Šta je novo?

Grejanje starije kuće od ~80kvm inverter klimama

Jeste dnevna je nekih 20-25m2 tu bi bila ubačena druga klima. Sve opcije razmatram od budžet klima do Fujtsu. Sve se opirem da podlegnem uticaju i da idem na Fujitsu nekako želim da verujem da ima još nešto pored Fujitsu :D

Ne znam šta će Gree da izbaci kao naslednika za Muse, tako mi krivo što mi je Viola promakla.
Nece to skoro, ne izlaze klime na godinu dana :) Imas dosta solidnih Kineza, Midea, Hisense(po 2 iskustva koje imamo ovde na forumu), Haier takodje.
Lmce je takodje malo skuplji, ali ujedno i najsigurniji izbor.
 
Da bi se bilo kako odlucivalo o izboru klime, potrebno je prvo,mkar pokusati, izracunati toplotne gubitke. Bilo bi lepo to da to moze neko profi da odradi, ali u principu postoje mnogi toplotni kalkulatori koje moze svako uz malo znanja o svojim objektima da primeni i doda jos lupam 20% gubitaka i prema tome trazi odredjenu klimu(snagu,brend,model).Ukalkulisati i prosecne zimske temp,pa vetrove, pa suncane dane... Sve sam ja to razmatrao i mesecima razmisljao, raspitivao se,gnjavio kolege ovde, malo i vise nego sto je potrebno,ali imam slobodnog vremena na pretek. I nisam se prešao.Kao i u svemu treba naći zlatnu sredinu, ne valja stavljati ni prejaku klimu, koja ce da se pali-gasi,a ni preslabu koja ce da radi nonstop bez efekta... A zl.sredina nije bas laka. E sad uracunati i svoje finasije ili svoje zelje za udobnošću, ljudi imaju različite ukuse... neko en voli "hladno" da duva i briga ga za modulaciju, neko ne voli pretoplo i gleda svaki wat... KO će nama ugoditi. ;)
 
Evo ga update, šta znači kad je sample size veći, elem preselih (28.03.) se i sad ipak imam bolju sliku kako klima radi, jes da nije bilo nešto jako hladno od kako sam se preselio, ali ipak je trebalo da se postigne temperatura unutra i posle da je klima održava. Klima je sposobna da modurila vrlo lepo, samo joj treba pomoć jer iz nekog razloga to ne radi sama, ako temp podesim na 25 cepaće punom parom ceo dan iako u aplikaciji pokaže room temp na 32(nema realno toliko unutra naravno), neće spustiti potrošnju ispod 1kw, ali ako ja pomerim na 24, pašće porošnja na 800-900w, ako spustim na 23, padna na 600-800, a ako sputim na 21 pada najniže na 300w ispod 300w retko kad zalazi, ako treba da se spusti još niže samo podigne flap i cirkuliše ventilatorom vazduh na nekih 30w potrošnje. Tako da sam kroz aplikaciju namestio da se u toku dana menjaju zadate temperature, tipa u 6 ujutru se sama prebaci na 24 da malo podigne temp, pa se u 9 spusti na 22, u podne na 20, pa se oko 7 uveče prebaci ponovo na 24, do ponoći kad se spusti na 20. Mislim da je temperaturni seznor problem i ne prijavljuje dobre vrednosti i zato klima održava više temperature od zadatih i ne modulira kad je podešena fiksno na 25c, Bilo bi mi daleko bolje da je stavim na 23-24 i ne razmišljam, al šta je tu je, našao sam kako da joj doskočim, ne znam da li je samo moja takva ili sve EnergyPro pate od istog problema. Temp merim sa malim Xiaomi temp senzorom koji je zalepljen na zid u dnevnoj do prozora, bukvalno na drugoj strani kuće od klime.


energy.pngtemp.png
 
problem sa i-feel je što mora da ima LOS sa klimom, i ako uključim i-feel i bilo šta promenim kroz app klima batali komunikaciju sa senzorom sa daljincem što se temp tiče, bar koliko sam skontao
 
Samo ti lepo resetuj daljinski( proveri baterije) upali i-feel stavi na željenih recimo 23 i kasnije bez problema u aplikaciji menjas vrednost a da se ništa ne zabuni. Dešavalo se i meni da u aplikaciji stoji neka nebuloza od na primer 28stepeni, ali to je samo kada i-feel nije bio ukljucen
 
Ne mora da znači da je nebuloza. Verovatno pokazuje temperaturu koju očitava senzor na uj, a to svakako nije stvarna temperatura u prostoru.
 
Nazad
Vrh Dno