Šta je novo?

GTA San Andreas neverovatna kompresija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

draske73

Slavan
Učlanjen(a)
18.05.2007
Poruke
1,021
Poena
349
Ja do sada nisam imao prilike da vidim ovako nešto.

GTA San Andreas kompresovan na 64 kb !!!


Svaka im (mu) čast.



A eovo šta i gde:



This game in only 64 KB!! Yeah 64 KB, it was compressed with KGB software.
Try it guys and you will see!!

GTA San Andreas just 64 KB size...
Compressed by powerful archiver.
Gamefile + Archive Software included

Unzip using kgb archiever.
Then open the unzipped folder and check for the installation file.


p.s : it takes around 4 hours to unzip.. have fun..







http://www.rapidlinks.co.uk/showthread.php?t=12203
 
To su garant one varijante "iso fajl od 4 GB kao TXT od 4 KB" :D
 
Valjalo bi da proveriš prvo pa onda drvlje i kamenje.
A kad je tako i ne veruješ ti reci kad raspakuješ kako izgleda

Dovoljno je malo promisliti i znati neke osnove o algoritmima kompresije pa ce ti odma biti jasno da je 4gb nemoguce spakovati u 64kb. Stvarno gluposti...
 
Čovek je očigledno samo raspakovao fajl, video da ima ISO od 4 GB sa nekakvim fajlovima i gotova stvar. Ista tema pokrenuta i na SK forumu, s tim što tamo ima gomila dece koja će stvarno da se popali.

Aj to, nego što se na svakih par meseci ovde poteže identična priča i stalno treba nekom novom ponovo objašnjavati šta su zero-fillovani imidži i da se sto gigabajta fajla sa jednim istim bajtovima može i ZIP-om spakovati u par kilobajta, a da se 4 GB "realnih" podataka ne može sabiti u 64k osim prebacivanjem tih podataka u neku paralelnu dimenziju, pa da ga je*eš.
Epsko smaranje.
 
Dovoljno je malo promisliti i znati neke osnove o algoritmima kompresije pa ce ti odma biti jasno da je 4gb nemoguce spakovati u 64kb. Stvarno gluposti...
Pričam o kompresiji,
Do sada sam raspakovao preko 300mb od tog fajla i dalje raspakuje i ima Autorun,Autorun.info,setup,main u rar i td.
Ponavljam da pricam o kompresiji a sta ce biti do kraja...
Zar i to toliko nije neverovatno zgusnuti u 64kb.
Meni jeste
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
hm... Evo i ja sam skinuo ovih 64kb+ program i orginalni fajl tezi 670.8mb i treba mi samo 8 sati da raspakuje :)
Mnogo bre nesto ovo malo!
 
http://kgbarchiver.net/

Deo TEST lepo prikazuje kompresiju ovog arhivera (a čak ni to ne mora biti 100% realno).Fajl od 3068KB kompresovan je veličine 608KB.Teško da bilo koji algoritam može kompresovati 4 gigabajta podataka u 64 kilobajta (izuzimajući "mini image" koji je filovan nulama).
 
Dao sam mu da radi arhiviranje MS office 2007 i evo njegove prognoze
Ako dobro kapiram to je 558mb na 12,4kb
a verovatno cu ga pustiti da to radi kad budem zaludan
a na kraju kako radi i koja je "fora" ili mlacenje prazne slame u pitanju videcu
ako gresim moje izvinjenje svima na gubljenju vremena
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    32.5 KB · Pregleda: 101
jel neko uspešno otpakovao i probao da instalira onaj GTA SA?
 
Da neka neko potvrdi da je to stvarno igra spakovana na 64 kb-a, i da moze da se pokrene. Meni to deluje malo nemoguce, al ajde. Ne verujem dok ne vidim.
 
Probaj pa nam javi :)
 
Pa mozda nije 4GB fajl, mozda je RIP, a bash me zanima ovaj kompresor. Da li neko moze da neshto kompresuje pa da ga odpakuje i da proveri da li radi.
 
MP3 fajl od 21mb mi je posle 5 min kompresovanja dao projected file size 20mb... Dzabe se zaludjujete, ne znam kako ste uopste mogli poverovati u ovu baljezgariju.
 
EPS je odluchio da prekine moju dekompresiju, ali po onome shto je do sad dekompresovao prilichno sam ubedjen da je ovo veliki FAKE :)
 
Pokusao sam da instaliram KGB arhiver i "gle cuda", poceo je da trazi pristup internetu, da pristupa diretno na 300 servisa od kojih je jedan zaduzen sa sliku na ekranu, efektivno daje sebi dozvolu za hvatanje screen shotova i tako josh neke lepe stvari.

