Šta je novo?

Ha ha ha ..... Half Life 2, ako ga se jos secate :)

filipenko

Znamenit
VIP član
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
11,720
Poena
1,020
Evo jednog finog linka o jos jednom odlaganje HL2, ovaj put sa aprila za kraj leta ;P

http://money.cnn.com/2004/02/02/commentary/game_over/column_gaming/

Koji su to sabani, kako se zezaju sa imenom...:) Dakle jos jedanput odlazu ovu igru, ne verujem da je zbog Nvidije kako bi mnogi na ovom forumu voleli da jeste :rolleyes: , naprosto tu ima nekih problema ctp;

Elem, ne znam koliko vas se jos uvek prima na taj HL2, meni se nesto cini da ga iz principa necu ni nabavljati, cisto sumnjam da ce i vredeti ovoliko price koju potrosismo na nju na ovom forumu...na kraju ce se svesti na 6-7 sati klasicnog linearnog fpsa
 
Pogotovo sto igra za danasnje standarde ne izgleda preterano revolucionarno. Mogu misliti kako ce to biti samo prosecno tamo negde krajem leta.
Previse su zakasnili! Da je igra izasla jesenas, ili bar krajem decembra bila bi hit, a ovako...

Dve igre koje su meni graficki bile revolucionarne u momentu kad su se pojavile, a na trzistu su prisutne vec duze vreme, su UT2003 i Morrowind.

Koliko dugo se ut2003 vec igra, a HL2 nije ni blizu pojavljivanja?? Kada se graficki uporede HL2 je bolji od UT2003, ali se to tesko moze nazvati nekom revolucijom. Fizika?? Veoma slicno...(primenjena, tj njeni zakoni vaze, za veci broj objekata na mapi nego u slucaju UT2003)

Probao sam i FarCry koji u odnosu na HL2 alfu ima po meni dosta bolju grafiku (pod tim mislim da je graficki detaljnije uradjena, cini se da ima dosta vise poligona, voda mi lepse izgleda,view distance bukvalno dokle ti pogled doseze, o vegetaciji da ne govorim...)

Naravno probao sam i Doom3 alfu sa highquality.cfg i pristojnim frame rateom, koji retko pada ispod 30, a uglavnom je izmedju te brojke i 60, i ono ce bukvalno da razvaljuje. Kada se jos uzme u obzir da ce igra podrzavati najnoviji EAX standard i DTS, srecnici koji budu imali spravu sposobnu da audio-vizuelno renderuje ovu igru sa maksimumom detalja i prikaze je na monitiru/adekvatnom ozvucenju,ce dozeveti stvarno revolucionarno gaming iskustvo.

Poz
 
Alokin, prvo pogledaj alphu pa onda prichaj...UT2003 veze nema sa HL2 i to je samo UT sa lepom grafikom i neoptimizovanim mapama, HL2 je tu 2 klase iznad...Aj kazite mi jednu igru danas ili do leta, koja moze da prsmrdi HL2 ?

A inache, kad vec pljujete HL2, zashto niko ne pljuje Doom3 za koji nikad nisu ni rekli kad ce da izadje ? I kad ga neko pomene, on ce uvek biti ispred svih iako je trebao pre 2 godine josh da izadje :)
 
Samo da ovi ne prodju kao Duke Nukem... ako ga se neko uopste seca... e to je bila igra bre! :d
 
driver je napisao(la):
A inache, kad vec pljujete HL2, zashto niko ne pljuje Doom3 za koji nikad nisu ni rekli kad ce da izadje ? I kad ga neko pomene, on ce uvek biti ispred svih iako je trebao pre 2 godine josh da izadje :)

zato shto id cuti i radi, za razliku od valvea, koji sam dizhe halabuku oko svoje igre i izmishlja kradju sourcea radi vece predprodaje...
 
