Šta je novo?

Gree muse

marko87p

Zapažen
Učlanjen(a)
07.01.2023
Poruke
38
Poena
15
Pozdrav svima. Interesuje me imam gree muse klimu uzeo je pre nekih nedelju dana kada je napolju plus radila je normalno bez upadanja u frost. Sinoc bilo hladnije oko 0 upadala je na svakih 1 h. Dali je to normalno i ako upada u frost na 0 sta ce raditi na -15. Upadati u frostu na 15 min.
 

Prilozi

  • 16731028883763102385673263316690.jpg
    16731028883763102385673263316690.jpg
    33.5 KB · Pregleda: 56
Defrost... Može biti i da je normalno. Na -15 neće iće toliko često u defrost
 
Da. Na -15 teško da će biti magle
 
Ali isto tako verovatno ti klima radi blizu 100% čim tako brzo ide u defrost. To znači da se muči da postigne temperaturu, neko privremeno rešenje ti je da malo smanjiš temperaturu na daljinskom kako bi je malo rasteretio a trajno da nabaviš još neki izvor grejanja kako bi uopšte mogao da se greješ na minusu kada su i veći toplotni gubici.
 
Ali isto tako verovatno ti klima radi blizu 100% čim tako brzo ide u defrost. To znači da se muči da postigne temperaturu, neko privremeno rešenje ti je da malo smanjiš temperaturu na daljinskom kako bi je malo rasteretio a trajno da nabaviš još neki izvor grejanja kako bi uopšte mogao da se greješ na minusu kada su i veći toplotni gubici.
Jer ima veze opterecenje sa ulazenjem u defroost?
 
Jer ima veze opterecenje sa ulazenjem u defroost?
Daljinski trpi sve, ali klima može da naduva samo određenu temperaturu pre nego što se zaledi jer radi 100%. Na koliko ti je podešena na daljinskom a koliko je stepeni tu gde greje?
 
Daljinski trpi sve, ali klima može da naduva samo određenu temperaturu pre nego što se zaledi jer radi 100%. Na koliko ti je podešena na daljinskom a koliko je stepeni tu gde greje?
Po fotografiji na 24 C. Ali ako pregreva onda je realno više...
 
Daljinski trpi sve, ali klima može da naduva samo određenu temperaturu pre nego što se zaledi jer radi 100%. Na koliko ti je podešena na daljinskom a koliko je stepeni tu gde greje?
26 pa kad ugreje spustin na 24
Po fotografiji na 24 C. Ali ako pregreva onda je realno više...
26 kad zagreje 26
26 pa kad ugreje spustin na 24

26 kad zagreje 26
24 greska
Daljinski trpi sve, ali klima može da naduva samo određenu temperaturu pre nego što se zaledi jer radi 100%. Na koliko ti je podešena na daljinskom a koliko je stepeni tu gde greje?
26 pa smanjim na 24
 
Stavi 22 ili 23 i obucite se malo, to je maksimum za taj uređaj u tom prostoru. To što je teraš više je samo vodi u taj krug 100% rad, brz defrost. To će i značajno skratiti životni vek uređaja. Kad padne temperatura ispod nule, svakako neće moći da ugreje.
 
Stavi 22 ili 23 i obucite se malo, to je maksimum za taj uređaj u tom prostoru. To što je teraš više je samo vodi u taj krug 100% rad, brz defrost. To će i značajno skratiti životni vek uređaja. Kad padne temperatura ispod nule, svakako neće moći da ugreje.
Da sam znao.ostavio bi si staru mideu 12 😀
 
Koju kvadraturu greješ tom klimom?
 
Za sve vas koji volite preko 24 C u prostoru imam pitanje. Koliko ste vi uopšte fizički aktivni tokom dana? Iskreno, meni delujete kao da ne dižete dupe sa troseda ili fotelje.
 
Cigla ipo puna i dvorilni prozori starije varijante
Imaš očigledno nešto veće gubitke toplote, podesi kao što sam ti rekao i prati situaciju.

Ako ti loše dihtuju prozori stavi bar one dihtung gumice, da smanjiš gubitke.

Nemoj da gasiš klimu (ako to radiš). Stavi je da radi non stop.
 
Poslednja izmena:
Ako gasiš klimu, onda se soba ohladi a ti zadaš visoku temperaturu i onda ona zaledi. Klimu podesi n 23 i ostavi je da radi par dana. Pa vidi kako je onda.
 
Tvoja ledi zbog prepterećenja klime, a ne zbog spoljne temperature, i verovatno ta klima može da greje neki prostor i na većem minusu ali ako hoćeš da se greješ klimom zaboravi na gašenje pa ponovno paljenje kada temperatura u sobi mnogo opadne, još je ti podesiš na veliku zadatu temperaturu i klima se muči da to dostigne a još imaš i veće toplotne gubitke zbog lošije stolarije i nedostatka izolacije.

Podesiš na 23 stepena i ne gasiš je uopšte, noću možeš da smanjiš za koji stepen ako ti smeta veća temp i to je to.
 
Tvoja ledi zbog prepterećenja klime, a ne zbog spoljne temperature, i verovatno ta klima može da greje neki prostor i na većem minusu ali ako hoćeš da se greješ klimom zaboravi na gašenje pa ponovno paljenje kada temperatura u sobi mnogo opadne, još je ti podesiš na veliku zadatu temperaturu i klima se muči da to dostigne a još imaš i veće toplotne gubitke zbog lošije stolarije i nedostatka izolacije.

Podesiš na 23 stepena i ne gasiš je uopšte, noću možeš da smanjiš za koji stepen ako ti smeta veća temp i to je to.
Da ali kada je krenula da upada u frost tipa.radila je od 12 popodne a 12 uvece krenula.da upada kad bas zahladilo
 
Imam istu klimu kupio pre par meseci jer su je pohvalili zato što je kao novi model nije neki stari koji je imao probleme,grejem oko 30kvadrata,kupio sam aparat za merenje potrosnje i klima najmanje što pada je 600w na prvoj brzini,vidim pišu da klima ide na 300w ali to kod mene nije slučaj,laik sam prvi put imam klimu i tek sam je počeo koristiti,moze li neki savet kako i šta je najekonomicnije i najefikasnije,hteo sam isto pirati klima nekad stane da duva a pri tom se peraja na klimi ne zatvore i merac potrošnje meri oko 600-700w je li to normalan neki rad ili sta je?takodje nekad na stand by meri potrošnju od 70w a inace bude 7,8w,što se izolacije tiče kuća ima 70cm spoljni zid gde je klima kao i fasadu na drugom zidu koji je normalne debljine kao i pvc prozore što se može reći da je izolovano,hvala vam
 
Kad je peraje ili usmerivač gore i troši 700-800w a ne duva iz klime onda radi defrost.70W u mirovanju bi trebalo da troši grejač tacne spoljne jedinice.7-8 wata troši kada je na mirovanju verovatno monitoring lagano okreće turbinu unutrašnje jedinice.
 
Kad je peraje ili usmerivač gore i troši 700-800w a ne duva iz klime onda radi defrost.70W u mirovanju bi trebalo da troši grejač tacne spoljne jedinice.7-8 wata troši kada je na mirovanju verovatno monitoring lagano okreće turbinu unutrašnje jedinice.
A kad ful radi
 
Nazad
Vrh Dno