Šta je novo?

Gree muse

Potrošnja moje klime bude oko 1100w kad je pustim,ode u početku do 1500 ali na kratko,onda spušta polako i većinom bude na oko 800w i pada najmanje na 600w
Tako su uglavnom svi korisnici te klime pisali kako radi, to je to i ne možeš ništa tu da promeniš.

Preporuka je da se ne gasi klima ako u toj prostoriji redovno borave ljudi, samo se malo smanji po potrebi.
 
Potrošnja moje klime bude oko 1100w kad je pustim,ode u početku do 1500 ali na kratko,onda spušta polako i većinom bude na oko 800w i pada najmanje na 600w
Jer ti pada sada u de frost i na koliko na ovom vremenu oko 2 3 stepena kad je
 
Jer ti pada sada u de frost i na koliko na ovom vremenu oko 2 3 stepena kad je



Ne bih ti mogao precizno kazati iz razloga sto ni sam nisam znao kada to radi a kada ne,posle ovih postova sam saznao da radi to kad ne duva a krila su otvorena,tek sam poceo da je koristim propraticu ovih dana pa se javljam,ne radi mi konstantno a planiram I to da pustim da radi tako I da vidim sve,sad za sad sta sam uocio je to da I kad nije upaljena trosi struju valjda zbog tog grejaca samo koliko mogu da primetim on radi skoro pa non stop I trosi oko 70w,sto bi znacilo da bar kilovat potrosi na dan a da I ne radi sto nije baš pohvalno
 
Dal smo se pokajali ili nismo videcemo evo sada moja na 32 kvadrata i namerno dam pustio radijator smanjio na 23 stepena upala u frost posle 2 sata
Ali isto tako verovatno ti klima radi blizu 100% čim tako brzo ide u defrost. To znači da se muči da postigne temperaturu, neko privremeno rešenje ti je da malo smanjiš temperaturu na daljinskom kako bi je malo rasteretio a trajno da nabaviš još neki izvor grejanja kako bi uopšte mogao da se greješ na minusu kada su i veći toplotni gubici.
Evo sad sam pustio radijator mali u tu sobu zatvorio vrata stavio na 23 stepena upala u frost posle 2 sata
 
Sledeci put momci, forume prelistajte malo pre nego sto kupite nesto.
Sve to sto vas muci, mucilo je i druge ljude zadnjih par godina....
 
Sledeci put momci, forume prelistajte malo pre nego sto kupite nesto.































































































































































































































































Sve to sto vas muci, mucilo je i druge ljude zadnjih par godina....
















































































































































































































































Za sad ne znam sta bi rekao ne mogu reci da je losa ili dobra,greje dobro,mislim da se bolje ponaša kad je ukljucena I feel opcija,
Trenutno,spoljna temp oko 0,zadato 22c I odrzava temp na oko 540w potrosnje,uklucena I feel opcija I ventilator na AUTO
 
Poslednja izmena:
Pa svaka klima će pre ili kasnije ući u defrost kada je isforsiraš, meni je Pular pre 2 sata ušo u defrost (spoljna -2), unutrašnja podešena 22 stepena, trajao 4-5 min. Kada je bio period non stop minusa išo je u df u proseku na svaka 2-3 sata, ali nije mi smetalo, sve to brzo obavi.
 
podigao temp na 24 I ako je bila na 22 I odrzavala tem I posle 10min usla u defrost ,sad cu da pustim dalje da radi I da vidim sta ce dalje da radi,znaci klima je radila I bila na 22 nije se mucila iz 15 da dodje na 24 da bi rekao da se preopteretila
 
