Šta je novo?

GTX 1660 cudno ponasanje

Marko1996

Slavan
Učlanjen(a)
05.08.2011
Poruke
1,232
Poena
225
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400F @2,5Ghz + Cooler Master Hyper 212 EVO
Matična ploča
Gigabyte H610M S2H DDR4
RAM
Kingston Fury Beast 1x8GB DDR4 @3200Mhz i Kingston Fury Beast 32GB DDR4 @3200Mhz
GPU
Gigabyte RX 6600 Eagle 8GB
Storage
WD Blue SN570 1TB m.2 + WD Blue 500GB Sata + WD Green 120GB Sata + WD Blue 320GB + WD Black 500GB
Zvuk
Logitech zvučnici
PSU
LC Power Silent Giant 560W Bronze 80+
Kućište
Sama Blackfish
Monitor
Samsung LS27F354FHUXEN
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless + Razer Cynosa Lite Essential
Ostale periferije
UE49KS7000 & XSX
Tablet
Nokia T20 4/64GB
Mobilni telefon
iPhone 13 128GB
Pametni uređaji
Apple Watch Series 3 + Fitbit Charge 3
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Kupio sam danas ovu graficku, stara je nekih godinu dana, rudarska, ali me interesuje zasto ima bas visoke temperature prilikom igranja, bez problema dobacuje do 90 stepeni, onda krece trotlovanje i naravno preglasni ventilatori, prodavac mi je rekao da su bile dobro hladjene i da nisu prelazile 65 stepeni na 40% obrtaja ventilatora, a sada kada igram nikako da se normalizuje temperatura... Ima li nekog resenja mozda softverskog ili da vracam graficku, ima i domacu garanciju ali mislim da ovo ne bi resilo jer ona bi sigurno prosla sve testove jer sve radi normalno u smislu pokretanja igara, samo temperature i buka su malo problem..
 
mozda su stradali termalni padovi i pasta, ko zna u kakvom je okruzenju radila...
 
Ovaj kaze da je to radilo u hladnoj prostoriji i da nije prelazilo vise od 65 stepeni, a sama graficka je vrh ocuvana, ociscena i u full pack-u je, a sve radi normalno, ali opet ne znam sta mi je ciniti..
 
Najbolja varijanta vratiti kartu..
A to što kaže prodavac ne bih uzimao za ozbiljno...Još ako je preprodavac...tona ocena hardvera i sl.
 
E ako prodavac kaže... 😁
 
Iskreno nisam hteo da se bavim time jer je još uvek u domaćoj garanciji, nisam do sada nikada otvarao grafičke pa mi samo to još fali, a da je šaljem kod uvoznika nisam imao volju ni želju, dogovorio se sa prodavcem i vraćam mu po istom iznosu po kojem sam kupio.. Hvala na informacijama i pomoći kolege forumaši! :)
 
jedino nisi napisao kakvo kuciste imas i u kakvom okruzenju se nalazi kartica, mada tesko bas da bude toliko hot, ali i to utice, mining rigovi su najcesce neka diy resenja gde su kartice bukvalno na otvorenom

ali ako si resio sa prodavcem, sve kool
 
Imam Sama blackfish, full tower kuciste i tri ventilatora, mislim ima prostora i za RTX4090 i pritom da se i ohladi, ogromno je kuciste, i znam da one rade na otvorenom, u klimatizovanom prostoru, ali pazi ironije kada je opterecena sa do 75-80% GPU onda ide do 60, 61 stepen i to je to, znaci Days gone na medium, high postavkama, cim stavim na maks izvlaci bez problema 60fps na kompu iz potpisa, ali zato temperatura instant na 90 stepeni i krecu ventilatori na svakih par sekundi da duvaju na maks sto je ubistveno i ubija volju za igranjem, a da se igram na medium ne ide kada vec moze lagano na max..
 
Jedino što mi pada na pamet je da je uflešovan custom BIOS.
 
Koliko znam flesovanje biosa kod nvidia je nemoguce vec od maxwell-a,ne znam da se nije nesta promenilo u medjuvremenu.
Ova situacija je klasican primer one "majneri vise paze na svoje karte",mozda ali samo mali procenat,ipak nebi kupio takvu ili mozda jedino sa domacom garancijom,ali po ovoj temi se vidi da i to moze biti gubljenje vremena,zivaca i para.
 
Ako je bila u garanciji, mogao si ti da je reklamiras i da dobijes mozda novu i onda si na konju ali sad gotovo :)
 
Mozda, ali tek sam je bio uzeo, racunao sam da ce izdrzati normalno koriscenje, i lakse biti za prodaju za neko vreme, medjutim u startu je bila ajde da kazemo nepogodna, a da gubim vreme sa servisom koga sisa.. Vracena coveku, on meni vratio pare, ja sam uzeo 1660 Super isto iz riga, ali savrseno je hladna, i platio je isto, doduse imam samo radnu od 30 dana, ali grafa u boljem stanju nego ova iz naslova teme 😊
 
Nazad
Vrh Dno