Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pozdrav,
Uzeo sam napajanje LC Power 1650W novo, nekorisceno.
Kada na maticnu plocu povezem glavni kabl 24pin + osmopinac i pokusam da pokrenem racunar osmopinski kabl na trenutak vidno "zavibrira" i na napajanju se aktivira zastita i ugasi se - ok.

Napajanje sam probao i na jos jednom racunaru isto se desvalo tako da sam shvatio da je definitivno problem u napajanju.

Kada sam uzeo multimetar da proverim sve voltaze na svim pinovima, utvrdio sam da gde god treba da je napon +12V napon je -12V, gde treba da je +5V tu je -5V i gde god treba da je +3.3V tu je -3.3V. Na osmopincima je -12V umesto +12V.

Da li je moguce da je fabricka greska u pitanju i da su unutar samog napajanja nesto spojili naopako?

P.S. ventilatori u samom napajanju rade najnormalnije ako je to bitan info
I sta bi, radi li ili i dalje zeza?
 
unimer ? napajajne ili sve radi bez greske?
 
I napajanje i unimer rade bez greske.
Kad me vec teras da se ispovedim i izblamiram do kraja 🙂 "problem" sa napajenjem je bio jer sam na plocu sve vreme spajao osmopinac za GPU umesto osmopinca koji je bas za plocu.
Katastrofa. Toliko masina mi je proslo kroz ruke sta mi bi sada nemam pojma 🙈
 
Mogao si da sjebes plocu, a i ne znam kako si uspeo da gurnes, jer mislim da samo na silu mozes da uguras. Na svakom napajanju koje ima 8-pin za plocu je uglavnom 4+4, a za PCI je 6+2.
 
Jeste i na ovom napajanju su osnmopinci za GPU 6+2 , a za plocu 4x2. Fora je sto je taj za GPU (6+2) usao u plocu bez ploblema.
Hvala Bogu nista nije crklo.
 
DA! osmopinac od grafike bez problema ulece u osmopinski cpu. Samo sto kod gpu kabla 3 kablica za 12v a cpu kabl 4 12v i 4 masa. Zastita je spasila stvar.
Znaci OPREZ
 
DA! osmopinac od grafike bez problema ulece u osmopinski cpu. Samo sto kod gpu kabla 3 kablica za 12v a cpu kabl 4 12v i 4 masa. Zastita je spasila stvar.
Znaci OPREZ
Ne, gornji desni pin na maticnoj za EPS ima nepravilan oblik (oborene ivice) a na PCIe konektoru je kvadratni oblik, tako da jedino na silu mozes da ugurnes.
 
I napajanje i unimer rade bez greske.
Kad me vec teras da se ispovedim i izblamiram do kraja 🙂 "problem" sa napajenjem je bio jer sam na plocu sve vreme spajao osmopinac za GPU umesto osmopinca koji je bas za plocu.
Katastrofa. Toliko masina mi je proslo kroz ruke sta mi bi sada nemam pojma 🙈
Nema na cemu. :)
 
Nazad
Vrh Dno