie otkaci ih ako mislis da mozda one prave problem. Nemoj da koristis komandu force -f na silu ce upucati bios i ako nije odgovarajuci napravices problem. Nemoj razlicite karte u cugu da flesujes, ako je isti model mozes 3 odjednom zato resetuj pa onda ove druge modele odradi.
 
rufus pravi bez problema dos na usb i atiflash i sve radi iz prve :)
 
jel moze lose napajanje da napravi bsod?nekad mi se to desi nekad restartuje komp,sad kad sam stavio drugo nema uopste problema?
dal digne i spusti napon i onda s**** drajver moja pretpostavka
 
Moze. Svasta moze da izazove bsod, od drivera i sistema pa do hw problema tipa memorija, ploca, napajanje, oc i sl.
 
bese 7850 ima problem sa crnim ekranom, promena drivera resava problem, koji koristite za etherum
 
Nesicu ti si bjese uzeo neke powercolor 270? Kako ti rade, kakve su temp?
 
Pa ne mozes da nadjes kartice ni za lijeka. Nasao sam samo powercolor.
 
to je zato sto se neisplati gpu mining ;)

ako ovako nastavi za mesec dana nas ocekuje ludilo i za napajanja
 
Zivio AMD gpu :d samo zalim sto nisu izbacili neku novu arhitekturu (da se smanje malo potrosnja/tj. poveca zarada)
 
Nista nije presusilo i sadsnje stanje je i te kako dobro i isplativo
Ne moze uvek da bude vise stotina $ na dan
 
Da li se zaribali fanovi na sapphire dualX kartama mogu popraviti ili se moraju menjati? Mogu li se uopste nabaviti zamenski fanovi za dualX karte?
 
Mogu se podmazati
Pazljivo se mogu skinuti elise i podmazati i vratiti i rade ko nove :)
 
Da li se zaribali fanovi na sapphire dualX kartama mogu popraviti ili se moraju menjati? Mogu li se uopste nabaviti zamenski fanovi za dualX karte?

popravlja ih jedan lik iz NS.. cak lepi i osovine, ali je problem sto naplacuje 1.000,00 dinara bez obzira da li je podmazivanje ili komplet renoviranje.. ja sam narucivao iz kine i stizu novi za 2-3 nedelje
oces da ti nadjem broj tog lika?
 
Poslednja izmena od urednika:
problem je sto kad carina vidi 20 komada trazi a imas firmu i da dostavis papire gde imas pravo da uvezes tu kolicinu ili vracaju nazad
 
Nazad
Vrh Dno