Pa svaka klima će pre ili kasnije ući u defrost kada je isforsiraš, meni je Pular pre 2 sata ušo u defrost (spoljna -2), unutrašnja podešena 22 stepena, trajao 4-5 min. Kada je bio period non stop minusa išo je u df u proseku na svaka 2-3 sata, ali nije mi smetalo, sve to brzo obavi.
Da 2 3 sata ne na 45 min 😀
Pa svaka klima će pre ili kasnije ući u defrost kada je isforsiraš, meni je Pular pre 2 sata ušo u defrost (spoljna -2), unutrašnja podešena 22 stepena, trajao 4-5 min. Kada je bio period non stop minusa išo je u df u proseku na svaka 2-3 sata, ali nije mi smetalo, sve to brzo obavi.
Da 2 3 sata ne na 45 min
podigao temp na 24 I ako je bila na 22 I odrzavala tem I posle 10min usla u defrost ,sad cu da pustim dalje da radi I da vidim sta ce dalje da radi,znaci klima je radila I bila na 22 nije se mucila iz 15 da dodje na 24 da bi rekao da se preopteretila
Aj sad da vidimo moja na 45 min ulazi kad je stavim na 24 25 stepena
 
Ajde stavi fixni fan ako vec nisi pa da vidimo situaciju. Imam neki osecaj da Gree pogotovu ti problematicni modeli imaju problem sa auto fanom. Ja moje drzim na fkisni fan (dobro je da nemam muse), defrost iskreno ovih dana ni jednom nisam uhvaitio, ne znaci mozda da nije bilo kad izadjem itd. Navodno ovaj model muse comfort 2022 ispeglan, a ono izgleda da sad ima druge probleme :D I poslusaj ono sto su ti napisali, kad jednom ukljucis klimu nema iskljucivanja dok ne prodje zima.
 
Ajde stavi fixni fan ako vec nisi pa da vidimo situaciju. Imam neki osecaj da Gree pogotovu ti problematicni modeli imaju problem sa auto fanom. Ja moje drzim na fkisni fan (dobro je da nemam muse), defrost iskreno ovih dana ni jednom nisam uhvaitio, ne znaci mozda da nije bilo kad izadjem itd. Navodno ovaj model muse comfort 2022 ispeglan, a ono izgleda da sad ima druge probleme :D I poslusaj ono sto su ti napisali, kad jednom ukljucis klimu nema iskljucivanja dok ne prodje zima.
Moj je ta muse comfort na auto mi😀 gledaj ona duva toplo i jaka je jako duva i dok duva uvek vruce samo taj defroast
 
Ako duva uvek toplo zanci da ne modulira dobro. Ok postoje ljudi kojima odgovara da duva toplo, ja recimo vise volim bolju modulaciju i preciznije odrzavanje, ali mi je cudno da i posle toliko problema, zalbi i ne znam cega taj model i dalje ima problema i da nisu resili modulaciju, a eto izgleda pojavljuje se jos jedan problem u nizu, jer ja imam Amber Comfor koji na papiru, kazem na papiru su slicni - isto 3.5kw hladjenja i 3.8kw grejanja, jedno kod Muse mi se vise svidja kako su resili brzine izduva, ovde 680m3/h turbo, pa prva najjaca normalna brzina je 590 pa 540 itd, umesto da je recimo 630-640 pa 590.

Definitivno auto fan i Gree ne idu zajedno :D Moracu da vidim kod mene ovih dana kako ce se ponasati.
 
Ako duva uvek toplo zanci da ne modulira dobro. Ok postoje ljudi kojima odgovara da duva toplo, ja recimo vise volim bolju modulaciju i preciznije odrzavanje, ali mi je cudno da i posle toliko problema, zalbi i ne znam cega taj model i dalje ima problema i da nisu resili modulaciju, a eto izgleda pojavljuje se jos jedan problem u nizu, jer ja imam Amber Comfor koji na papiru, kazem na papiru su slicni - isto 3.5kw hladjenja i 3.8kw grejanja, jedno kod Muse mi se vise svidja kako su resili brzine izduva, ovde 680m3/h turbo, pa prva najjaca normalna brzina je 590 pa 540 itd, umesto da je recimo 630-640 pa 590.

