Šta je novo?

Grim Fandango

Ja jedva čekam. Grim Fandango sam odigrao barem 4-5 puta. Sećam se da sam čitao i walkthrough iz SK kada negde zapne. :D
Voleo bih da nabavim originalnu verziju za kolekciju, ali mislim da je to danas nemoguće. Remake obavezno uzimam kada bude izašao.
 
ja kupujem u švedskoj prodavnici .

u sv. sl, radujem se svakoj šeferovoj igri . skuvajte mi kafu !
 
E to je avantura. I ja sam po SK i starim casopisima trazio walkthrough, bio sam klinja kad sam je prvi put igrao, mislim da mi je bila prva avantura.
 
E, sa ovim sam se cimao pre dve godine i nikako mi nije normalno radila, jedva čekam da je rimejkuju. Nadam se da će stvarno uskoro, kako rekoše.
 
Odlicna vest. Igra je imala neponovljiv smek, mada je nikad nisam zavrsio, evo prilike.
 
E, sa ovim sam se cimao pre dve godine i nikako mi nije normalno radila, jedva čekam da je rimejkuju. Nadam se da će stvarno uskoro, kako rekoše.

Isto, počinjao sam dva puta ali igra se ne slaže najbolje sa novim PC-evima a (bar meni) je teško da se naviknem na kontrole (avantura a upravlja se samo tastaturom kao u matorim RE igrama:( ). Sviđa mi se i stil igre i humor, jedva čekam rimejk pa da je konačno normalno odigram.
 
Malo zapostavljena tema, ali i ova igra je danas izasla. :)
 
Sta im tacno znaci remastered? Posto sam ja u glavi totalno zamisljao druge stvari, ispade da su ubacili malo bolje texture za modele, podrsku za novije sisteme jos neke sitnice i to je to.
 
Remastered version includes:

- Repainted, hi-res character textures
- New, dynamic lighting
- Classic score re-recorded with a full live orchestra
- Over 2 hours of exclusive developer commentary
- Concept art browser

Remasterovanje samo po sebi znaci poboljsavanje audio/vizuelnog prikaza, sto su oni i uradili.
 
Poslednja izmena:
Sta im tacno znaci remastered?

Remaster [postovanje orginalne igre] je suprotno od rimejka [ponovno pravljenje stare price u novom ruhu]. TLOU je dobio remaster, RE1 je dobio rimejk.

Sto se mene tice, DF je uradio super posao sa Grim Fandangom.
 
Poslednja izmena:
Primer za remaster bi bili npr. stari Star Wars filmovi gde su uzete originalne reels-trake-snimci iz 70tih/80tih i "obradjene" kako bi zadovoljile danasnje standarde, tj kako bi bile jos dodatno ispeglane i prilagodjene danasnjim "medijum" standardima- blue ray etc.

Remake bi bio...well primer za "rimejk" bi bio The Thing, ne stari remasterizovan vec ova nova, "suntava" adaptacija iz 2011.

Ovo je u principu moje shvatanje rimejka odnosno remasterizacije, ispravite me ako gresim.


Inace igra je vec dostupna na Steamu za download (iako je release trebao biti veceras od 19h), pustio sam da se skida...
 
Yep ocigledno sam pobrkao remake sa remastered. Ja bi vise voleo da su uradili remastered ali u novom enginu sa novim modelima itd, a prica, atsmosfera, sountract sve ostalo da ostane nepromenjeno.

RE1 remake je odlican primer.
 
Poslednja izmena:
Jedini takav remaster je Homeworld Re, koji komotno moze da se smatra rimejkom.
 
Ne, Homeworld nije rimejk. To je [skupi] remaster. Ocuvali su sve sto su mogli od gameplaya i price, samo su uradili upgrade grafike, audia i HUD-a. To je rimejk isto kao sto je i 4K restauracija Lawrence of Arabia filma.
 
Rimejk je kada se sve radi od nule, a obicno se ubacuju neki novi elementi, moze i prica da se promijeni, primjer su i filmovi koji uopste ne lice na originale.
 
Što se tiče gajming sveta postoje sledeći pojmovi:

1. Reboot - kada se sve radi od nule, gde razvojni timovi ne moraju striktno da prate prvobitni kanon, niti moraju da se oslanjaju na ono što je prethodno ispričano u serijalu. To su novi Thief, Tomb Rider, DMC i slično...

2. Remake - kada se originalna igra radi od nule u novom endžinu, ona ne mora da bude egzaktna kopija originala. Primer za to je remake RE1 za gamecube iz 2002 ili The Secret of Monkey Island: Special Edition.

3. Remaster - kada se originalna igra u originalnom endžinu šminka i prilagođava modernim sistemima. RE1 koji je sada izašao je recimo remasterovan RE1 sa gamecuba-a, to su i Grim Fandango, Homeworld...
 
Poslednja izmena:
Sta god da je, drago mi je da cu konacno moci da probam ovo.
 
Nisam ranije igrao Grim Fandango, uzeh je na stimu sada i mislim da dosta dobro izgleda. Šteta što nisu malo poradili na teksturama pozadina ali ni ovako nije loše.
 
Lol. Pa nema "tekstura pozadina". Pozadine su prerenderovane slike i jedini način da se poboljšaju bi bio da se ponovo izmodeliraju od nule.
 
Ok, nisam neki stručnjak, uglavnom kapiraš na šta sam mislio :).
 
Nazad
Vrh Dno