Šta je novo?

Gubljenje paketa naručenih iz inostranstva

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Treba da imamo ovu temu. Sumnjam da su mi neki paketi na putu do mene "dobili noge". Nijedan nema tracking number jer su malih vrednosti do desetak dolara, ali to ne znači da ne treba da stignu do krajnjeg kupca, u ovom slučaju mene. Konkretno, naručio sam futrolu i folije za tablet pre više od 2 meseca, čim je istekao datum po ebay-u za isporuku ja sam otvorio case i oba su prodavca poslala opet. Pre par dana je istekao i novi rok za isporuku robe po drugi put, ni prvi ni drugi primerci nisu stigli. Naravno, uvek postoji mogućnost da se negde drugde zagubilo ali da u ovoj temi pokrijemo mogućnosti gubljenja u Srbiji. Svog poštara znam, nadam se da ne bi ništa ukrao, ali opet ne mogu da garantujem 100 % za njega. Krađa na carini? Malo sam čitao na Netu, teorijski postoji mogućnost da me poštar nije našao i da je vratio pošiljku u postu nazad, kome se obratiti za nedostavljenu posštu?
Vaša iskustva.
 
Najbolje samo da se zalis kinezima i refund, ili ako uzimas nesto, uzimas jos nesto pride (nije najbolja opcija, al krastavac') da digne vrednost na oko 20-30$ i onda kinezi salju sa trackingom, u 99% slucajeva nista sto ima tracking se ne gubi, a i ne carini se ako je male gramaze.
 
Problem sa kojim sam se ja susretao nekoliko puta je da, nasuprot mom mišljenju da su paketi izgubljeni, paketi su od pošiljaoca, Kina naravno, išli za Sibir (Siberia) pa tek posle nekih 3 meseca i više stizali na moju adresu. Svaki put kod naručivanja stavljam napomenu da je u pitanju Srbija, ex Yugoslavia, ali ne obrate pažnju uvek. Kod paketa male vrednosti, par dolara, desi mi se da tražim ponovno slanje i da kad stigne jedan paket dobijem i drugi u roku od nedelju dana.
 
Meni se češće sada dešava da ne dobijem paket nego pre. Isti je poštar, ok čovek. Negde u lancu dostave postoji problem koji se ranije dosta redje dešavao.
 
ako te postar ne nadje ostavlja izvestaj. Ako nema izvestaja onda postar nije ni dolazio. 5 dana lezi u posti pa tek onda ide nazad.
Meni obicno sa ebaya kad ne stigne vracaju pare. ako dobijem kasnije lepo platim i sve u redu. Jednom mi je posiljka stigla posle 4 meseca!
 
I meni se takođe dešava češće u poslednje vreme da se zagube paketi. Skoro pola narucdnih stvari male vrednosti ne stigne uopšte(oni koji nemaju tracking ili imaju polovican). Na trackingu lepo piše Item arrived at Serbia, I posto za te jeftinije stvari dalje nema trackinga stvar prosto dobije noge. I uvek nešto univerzalno što može da se iskoristi ili lako proda. Ono što ne znaju šta je ne diraju.
Sad i kinezi neće celu sumu da vrate, nego kažu stiglo je u Srbiju idi u poštu vidi. Ne znam kako je moguće proveriti konkretno Malezija post(njihov tracking number)?
 
Mislim da poštar ne ostavlja izveštaj za pošiljke bez broja za praćenje, tj. za pošiljku koja nije preporučena, nego obično poslata.

nije bitan tip posiljke ako ne moze da udje u postansko sanduce a nema nikoga, ostavlja se izvestaj. Ima ovde ljudi koji rade u posti pa mogu da potvrde ili demantuju ali ja sam dobijao izvestaje i za posiljke bez TN
 
Informacije iz prve ruke posto radim u Posti. Medjunarodje posiljke koje stignu u Srbiju bez obzira imaju li tn ili ne ako ne mogu da se uruce ( primalac nije kod kuce a paket je ocarinjen, paket veci od postanskog sanduceta i ne moze da stane u njega ) ostavlja se izvestaj. Postari koji duze vreme nose neki "teren" i poznaju ljude pakete ostavljaju kod komsija ili prebace paket preko ograde i slicno. Medjunarodni paketi koji se vrate u postu u posti stoje 30 dana a ne 5 dana, 5 dana stoje post express posiljke.

Onaj kome fali posiljka treba da racuna na sledece:

1. posiljalac uopste nije poslao posiljku
2. posiljalac je poslao posiljku ali je ona nestala u transportu do Srbije
3. Neko sa carine ili iz poste je maznuo posiljku
 
Sve podlaze PDVu, bez obzira na vrednost. Moze da bude i 1$
Sad druga je prica sto nesto prodje bez icega, meni su prolazili i od 200$, ali to niej pravilo
 
Misliš za koji treba da se plate dažbine carinjenja/pregleda? Šta je sa onim paketima koji se ništa ne plaćaju, samo isporučuju na adresu, male vrednosti tipa do 10 $?
Kao sto kaze weasel sve podleze pdv-u, e sad sto kod nas na nekim carinama to samo proleti i nista se ne plati a na nekim otvaraju sve to je druga stvar. Ja sam do sad nekih 40 paketa primio od preko i svaki je imao neki svoj broj sa bar kodom, druga je stvar sto sa tim bar kodovima tj tn kod nas ne mozes da pratis posiljku ali ona ima neki svoj broj i postar bi trebao taj broj da ti napise na izvestaju i ubaci u sanduce nebitno trebas li bilo sta da platis i onda kad odes u postu oni po tom broju pronadju posiljku.

E sad ima li posiljka bez ikakvog tn to ne bih znao, moje su sve stizale sa nekim tn tj bar kodom .
 
Kad neko iz pošte napiše: ukrali na carini, sve jasno u kojoj prčvarnici živimo.
 
Kad neko iz pošte napiše: ukrali na carini, sve jasno u kojoj prčvarnici živimo.

krastavac to je nasa tuzna realnost, kad znamo da carinici zmure na jedno oko ako im na granicnom prelazu das kilo sira ili flasu pica pa preneses nesto sto bi trebali da ocarine sta je onda problem cariniku koji otvara posiljke da nesto zadrzi sa sebe ili za nekoga svog krastavac...
 
Ima mnogo mlađih na forumu od mene, to je za njih...
 
Pre X godina mi je drug poslao paket iz Londona bez osiguranja sa trackingom. I ispadne da je paket u posti u NS 3-4 dana...i nista ja skontam nema postara i odem do tamo: Ladno mi shalterusa posle 20 min traganja za paketom (koji nije nashla) dodje i izdere se na mene kako sam ja to trebao da osiguram da ona necje da trazi i eto to mi se desilo jel sam ushtedeo par dinara.....Samo cu reci da je obezbedjenje doshlo da regauje.
Ukratko: Boli nju dupe shto pishe da je tu, nema ga i da sam ja kriv shto nisam osigurao paket.
 
paket iz Singapura je lezao 5 dana u lokalnoj posti nije preuzet (trazili me na pogresnoj adresi), poslat u glavnu postu i 7 dan je bio na putu nazad za Singapur...toliko o 30 dana cekanja
 
Nazad
Vrh Dno