Firewall mi je delimicno pobrljavio od njega, poceo je sve pop-up ove vezane za KGB arhiver da odgovara potvrdno iako ja klikcem po suprotnoj opciji. Jedva sam ga se otarasio, vidim da pokrece i neke rezidentne procese koji nemaju veze sa glavnim procesom arhivera, cak su se zadrzali i posle deinstalacije programa, sve sam mogao pobrisati tek posle restarta sistema.

Pretpostavljam da je ovo neka vrsta programa koja se ponasa kao trojanac sa ciljem da se popularizuje preko ideje o San Andreasu na 64KB. Lepo smishljena PREVARA drzite se dalje od ovoga.
 
@SnakeEyes: to za MP3 nije neko cudo, kao sto ne bi bilo ni za ostale AV formate. Kako bilo KGB je stari softver, pre 2-3 godine sam prvi put cuo za njega ali je po hardverskoj zahtevnosti bio ispred svog vremena (noviji procesori i sve veca kolicina RAM-a u masinama ce ovakve arhive da razbiju kao zvecke). Ipak, ovaj GTA od 64k je verovatno njesra, but despite that, KGB jeste mocan softver.
 
Pa sta mislis da u GTA nema kompresovane muzike? Naravno da ima, dovoljan je i jedan fajl i vec ce biti debelo preko tih 64kb. Ne pricam uopste o kgb arhiveru nego ljudima dajem primer da je suludo verovati da postoji arhiver koji je u stanju 4 gb da spakuje u 64 gb. Ne mogu da verujem da postoji iko na ovom forumu ko je u stanju da poveruje u tako neku suludu trojansku varijantu.
 
4 GB "realnih" podataka ne može sabiti u 64k osim prebacivanjem tih podataka u neku paralelnu dimenziju, pa da ga je*eš.
Epsko smaranje.

Mr Spock, report to the bridge - we need to compress GTA to 64KB and transport it back in time to stardate 662008,2. :D

heheh

Jedini primer ekstremne kompresije podataka koji sam ja video je u demoima tipa .fr-08: .the .product
- ko zna koliko gigabajta podataka, grafike i muzike spakovano u 64KB. Doduše, taj demo se u velikoj meri oslanja na ko zna kakve biblioteke iz windowsa, al opet.
 
Poslednja izmena:
Na lomacu sa autorom ove teme :)

Samo napred ako sam toliki vestac.
Jos niko nije nista ni potvrdio a ni opovrgao a niti sam ja to napravio.
Meni kgb ne zeza rad na racunara a ni ne tvrdim da je sve ok i vrlo je moguce da je fake ali samo sam hteo da pokazem nesto interesantno
no mi smo skloni da osudjujemo i sa i bez dokaza a posle trazimo razumevanja za same sebe.
Opet se izvinjavam svima na izgubljenom vremenu a ja ne znam kada cu stici to sam da odradim do kraja.Mozda veceras
BURN HIM:-devil-:
 
Poslednja izmena:
veoma je lako napraviti takav fajl sa svim tim zapakovanim fajlovima koje si naveo na mnogo manje prostora od tih 64KB.tu treba koji bit da se oznaci ukupna velicina svakog fajla,i koji bajt za ime tih fajlova.sve moze da stane u 2-3KB maksimalno i da kad se raspakuje dobijes sve to isto sto si i sam naveo (i naravno gomilu fajlova popunjenih nulama).

btw,ima stvarno dobrih ripova igara iz gta serijala.ja sam bas nedavno nasao vice city na 100 i kusur MB.ali je toliko toga bilo izbaceno (apsolutno svaki zvuk u igri i jos dosta toga) da je bilo ne igrivo.

tako da sam i ja za :mad: :p
 
Jedini primer ekstremne kompresije podataka koji sam ja video je u demoima tipa .fr-08: .the .product
- ko zna koliko gigabajta podataka, grafike i muzike spakovano u 64KB. Doduše, taj demo se u velikoj meri oslanja na ko zna kakve biblioteke iz windowsa, al opet.
Tu uopšte nije u pitanju kompresija jer ti podaci zapravo ni ne postoje već se kreiraju na početku pokretanja demoa matematičkim operacijama iz nekih početnih formula.
Neke igre su isto koristile slične sisteme. Sećam se recimo Strike Commander igre sa početka devedesetih godina koja je dolazila na par disketa, a onda je prilikom instalacije fraktalno generisala terene iznad kojih se leti i razbaškarivala se na 40-ak megabajta, što je za tadašne hard diskove bilo poprilično.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno