Šta je novo?

GTX 670 max gpu usage, mali fps. ! PROBLEM !

Dexter013

Cenjen
Učlanjen(a)
24.05.2011
Poruke
382
Poena
195
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Matična ploča
AM5 MSI tomahawk B650
RAM
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
GPU
RTX 4070ti Gianward OC
Storage
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 970 evo
Zvuk
default
PSU
Corsair CX 850w M
Kućište
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
Monitor
Philips 32 inca / 1440p / 2k / 75 herCa
Miš & tastatura
Logitech Hyperion + Natec RX22
Mobilni telefon
Xiaomi
Steam
63849097
Pristup internetu
  1. Optički internet
Igrao sam ranije pre mozda mesec dva, Alana Wake-a osnovu,
ceo taj dan komp je radio normalno.

Karta radi sa oko 50% snage/gpu usage
i imam konstantnih 60 frejmova.
Sutradan startujem igru a karta radi iz cita mira sa 99% snage
i nece ni pod razno da prebaci 20 fps-a koja god scena da je u pitanju.

Reinsalirao drajvere,
directx,
smanjim rezoluciju na 1600x900 i sve na low,
APSOLUTNO SE ISTO DESAVA!

Nisam uspeo i na kraju sam odustao.

Juce odigram alien rage i zavrsim igru do kraja, slicna prica,
karta konstanto radi sa 40-50% snage jer igra nije zahtevna
i imam zakucanih 60 frejmova 99% vremena sem kad je ucitavanje i kad radi save game a to je na sekund dva retko.

Danas sam seo i slicna situacija kao sa alanom vejkom.

gpu usage je oko 90%/99%,
i fps se vrti na oko 45-50,
cak i kad stavim sve na low na 1366x768.

Opet sam probao sve isto, reinstalirao drajvere, stavio druge, odradio opet direct x, uzasno mi ovo ide na zivce. Kao da karta ostaje u 2d modu...

Neko se susreo sa ovime i kako je resio ili dajte neke predloge?
 
Tvojoj karti ocigledno treba pilula za dan posle. :D
 
Da li na maticnoj imas jos jedan slot za grafu ? Ako imas zabodi u drugi pa probaj... :/
 
gpu-usage.jpg

Evo naponi usgae ram od karte sistemski ram cpu bla bla bla...

Preskeniran hdd nema nikakve gamadi.

A samo juce je gpu radio na max 50/60% u toj istoj igri
i imao sam uvek 60 frejmova...
 
Imam jos jedan slot ali da je to toga ne verujem, mislim juce je radila masina normalno, ugasio, pokrenuo danas igru, ponasa se funky...

Stavio sam sad borderlands 2 i napucao detalje
karta radi sa 73% snage i u teskom krkljancu tera 60 frejmova bez problema...
Mislim nije ni bitno ako je ova igra odjednom sama od sebe pocela da zeza, ali isto tako pre dva meseca se desilo za alana wake-a,
sledeci put ako odmah krene sa nekom igrom koju bas zelim da odigram, necu znati sta da radim...


borderlands-gpu-usage.jpg


EDIT: evo ga i tomb na mesavini ultra i very high detalja kao sto sam i ranije igrao, radi ko zmaj i benchmark i igra

tomb-gpu-usage.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod tebe nesto nije u redu, ali pitanje je sta. Ako si overklokovao kartu, vrati je na njen default. Bustuje ti na 1202 MHz, a temperatura GPU-a je 38 stepeni, to je tesko moguce, osim ako ti je soba hladna, a ne drzis ventilatore na auto, vec na 100%.
Taj Gigabyte radi na 980 Mhz, a bustuje na 1150 MHz. Kod mene na auto nikad nisu ventilatori presli 45%, a karta 70 stepeni.

Dalje cpu 40%, 34.6 stepeni, ako imas Crysis 3, najbolje je da sa njim probas, tu i cpu i gpu idu na 100% iskoriscenosti.

Najverovatnije da imas neke procese u pozadini koji ti rade i dave ti ceo sistem. A moguce je i da su promenjena setovanja za igru, bilo iz same igre ili iz nvidia control panela.

Znas kako, nebitno je da li imas iskoriscenost 100% ili 20%, jedino je bitno koliko ima frejmova.
Odnosno, kakav osecaj fluidnosti pri igranju imas.

Iskljuci sve nepotrebne procese, aero, pa probaj ponovo.
 
@Zogi

Karta nije OC sem fabricki,
a kod mene je oduvek radila 980
a boost na 1200mhz i nikad nijedan problem.

Sve igre rade lepo osim ove jedne koja je juce radila ok :)
dakle sve zive igre i benchmarci ukljucujuci furmark
i heaven 4.0 i temp i fps i usage sve je ok, ponavljam sem kod ove igre i to od danas.

1600x900
gtx-670.jpg

full hd
gtx-670-full-hd.jpg

Temperatura mi je tako uvek i za cpu i za gpu,
jer je relativno hladno u sobi oko 20/21c + kuciste je extra provetreno.
 
Poslednja izmena:
Onda odlicno. Rezultati su nam isti u heaven 4.0, a tvoja bustuje na 1200 MHz, verovatno zbog toga jer imamo razlicite bios-e.
Moj bios je 80.04.31.00.58. a boost ide na 1150 MHz. Ali sam iskreno zacudjen malom temperaturom u loadu. Mislim, znam da su hladne i tihe karte, ali te temperature su stvarno odlicne.
 
Glup predlog, ali probaj kad krenes da igras da ides na alt+enter i da stavis igru u window mode. Skoro sam igrao Crysis 1 i 2 i desavale su mi se slicne stvari, startujem igru, krenem da igram i zakucano 23,9fps kao da je film. Alt+enter par puta dok se fps ne vrati u normalu. Nisam otkrio uzrok, ali ovo je neko moje krajnje cudno iskustvo. Probaj nista te ne kosta.
 
@Treci
Probam sad pa javim.

EDIT: isti djavo.

Stvarno gremlini...

Batalio sam sve, probao sve i ne vredi.
Ostaje mi jedino windows ali ne radi mi se to nikako, niti mi je bitna toliko ova igra.
 
Poslednja izmena:
Imao sam bas iste probleme, al jednom dvaput mi se desilo sa gtx 570. Problem je bio u tome sto karta sama prepolovi bukvalno gpu i memory clock zbog nekog razloga, u uba slucaja sam imao msi afterburner ukljucen, mozda je on razlog uglavnom da bi rijesio problem morao sam restartovati komp. Skini ungine Valley benchmark program pa ga pokreni kad se to bude desilo sl put jer msi meni nije nista pokazivao da su se popolovili clockovi.
 
Nazad
Vrh Dno