Definitivno auto fan i Gree ne idu zajedno :D Moracu da vidim kod mene ovih dana kako ce se ponasati.
Sad sam skinuo filter gornja strana je bila prljava pa cu videti dali je do toga
 
Ako duva uvek toplo zanci da ne modulira dobro. Ok postoje ljudi kojima odgovara da duva toplo, ja recimo vise volim bolju modulaciju i preciznije odrzavanje, ali mi je cudno da i posle toliko problema, zalbi i ne znam cega taj model i dalje ima problema i da nisu resili modulaciju, a eto izgleda pojavljuje se jos jedan problem u nizu, jer ja imam Amber Comfor koji na papiru, kazem na papiru su slicni - isto 3.5kw hladjenja i 3.8kw grejanja, jedno kod Muse mi se vise svidja kako su resili brzine izduva, ovde 680m3/h turbo, pa prva najjaca normalna brzina je 590 pa 540 itd, umesto da je recimo 630-640 pa 590.

Definitivno auto fan i Gree ne idu zajedno :D Moracu da vidim kod mene ovih dana kako ce se ponasati.
Sto se moduliranja tice nemam problema sa mojom samo se bolje ponaša na I feel I bolje modulira,nocas sam stavio fan na auto I tu drzi kad modulira od 550do600w,još uvek sve testiram,lepo greje kad duva,lagano kad odrzava,evo je posle 55min opet u defrost,ne znam da li je normalno ili nije ali ni to ne traje dugo 5,6min,ne razumem se možda je to normalno jer meni ne bi smetalo ako je normalno samo eto ako nešto nije ok da bih znao da se žalim,za sad drugu zamerku nemam ako je to uopšte zamerka
 
Sto se moduliranja tice nemam problema sa mojom samo se bolje ponaša na I feel I bolje modulira,nocas sam stavio fan na auto I tu drzi kad modulira od 550do600w,još uvek sve testiram,lepo greje kad duva,lagano kad odrzava,evo je posle 55min opet u defrost,ne znam da li je normalno ili nije ali ni to ne traje dugo 5,6min,ne razumem se možda je to normalno jer meni ne bi smetalo ako je normalno samo eto ako nešto nije ok da bih znao da se žalim,za sad drugu zamerku nemam ako je to uopšte zamerka
evo ja sam skinuo mrezice oprao ih za nedelju dana bile prljave dosta ali sada bez mrezica duva mlako 😀 mislim da cu da poludim 😀
 
Nemoj da je koristiš bez filtera, osuši filter i vrati.
 
Eh tako sam i ja svake zime mučio muku u ćerkinoj sobi sa GREE klimom, prao filtere na nedelju dana samo da izvučem više, kombinovao i podešavao klimu i ništa. Kako već u kujni i trpezariji ložimo ove jeseni sam odlučio i uradio etažno grejanje i ugasio klimu, bojler, grejalicu u kupatilu i smanjio rarune za struju i zgrejao te prostorije kako treba. Potrošnju drva neznatno povećao.
Tako sam ja prošao u pokušaju grejanja sa klimom jedne sobe a bilo je u planu ako se klima tu dobro pokaže da dodam još jednu ili dve klime i grejem ceo sprat ali ništa.
Klima za grejanje je dobra ali za prelazni period kad zazimi teže to ide.
 
Eh tako sam i ja svake zime mučio muku u ćerkinoj sobi sa GREE klimom, prao filtere na nedelju dana samo da izvučem više, kombinovao i podešavao klimu i ništa. Kako već u kujni i trpezariji ložimo ove jeseni sam odlučio i uradio etažno grejanje i ugasio klimu, bojler, grejalicu u kupatilu i smanjio rarune za struju i zgrejao te prostorije kako treba. Potrošnju drva neznatno povećao.
Tako sam ja prošao u pokušaju grejanja sa klimom jedne sobe a bilo je u planu ako se klima tu dobro pokaže da dodam još jednu ili dve klime i grejem ceo sprat ali ništa.
Klima za grejanje je dobra ali za prelazni period kad zazimi teže to ide.
Cekaj druze postoji reklamacija ne mogu da prodaju nesto ako nije tako
 
