Šta je novo?

GTX 295 Problem

grickodj

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2012
Poruke
530
Poena
169
Danas sam nabavio karticu gore iz naslova. Namontirao je, instalirao zadnje drajvere i naisao na problem. Tj. vise razlicitih problema.
Recimo dok igram Tomb Raider, gpu0 radi na 20-ak procenata, a gpu1 na 99.
Problem broj dva. Kad je Battlefield 3 u pitanju, imam jako nestabilan framerate. I oba procesora rade na 70-80%, nikako preko toga. Kad minimiziram igricu i otvorim gpu-z, cuda i fizika su rastiklirani. Sto nije slucaj van igrice ili u Tomb Raider-u.
Takodje sam probao Dirt3 i radi na 120fps bez ometnji. A na 560ti sam imao oko 70-ak. Verujem da je u pitanju to sto u Dirt3 nema toliko fizike kao u Battlefield 3...

Da napomenem da je ovo prvi put da imam dual gpu karticu. Pa samim time mi nije jasno zasto u kombustoru radi samo jedan procesor? Cesljao sam po podesavanjima Afterburner-a i nisam nasao nesto kako bih ukljucio drugo jezgro...

Molim za pomoc, jer verujem da nije u pitanju kvar kartice, vec nesto vezano za podesavanja.
 
Da budes siguran da ti rade oba jezgra odradi 3dmark ventage i uporedi na netu skorove sa slicnim ili bar pribliznim procesorom kao tvojim i vidi koliko pojena izvali na GPU a sto se fizika tice hm vidi u win namesti primarno sta ce da radi fiziku procesor(gpu u procesoru) ili graficka....
 
Danas sam nabavio karticu gore iz naslova. Namontirao je, instalirao zadnje drajvere i naisao na problem. Tj. vise razlicitih problema.
Recimo dok igram Tomb Raider, gpu0 radi na 20-ak procenata, a gpu1 na 99.
Problem broj dva. Kad je Battlefield 3 u pitanju, imam jako nestabilan framerate. I oba procesora rade na 70-80%, nikako preko toga. Kad minimiziram igricu i otvorim gpu-z, cuda i fizika su rastiklirani. Sto nije slucaj van igrice ili u Tomb Raider-u.
Takodje sam probao Dirt3 i radi na 120fps bez ometnji. A na 560ti sam imao oko 70-ak. Verujem da je u pitanju to sto u Dirt3 nema toliko fizike kao u Battlefield 3...

Da napomenem da je ovo prvi put da imam dual gpu karticu. Pa samim time mi nije jasno zasto u kombustoru radi samo jedan procesor? Cesljao sam po podesavanjima Afterburner-a i nisam nasao nesto kako bih ukljucio drugo jezgro...

Molim za pomoc, jer verujem da nije u pitanju kvar kartice, vec nesto vezano za podesavanja.

Sa GTX295 nemoj koristiti fiziku, postavi da je CPU u control panelu grafike kao da je i nemas.

Battlefield 3nemoj terati sa AA (zaboravi na to), stavi sve na maximum, samo texture vrati za very high na high (jedan podeok nize od maximalnog) jer karta ima 1792/2=896MB memorije za svaki GPU, pa sa max podesavanjima ne staju sve texture u memoriju i kod naglog obrtanja oko ose dolazi svaki put do ucitavanja textura i pada sa cca 45 na 25fps, a odmah zatim skoka nazad na 45fps. Kada su na jedan nivo manje od amximalnih nema nikakvih problema. GTX 295 je u svakom slucaju sasvim OK karta u rangu sa GTX560Ti.
 
Poslednja izmena:
Ovo gore navedeno moram da testiram jos kroz neke druge igrice. A reci mi to sto ne radi u 99% oba jezgra, u cemu je tu problem? Ako je to uopste problem. Masina je iz potpisa.
 
Ovo gore navedeno moram da testiram jos kroz neke druge igrice. A reci mi to sto ne radi u 99% oba jezgra, u cemu je tu problem? Ako je to uopste problem. Masina je iz potpisa.

Nije problem, to da li ce uvek oba jezgra biti 100% zavisi od dosta stvari. Ako stavis da grafika radi fiziku onda jedno jezgro radi grafiku, a drugo radi fiziku, uglavnom je tako. GTX295 nema snage za fiziku, teraj je na CPU, tj. nemoj je ni koristiti.
 
Ovo je skroz banalno. Hocu reci, 295 moze izesti za dorucak 560ti. Kad sam imao gtx260, ona je radila sve, i fiziku i cuda....I sve je bilo stabilno. TAkodje ovo sto si mi rekao za memoriju mi nije ni malo jasno jer 560ti koja ima skoro duplo manje memorije je radila sasvim ok na ultra. A da ne pricamo to sto ova ima bandwidth od 896bit-a. Ne makarim ti nista, ali jednostavno ne mogu da razumem ni malo ponasanje kartice kad su uzmu preformanse u obzir.
 
