Šta je novo?

Grub?

  • Začetnik teme Začetnik teme petri
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

petri

Čuven
Učlanjen(a)
16.09.2000
Poruke
907
Poena
620
Kako da ga vratim u MBR? XP-ov loader ga je pojeo i od tad moram da bootujem linux sa diskete 🙁
 
Ako je bio u MBRu ne mozes ga nikako vratiti.Ako nije u MBRu nego u boot sektoru Linux particije vidi ovde .
Postupak je slican kao i sa Lilom
 
petri je napisao(la):
Kako da ga vratim u MBR? XP-ov loader ga je pojeo i od tad moram da bootujem linux sa diskete 🙁

Naravno da ga mozes vratiti. Lepo bootuj linux sa rescue diskete i u Linuxu opet iskonfigurises grub ili lilo (odes u linuxconf i sredis stvar).
Koja je distribucija u pitanju?
 
Sredjeno!

stvar koja odradi poso je 'grub-install'
🙂
grub-install /dev/hda (na primer)

Pozdrav!
 
Nazad
Vrh Dno