Ne kazem ja da su HL2 i UT2003 rame uz rame, ali da je HL2, sto se tice grafike, 2 klase iznad ut2003?? Hmm, tesko!
Na sta lici teren po kom vozis onaj bagi?? U tri reci: ni na sta! Na sta lici bagi?? Oces opet u tri reci?
Onaj City 17!Sve nekako izgleda jednostavno bez puno detalja. Modeli, ako se izuzme facijalna animacija, nisu nista bolji u odnosu na one iz UT2003.Ono sto odusevljava u HL2 jeste odlicno simulirano osvetljenje koje mnogo doprisnosi sveukupnom vizuelnom dozivljaju.

E sad, sve ovo sto sam napisao odnosi se na tehnicke detalje. Grafika je daleko od lose, sta vise vrlo je dobra i ako gameplay bude na ocekivano visokom nivou, sve ce se to sklopit u jednu odlicnu igru.

Pitanje je kakva ce situacija na trzistu biti kada se novi HL pojavi. Ako ga preteknu FarCry, Doom3, Stalker, Kreed( koji po shotovima deluje kao dostojan konkurent), onda jedino sto bi moglo da izvuce HL2 u konkurenciji za naslov koji ce obeleziti 2004. godinu, jeste (ako ga ventili postignu) perfektni gameplay propracen odlicnom pricom i atmosferom.

Sve je ovo teoretisanje, koje moze, a i ne mora da ima puno veze sa situacijom u kojoj ce mo se igrati ove tekuce godine, i ko zna kako ce se na kraju cela prica zavrsiti...

So, NHF i Pozdrav.
 
Nisam vidovida Zorka, ali mislim da je industrija igara na PCu, kao i industrija top modela grafičkih karti pred svojim krahom. Sve je počelo TNT2 kartama, koje nisu ništa donele osim ogromne cene. Cene su se kasnije samo duplirale u odnosu na predhodni model, a opet su jedinu novu stvar donele u formi većeg kloka i isto tolikog nivoa buke. Posle monopola nVidie, ATi je malo poboljšao stvari ali se i dalje držao nV škole(kao da je imao i izbora).
Kakva je situacija danas(bar iz mog ugla), top grafičke koštaju 400 evra, gotovo ništa zanimljivo se ne pojavljuje od igara(jedini komentari oko igre su izgleda/ne izgleda dobro), a i kad se pojavi nešto to je čekano makar 3 godine i svima se smučilo i brzo se zaboravilo. Sve što iole može da me zadrži pred ekranom je PS džojstik i malo Wining Elevena i Gran Turisma, a dok najbolje multiplayer igre na PCu(koje makar malo vade PC igranje iz blata) može da tera već pomenuti TNT2. Mislim da je mušterijama nVidie i ATia, kao i čitave gaming, ma koliki frikovi bili, dosta 5 godina dosađivanja(od kako je čini mi se krenula ova expanzija pixela, vertexa, shadera, frameratea, 3dmarka i ostalih nekorisnih gluposti)...

PS. Na kraju krajeva, nV uveliko, a polako i ATi su se okrenuli biznisu oko matičnih ploča, svakom kompjuteru je potrebna prosečna/odlična matična ploča, dok isto tako 90% kompjutera je 100% u funkciji sa MX200 ili još nekim gorim kartama...
 
Nije bas sve tako crno ali nije bas ni sjajno mora se priznati....
 
ovde se moram potpuno sloziti

Ja jos uvek furam relativno matoru makinu i stvarno ne mogu da se setim neke igre u skorije vreme koja mi je kao dugo drzala paznju, tu mogu eventualno ubrojiti Mafia, GTA 3 (i Vice City), i evo sada sedim i smisljam i stvarno ne mogu da se setim jos nekog naslova koji sam "skoro" video a da osim onoga "Wow sto je dobra grafika!" ili "Kako je mocno odradjeno" nista drugo iz mojih usta nije izvuklo... Igra se dan dva i nazad na policu ili ortaku od koga je maznuto :)
Na stranu salu, ne znam neki sloj igara osim onih RPG, strategija i njima slicnih gde je napravljeno da igra traje dugo sa nekom dugackom (ekstra fantazmagoricnom pricom) sto kao drzi njegovo velicanstvo igraca (to je onaj koji danas mora da pljune i do 50 i vise dolara za naslov) ali tako su pocele da lice jedna na drugo da je to strasno...
ccccc..... ocu stara dobra vremena pravih i lepih igara...
 