Kako se tako zalite na gree,ja da nemam nekakvih prijenosa zvuka s vanjske na stan zaboravio bi da imam klimu,jos kod mene najjeftiniji model lomo eco i ja prezadovoljan s grijanjem. U sobi 22 stepena i nemam nikakvo grijanje u njoj. Dnevni klima grije kroz vrata iz trepezarije i trenutno u dnevnoj 23.9 pokaziva termostat,vani 2 stepena. Samo mislim kad dodje minus da nece moci bas grijati al javljaju sad do -5 pa cu vidjeti
 
Kad je peraje ili usmerivač gore i troši 700-800w a ne duva iz klime onda radi defrost.70W u mirovanju bi trebalo da troši grejač tacne spoljne jedinice.7-8 wata troši kada je na mirovanju verovatno monitoring lagano okreće turbinu unutrašnje jedinice.
Ostavio sam klimunda radi i jutros oko pola osam sam se probudio klima ne radi ,krilca otvorena,temperatura u sobi je za 1 stepen manja na meracu sobnom nego na klimi sto eto da kažemo da može biti ista,ni spoljna jedinica klime ne radi,potrosnja na meracu ide oko 30w i tako vec 2 sata niti se pali unutrašnja niti spoljašnja jedinica a ustvari je upaljena i krilca otvorena?
Tvoja ledi zbog prepterećenja klime, a ne zbog spoljne temperature, i verovatno ta klima može da greje neki prostor i na većem minusu ali ako hoćeš da se greješ klimom zaboravi na gašenje pa ponovno paljenje kada temperatura u sobi mnogo opadne, još je ti podesiš na veliku zadatu temperaturu i klima se muči da to dostigne a još imaš i veće toplotne gubitke zbog lošije stolarije i nedostatka izolacije.

Podesiš na 23 stepena i ne gasiš je uopšte, noću možeš da smanjiš za koji stepen ako ti smeta veća temp i to je to.
Kako se tako zalite na gree,ja da nemam nekakvih prijenosa zvuka s vanjske na stan zaboravio bi da imam klimu,jos kod mene najjeftiniji model lomo eco i ja prezadovoljan s grijanjem. U sobi 22 stepena i nemam nikakvo grijanje u njoj. Dnevni klima grije kroz vrata iz trepezarije i trenutno u dnevnoj 23.9 pokaziva termostat,vani 2 stepena. Samo mislim kad dodje minus da nece moci bas grijati al javljaju sad do -5 pa cu vidjeti
Još uvek se ne žalim,samo razmenjujem mišljenja i opisujem kako radi konkretno ovaj model,kao i pitam ako mi nesto nije jasno,
 
Takav način rada su već opisali oni koji imaju tu klimu.Klima čeka da temperatura padne za 2 stepena ili više pa da krene da greje.Kad klima tako odmara uzmi baterijsku lampu pa pogledaj da li se turbina u unutrašnjoj jedinici okreće ili ne.
 
Onda je to to,sad sam proverio i turbina se okreće minimalnim obrtajima,
 
Znači klima čeka Godoa.Tako su je napravili.
 
Znači klima čeka Godoa.Tako su je napravili.
Hvala na pojasnjenju i odgovoru,ne čini mi se ta opcija toliko loša,takodje sinoc je celu noc održavala istu temperaturu radom i potrošnjom od oko 550w do 3 sam bio budan i tako je radila,kad je prešla u ovaj režim ne znam oko 7i30 sam jutros se probudio i tako je bila,tako je i sad i na sobnom meracu još uvek stoji ista temperatura nije pala ni malo i posle ovih 3 sata,
 
Nazad
Vrh Dno