Šta je novo?

GRUNDING - Šta je sad to?

milo

Čuven
Učlanjen(a)
05.10.2002
Poruke
92
Poena
609
U par prethodnih dana tražio sam po prodavnicama da kupim TV, i na par mesta naleteo na GRUNDING televizore po dosta povoljnim cenama.
Naravno prodavci su mi pričali priče tipa: nemačka marka, kvalitet..., ali, čini mi se da sam pre par godina pročitao kako je GRUNDING bankrotirao. :trust:
Da li neko ima tačnije informacije o sudbini ove marke?
 
Jeste bankrotirao pre nekoliko godina, ali sam cuo da ih je kupio turski Beko, pa valjda sada rade. Ima njihovih proizvoda, ali slabo, posto jos uvek staju na noge. I, pise se GRUNDIG ;)
 
Verovao ili ne, BEKO je engleski brand...
 
ja i dalje kuci imam Gruding televizor koji je star vise od 20 godina i ima fantasticnu sliku.

pozdrav
 
Turskiiiiiiiiiiiii, naravno, to nema veze sa engleskom
 
Pre jedno 30 godina a mozda i vise, u nasoj zemlji Grundig i Philips su vazili za najbolje televizore, dok su se japanski smatrali shitom ;)
 
Ja stvarno kući imam jedan grundig stariji od mene koji radi odlično, slika odlična!
 
sikili je napisao(la):
Pre jedno 30 godina a mozda i vise, u nasoj zemlji Grundig i Philips su vazili za najbolje televizore, dok su se japanski smatrali shitom ;)
pre jedno 30god ei nis je sklapao televizore i izvozio
a sad....
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
bbbeko

grundig je beko(turski naravno) samo sa naljepnicom grundig,50 posto skuplji od beka i ima garanciju godinu dana a beko tri godine.zakljucak,kupi beko,odstampaj natpis grundig i nalepi na tv i uzivaj u njemackom kvalitetu
 
Matori Grundig TVi generalno imaju problem sa hladnim lemovima i to vam svaki serviser moze potvrditi...
 
beko je turski 100%!!!
bio sam u Turskoj i pitao coveka zasto su vam sve klime i svi televizori i sva bela tahnika beko? on mi je rekao da podrzavaju novi turski brend. bila je tu i polupoliticka prica ali u svakom slucaju - tursko je.
 
Pre 30 godina i EI Nish je bio dobar :)

Ja sam imao 3 Grundiga, i onaj iz 82. godine je i danas ispravan, dok su druga dva iz 90. i 92. posle 10 godina bili neupotrebljivi, ekran oslabio, slika uzasno tamna i mutna, na jednom ni zvuk ne radi. Ista stvar se desila i ortaku na oko 90. modelu.

A da, pre 30 godina, japanci su bili samuraji ;)
 
Ne znam, ali moj kum u Engleskoj već nekoliko godina ima veš-mašinu Beko i par godina klimu Beko...kaže da ih tamo dosta reklamiraju i hvale. Ne kvare se tako često. A i kod nas sam čuo od par prodavaca da se gorenje više vraća nego Beko.
Naravno, ne znači da ih sklapaju Englezi, jer onda ne bi bili tako jeftini :)
 
Na osnovu svega navedenog ne kupujem GRUNDIG.
Sajt im je lep i nekako su propustili da napišu da ih je kupila turska firma.
 
Pa, i ne moraju da navedu. Volvo je Fordov, IBM odeljak za proizvodlju racunara drze Kinezi, a Weifert je takodje turski (fali li mu nesto?). Svako navodi, ako mu odgovara. Turci (za sada) ne rade lose, tehnologija proizvodnje televizora je odavno razradjena (Ei :D ), pa je sve samo stvar kvaliteta (a verujem da je on sada visi, nego kada je firma bila u stecaju). Sem, naravno, ako ne kupujes plazmu...
 
Poslednja izmena:
Nisu propustili nego su zaboravili slucajno :d
 
driver je napisao(la):
Pre 30 godina i EI Nish je bio dobar :)

Ja sam imao 3 Grundiga, i onaj iz 82. godine je i danas ispravan, dok su druga dva iz 90. i 92. posle 10 godina bili neupotrebljivi, ekran oslabio, slika uzasno tamna i mutna, na jednom ni zvuk ne radi. Ista stvar se desila i ortaku na oko 90. modelu.

A da, pre 30 godina, japanci su bili samuraji ;)

Ako su u pitanju Sylvania katodne cevi, onda i nije nista cudno, jer su jedno vreme Philips, Loewe Opta, Grundig i par drugih stavljali te ekrane koji su bili poznati kao najveci shit.
 
Zašto ne bi kupio? Pa nisu oni kupili samo nalepnice,kupili su proizvodne pogone i razvojno odeljenje.I Roman je posedovao Spartak pre chelsea.Izgradnja brand-a traje i košta,pogotovu ako je u pitanju zemlja izvan EU poput Turske ili Rusije.Ljudi jednostavno imaju pare i neće da čekaju.Vi malo stariji znate šta su bili Samsung ili toyota pre 15-20 god a šta su danas.Beko ne zvuči ništa lošije nego samsung tada.Kupovinom Grundinga turski ulagači su ušli na tržište Nemačke,A ako uzmemo u obzir da Nemačka ekonomija čini 1/3 evropske unije,napravili su dobar posao.Grunding je u svakom slučaju bolje nego neo,weg,quadro,first...
 
Imam Beko tv od 70cm i radi kao satić već 6-ta godina. Bio je najjeftinij veliki tv u radnji tad i nisam se ni trenutak pokajao.
 
i moji matorci kupili bakuti beko tv od 70cm, par godina radi bez ikakvih problema. a bio je oko 17k dinara na nekom snizhenju dok je posle njega najjeftiniji bio neki samsung za 22-23k. za te pare odlichna kupovina.
 
evo neki saradnici mog caleta napravcise novu kuhinju i sve od reda su uzeli Beko... Masina zza sudove, sporet, mikrotalasna ja mislim, TV...

'bem li ga, sto ne bi valjalo...


sto rece saka ljudi gore, i japanska kola su nekad bila za izbegavanje kod nas 9neko rece Daewoo? )
 
Nazad
Vrh Dno