Bane® je napisao(la):
Nisam vidovida Zorka, ali mislim da je industrija igara na PCu, kao i industrija top modela grafičkih karti pred svojim krahom. Sve je počelo TNT2 kartama, koje nisu ništa donele osim ogromne cene. Cene su se kasnije samo duplirale u odnosu na predhodni model, a opet su jedinu novu stvar donele u formi većeg kloka i isto tolikog nivoa buke. Posle monopola nVidie, ATi je malo poboljšao stvari ali se i dalje držao nV škole(kao da je imao i izbora).
Kakva je situacija danas(bar iz mog ugla), top grafičke koštaju 400 evra, gotovo ništa zanimljivo se ne pojavljuje od igara(jedini komentari oko igre su izgleda/ne izgleda dobro), a i kad se pojavi nešto to je čekano makar 3 godine i svima se smučilo i brzo se zaboravilo. Sve što iole može da me zadrži pred ekranom je PS džojstik i malo Wining Elevena i Gran Turisma, a dok najbolje multiplayer igre na PCu(koje makar malo vade PC igranje iz blata) može da tera već pomenuti TNT2. Mislim da je mušterijama nVidie i ATia, kao i čitave gaming, ma koliki frikovi bili, dosta 5 godina dosađivanja(od kako je čini mi se krenula ova expanzija pixela, vertexa, shadera, frameratea, 3dmarka i ostalih nekorisnih gluposti)...

PS. Na kraju krajeva, nV uveliko, a polako i ATi su se okrenuli biznisu oko matičnih ploča, svakom kompjuteru je potrebna prosečna/odlična matična ploča, dok isto tako 90% kompjutera je 100% u funkciji sa MX200 ili još nekim gorim kartama...
Citiram ceo tvoj post jer se sa napisanim slazem od prvog do poslednjeg slova. Poslednjih godina se pojavilo tako malo dobrih naslova da je to strasno. Uglavnom igram igre starije od 2000 godine. Najnovija od tih je recimo Deus EX. Usled neverovatno dobre ponude zabavnog softvera trenutno igram "Indiana Jones and the fate of Atlantis". Da nema PES 3 i poneke avanture od novijih ne bih igrao ama bas nista.
Sto se tice super modernih grafickih karti - ljuto se zeznuo onaj ko ih je kupio samo za igranje (a vecina jeste). Te kartice bleje besposlene ili vrte uglavnom smece od softvera koji BTW ni na njima ne radi kako treba.
Cini mi se da je i Carmack predvideo sumrak u razvoju GPU u narednih par godina. Nazalost ne mogu da nadjem link ka tom inetrvjuu sa njim.

Pozdrav
 
Ma nemojte crnjaciti... igra sigurno izlazi do kraja 21 veka, upravo potvrdjuju dobro obavesteni izvori.
A i demo bi se trebao pojaviti pre 2012 godine, na crnom trzistu Novosibirska...(nije potvrdjeno)
 
ccc, alsu mu ga Alokin i Baner dali!!
Prvo, HL2 se ne moze porediti sa UT i ja se u potpunosti slazem sa Driverom! Ko nije video kakoHL2 ce da izgleda nema sta da prica! Pa UT2K3 mu ne moze ni prismrditi, a bogami ni UT2K4. Jednostavno to su nebo i zemlja!
HL2 ce daodvali kada izadje i jedini pravi konkurent cemu biti FarCry!
Sto se tice industrije, ona je pred novom renesansom. U pripremi je nekoliko monstruozno dobrih grafickih endzina, a i igrice bazirane na njima ce da odvale!
Onos to je pozitiovno jeste da na trzistu ima daleko manje kojekakvog smeca kao sto je bio slucaj pre dve godine, kada se valjala gomila budalastina!
So se tice cena grafickih ja se uvek rado secam Matrox Milleniuma sa 4 MB WRAMA koji je svojevremeno kostao 800DEM! kartice danas ne kostaju nista vise nego pre par godina. Cak su i mnogo jeftinije za ono sto nude, nego li top modeli od pre!
 
A zasto kada pricamo o Half-;ifeu toliko pricamo o grafici??? Ljudi, i kod prvog dela, ono najbolje je bio gameplay!!! Tako treba i sada da bude. Samo da grafika ne bude zastarela... nista revolucionarno nije potrebno. Bitno je da ne razocara tamo gde se najvise o cekuje... i naravno... bitno je da je vec jednom zavrse...
 
Nedjo je napisao(la):
So se tice cena grafickih ja se uvek rado secam Matrox Milleniuma sa 4 MB WRAMA koji je svojevremeno kostao 800DEM! kartice danas ne kostaju nista vise nego pre par godina. Cak su i mnogo jeftinije za ono sto nude, nego li top modeli od pre!

ja se rado secam ElsaGladiacUltra (gf2GTS) koja je kostala i vise od 'iljadu :d maraka sa sve 5 godina garancije :rolleyes:
 
Nedjo je napisao(la):
ccc, alsu mu ga Alokin i Baner dali!!
Prvo, HL2 se ne moze porediti sa UT i ja se u potpunosti slazem sa Driverom! Ko nije video kakoHL2 ce da izgleda nema sta da prica! Pa UT2K3 mu ne moze ni prismrditi, a bogami ni UT2K4. Jednostavno to su nebo i zemlja!
HL2 ce daodvali kada izadje i jedini pravi konkurent cemu biti FarCry!
Sto se tice industrije, ona je pred novom renesansom. U pripremi je nekoliko monstruozno dobrih grafickih endzina, a i igrice bazirane na njima ce da odvale!
Onos to je pozitiovno jeste da na trzistu ima daleko manje kojekakvog smeca kao sto je bio slucaj pre dve godine, kada se valjala gomila budalastina!
So se tice cena grafickih ja se uvek rado secam Matrox Milleniuma sa 4 MB WRAMA koji je svojevremeno kostao 800DEM! kartice danas ne kostaju nista vise nego pre par godina. Cak su i mnogo jeftinije za ono sto nude, nego li top modeli od pre!
Ma Nedjo tvoj problem je što se na svaku sitnicu koja će se desiti za 5 godina primaš kao mladi majmun i neretko nas smaraš sa istom. Ja rekoh kako se kod igara danas ceni samo grafika, a ti mi uzvraćaš sa "ma sad će renesansa, sa novim grafičkim endžinom".

Ja više neću ni da instaliram dosadne igre za koje unapred znam da su glupe i neću i ne mogu više da bacam pare na rezultate u 3dmarku.
Ko je sa mnom!
 
Me! :mrgreen: 98%

Inace, Nedjo u cemu je hl toliko revolucionaran vizuelno u odnosu na UT2003/4? Plamen? ili gomila tech shadera koji se nece ni pojaviti u igri? :mrgreen:

I mene je smorilo cekanje HL2-ke. Doom3 ce pojesti sve njih za malu decu, samo da i njega docekamo.
 
@Nedjo

Dobro. Ajde sada lepo reci sta graficki HL2 dize u nebesa u odnosu na ut2003(al' sam zapeo za taj ut)?? Da nije broj poligona, skeletna animacija,kavalitet textura, particle sistem...nesto peto??

Definitivno je da ce HL2 izgledati lepse od igre koju sam vec pomenuo puno puta u ovom threadu, ali da ce od doticne po kvalitetu grafike odskakati u nebesa...?Hmm?

Meni nije namera da ubedjujem ljude kako je HL2 graficki kao UT 2003, niti da je ut2003 bolja igra u bilo kom pogledu od ove koja jos nije izasla. UT sam uzeo kao primer cisto ilustracije radi da uporedim engine koji je komercijalno zaziveo odavno sa onim koji ce izaci tek pred kraj leta i nece doneti nista bog zna kako graficki revolucionarno kako je to, na prvi pogled, moglo izgledati na E3-u.

Poz
 
Bane® je napisao(la):
...

Ma Nedjo tvoj problem je što se na svaku sitnicu koja će se desiti za 5 godina primaš kao mladi majmun i neretko nas smaraš sa istom. Ja rekoh kako se kod igara danas ceni samo grafika, a ti mi uzvraćaš sa "ma sad će renesansa, sa novim grafičkim endžinom".

Ja više neću ni da instaliram dosadne igre za koje unapred znam da su glupe i neću i ne mogu više da bacam pare na rezultate u 3dmarku.
Ko je sa mnom!
E, Bane, kao prvo, nismo nas dvojica cuvali ovce zajedno pa da sm ja tebi majmun!
Ako te moji postovi smaraju, izvoli pa ih ne citaj! Mene tvoje nebuloze smaraju pa te je ne vredjam!
Smor mi je da razglabam oko renesanse! Ukratko, moja poenta je bila da je grafika u nadolazecim igrama mnogo vise u funkciji gamplaya, nego sto je to slucaj bio ranije. Uostalom taj trend je vidljiv vec sada sa recimo jednim PoP-om ili sa NFS:U!
Ajd uzdravlje cheers
Sto se tice HL2... ponavljam, banalno ga je porediti sa jednim UT2K3,ali ja necu nikog nazivati majmunom zato sto nedeli moje misljenje i pravi se blesav pa tvrdi da su ove dve igrice tehnicki uporedive iako se navodno razume u sve ono sto je koriscenu u njima za postizanje vizuelnih efekata :wave;
I rest my case type;
 
J#bote, sto ovde napadate coveka (Nedju) ako se ne slaze sa vama... Ne mogu da verujem. HL2 jednostavno ne moze da se meri sa nikakvi UT2kx ili bilo cim slicnim. U tom nivou su Stalker i Doom, a verovatno i FarCry, mada mislim da je njegova prednost rendering ogromnih nivoa, a da je ostatak grafike prosecan (fizika je takodje jako dobra). Imam dosta video materijala iz svih ovih igara i znam sta pricam. Niste mi jasni, sta sada fali trzistu igara. Ja sam se prosle godine sit naigrao dobrih igara. Ako je to nekome malo, onda verovatno nista u zivotu ne igra. Pogledajte tred o najboljim igrama u 2003 - ima bar 30-ak igara vrednih igranja. Problem sa ljudima, genralno, je sto zaborave kakve su igre koje su ih nekada odusevljavale danas. Prosecne i jadne. Primera radi, T2 je legenda od filma, ali kada bi ga neki klinac rodjen 1990. godine, koji je gledao ove nove filmove, sada pogledao, rekao bi - kakav prosek. Nista spec. Ja sam ga gledao sa 11 godina i odusevio se, tada. Da sam ga tek sada video, verovatno ne bi ostavio takav utisak, bez obzira na prichu. Poenta je u tome sto bi trebali ponovo da pogledate te igre, stare, na koje se pozivate. Zasto su one losije od Colina 3, NFSU, BGE, Princa 4, Call of Duty ili KOTOR-a...? Nisu, nego je opsti problem u tome sto utisak o igri ne stari, a ona sama zastareva (a tu ne mislim samo na grafiku).

pozdrav
 
He he he....
 
driver je u pravu,doom3 se najavljuje 100 godina,a bice prosechan fps
od hl2 ne ochekujem nista od preterane grafike,samo odlichan singleplayer i dobar multiplayer i ja sam zadovoljan
vi trazhite te vashe pixele/shadere i ostale dzidzhabidzhe :)
inache bane je u pravu,igrachka industrija propada,i svidelo se vama ili ne,za par godina cemo imati samo multiplayer naslove,jer je to jedina oblast vezana za igre koja je u stalnom usponu
 
driver je napisao(la):
Aj kazite mi jednu igru danas ili do leta, koja moze da prsmrdi HL2 ?

jedna koja mozhe i da prismrdi i da nadsmrdi hl2 :mrgreen: stalker!!
 
HL2 neće kasniti! Evo i dokaz:
 
Kain je napisao(la):
...



jedna koja mozhe i da prismrdi i da nadsmrdi hl2 :mrgreen: stalker!!

Prvo pogledaj alphu Stalkera i HL2, pa onda prichaj...Stalker je samo jeftina varijanta HL2...Ne znam kako je moguce da ljudi to ne kapiraju, ali HL2 je toliko playabilan da je to neverovatno, Doom3 ce biti samo josh jedan fps sa dechijom idejom i radnjom....
 