Nisam napomenuo da u kombustoru mi daje ocajan fps.
Evo i slike
2.jpg
Napomenuo bih da nemam pretereanog iskustva sa kombustorom.
 
GTx295 je karta potpuno u rangu GTX560Ti, imao sam je duze vreme. Fiziku nisam koristio jer mi je uve i jedino fps bitan. GTX295 sad kosta 60-70eur, pa od takve karte i ne ocekujem da mozeda tera fiziku vec bih bio zadovoljan ako tera igre kako treba u eri GTX680 i 7970 kartica. GTX295 ima 896MB memorije za svaki GPU, a GTX560Ti ima 1 GB. Battlefield na ultra podesavanjima bez AA na samom pocetku kda izadjete iz oklopnog transportera "jede" 1050-1100MB memorije. Ja sam primetio da nedostaje i da na samo 1 novo nize za texture oov padne na 700-800MB i onda kida kako radi. Verujem da bi i sa GTX560Ti primetio ovo, ali to vec moras znati sta gledas i gde gledas da bi video da nedostaje memorije i kako se to na fps odrazava. Combustor nemoj gledati, prvo zato sto vidim radi ti samo 1 GPU u njemu. Jos jedan problem koji mozes imati realno je CPu, ipak su to samo 2 jezgra, ja sam GTX295 terao na i5 750 na 4GHz + je grafa bila OC na 670 za GPU.
 
Nijedan multi-gpu sistem predstavljen do sada NE radi u windowed modu. Pokreni Kombustor u full screen-u i aktivirace se drugi GPU.

Nemoj siriti dezinformacije, SLI radi u prozoru, stvar je konkretne aplikacije, ali sam SLI nema problem te vrste.
 
Poslednja izmena:
Nemoj siriti dezinformacije, SLI radi u prozoru, stvar je konkretne aplikacije, ali sam SLI nema problem te vrste.

Izvinjavam se po pitanju Kombustor-a, on zaista ne opterećuje drugi GPU ni u full screen-u, a napisao sam to zbog Furmarka pošto u njemu pomenuti trik radi posao. Što se tiče ove tvrdnje da SLI radi ili ne radi u prozoru zavisno od aplikacije moram da priznam da to uopšte nisam registrovao jer u igrama koje sam pokretao (npr. modovani Oblivion) mi je uvek radila samo jedna kartica sem ako ne pokrenem full screen. Držao sam uključen onaj SLI indicator bar iz drajvera koji kod igranja u prozoru mi se uopšte nije ni pojavljivao. (a ima i dosta tuđih iskustava gde je navođeno da im nešto ne radi u prozoru)

Edit: Izvrteh CrysisWH u prozoru i radi SLI, (doduše nekih 10% sporije nego full screen) ali lepo je to znati. Zahvaljujem se na informaciji, vrteo sam taj test u prošlosti i stvarno se ne sećam da je to radilo ranije.
 
Poslednja izmena:
Nisam otvorio temu da bi nekog trolovao. Ali sam dokazao sebi sto sam hteo, a to je da je gtx295 kartica kakvom sam je i zamisljao. Poenta je bila da u nvidia control panelu u 3D podesavanjima za aplikacije pojedinacno, stoji "power consumption" na "adaptive". Screw that, "prefer maximum preformance". Jezgra rade na 95% oba, pa i vise. Fiziku sam vratio na karticu, znaci oba cipa dele fiziku, ne pojedinacno, znaci nije dedicate. U battlegield 3 sve je na ultra mega giga, jedino AA of. Fps 60+.
Over
 
Nisam otvorio temu da bi nekog trolovao. Ali sam dokazao sebi sto sam hteo, a to je da je gtx295 kartica kakvom sam je i zamisljao. Poenta je bila da u nvidia control panelu u 3D podesavanjima za aplikacije pojedinacno, stoji "power consumption" na "adaptive". Screw that, "prefer maximum preformance". Jezgra rade na 95% oba, pa i vise. Fiziku sam vratio na karticu, znaci oba cipa dele fiziku, ne pojedinacno, znaci nije dedicate. U battlegield 3 sve je na ultra mega giga, jedino AA of. Fps 60+.
Over

Drago mi je da i kod tebe sada sve radi kako treba.
 
Odlicna kartica.Da mi nije riknio jedan GPU na njoj jos bih je drzao u kompu i ne bih ni uzimao AMD 7970.S njom sam igrao battlefield 3 u high detaljima i ponekom opcijom na ultra s tim da mi je msa bio iskljucen i AA na 1x bez da zatrzne jednom. Imam osjecaj da bih s njom mogao jos par godina gurati nove igre na medium detaljima,znaci kartica koja bi mi trajala 6 godina.
 
Nazad
Vrh Dno