Samo cu da vas podsetim da je godisnji obrt industrije video igrica veci od holivuda, barem prosle godine ... e sad.. svi oni koji misle da ce to tek tako lako da propadne... ima jos mnooogo toga da vidi, cuje i nauci u zivotu. Nece sve to propasti zbog jednog HL2 ili D3 ili Bog te pita cega!! To sto se nekome ne svidjaju noviji naslovi, sasvim je druga stvar. Meni npr, ima fenomenalih igara (tron2, MP2).
Cini mi se da se ovde malo mesaju, babe, zabe i jos ponesto!
 
Upravo je tako kako Marti kaze.
Postoji mnostvo dobrih igara, a mi smo se naprosto naigrali svega pa nam je malo toga originalno i sveze.

Inace takodje smatram da je problem sto se ovde porede razlicite stvari. Nedjo prica poredeci grafiku, driver poredi nesto nedefinisano:d i btw nikad ne predje igru, a usput uglavnom gleda fiziku a prica ga ne interesuje, Bane kuka na PC zato sto su prestali sa hiperprodukcijom bezveznih trka (sto apsolutno podrzavam :)), Max uz par odlicnih stvari pokusava da progura NFSU i BGE...:mrgreen:

Sad ja mogu da se ubacim sa recimo Morrowindom ili Temple Of Elemental Evil-om ili zadnjim expansionom za Neverwinter, Hordes of Underdark, koje bih radije igrao od 100 najboljih igara za PS2 i Xbox, ali to nas nikud nece odvesti.

U svakom slucaju o HL2 i D3 se mnogo vise prica nego sto zasluzuju...videcemo na sta ce to liciti kad dodje, i kako ce biti pozicionirano, kakva ce biti konkurencija...
 
driver je napisao(la):
Prvo pogledaj alphu Stalkera i HL2, pa onda prichaj...Stalker je samo jeftina varijanta HL2...Ne znam kako je moguce da ljudi to ne kapiraju, ali HL2 je toliko playabilan da je to neverovatno, Doom3 ce biti samo josh jedan fps sa dechijom idejom i radnjom....

a otkud ti znash da nisam video i jedno i drugo? a jesam, i na osnovu onoga shto sam video/igrao -MENI- se Stalker mnogo vishe svideo... pogotovo kada znam da su ljudi uradili neshto shto je vizuelno gotovo isto kao hl2, a nesumnjivo je MNOGO manje para ulozheno u taj projekat... i zato cenim Stalkera... a shto se ideje tiche, kad si vecj pomenuo doom 3, stvarno ne smatram da stalker ima jeftinu ideju i radnju (pobogu, pricha je stvorena na osnovu kultnog SF dela po kome je snimljen i film)... sad, shto neki ovde uglavnom ne znaju o chemu prichaju, a sami sebi daju pravo da komentarishu tudju kompetentnost, to je totalno druga stvar...
 
Misilm da nisi video Stalkera jer tako prichash :) Stalker ce biti odlichna igra, ali to je daleko od HL2...Pola fps-ova u poslednjih 6 meseci imaju takvu grafiku....Jedina velika razlika izmedju Stalkera i drugih igara je fizika, i to deo kada ljudi padaju, ginu, sve ostalo je isto kao HL kec...

Ko ne provaljuje jachinu HL2, mora da mu je RPG zanr omiljeni, jer drugo objashnjenje nemam....

Stalker nema jeftinu ideju i radnju, ja ne znam o chemu se ovde pricha i shta je reper za dobar fps ? Stalker je jeftina verzija HL2, shto znachi, pokushali da naprave neshto tako, odlepili se od drugih igara, ali ni blizu koliko se HL2 odlepio...da izadje za godinu dana, opet bi bio najbolji...Da li se secash HL keca ? Bio je daleko ispred svih i imao po prvi put vidjene aspekte igre...Isto je kod HL2, ima najbolju atmosferu,zvukove, fiziku...shto se tiche grafike, ja bolju nisam video, Stalker ne moze da mu prismrdi, pogledaj ponovo :)
 
Vrh Dno