Šta je novo?

Grand Theft Auto: The Trilogy Remastered

...jer je lakse upakovati stare dobre ideje iznova i iznova, nego smisliti nesto novo. :)
 
Sto da trace trud kad ce gejmeri svejedno da odrese kesu za preorder cim padne trejler.
 
Nije Rockstar kriv, mi smo govna 😂
 
Ne interesuju me. Kad nisu mogli/hteli izbaciti LCS i VCS za PC, nisu morali ni ovo šminkanje. Da se zlopatimo sa kojekakvim modovima, sram ih bilo.:mad:
 
Malo šminke za već prežvakano, da se zataška priča o šestici... a već joj je vreme bar za neki "rumour"
 
Ako se pogleda RDR2 onda se moze zakljuciti da trenutna tehnologija ne moze da pogura ono sto oni sigurno uveliko spremaju za GTA6.
Moja predpostavka da se ceka kraj PS5 za osakacenu verziju onoga sto prave, pa da onda zasijaju na PS6.
 
GTA 3 je puno bolja igra nego smaranje zvano GTA V.
 
GTA 3 je puno bolja igra nego smaranje zvano GTA V.
Moja 2 centa, kao neko ko je prosle godine opet presao GTA SA i GTA 4 (iz nostalgije), kao i GTA5 godinu dana pre toga... (GTA3 i VC vec nisam mogao da upalim iz dole navedenih razloga)
Od GTA 3 pa do GTA 5 dizajn misija, odnosno formula koju su koristili je jedna ista - "smaranje" u vidu fetch questova u istom fazonu "go there, do that, go back" (sa varijacijom hit & run, police car chase, car theft...)
Jedino sto se menjalo je nivo detalja (skaliranje) grada, vremenski period u kom se nalazi, kao i (donekle) kvalitet pisanja price/dijaloga - koje je najbolje u GTA 4, bare sto se GTA serijala tice (ujedno i najprizemljeniji GTA, sa najboljom atmosferom uz Vice City, a DLC-evi iz GTA4 po pitanju price su bili cak i bolji od originala).
GTA SA i GTA V su tu monotonost u dizajnu razbili otkacenoscu, sto je ucinilo te igre odnosno misije podnosljivim.
U GTA V su najinteresantniji bili bank heists misije (i pripreme za iste), kojih je na kraju ipak bilo nedovoljno - sto su uvideli i ugurali u online deo igre. (uz generalnu customizaciju i kupovinu nekretnina)

Nemam nista protiv da maksimalno pomere datum izlaska GTA 6, ako ce isti ponovo pomeriti granice u industriji i prevashodno biti vise slican RDR2 sto se tice imerzije, kvaliteta price (najbolja od svih R* igara) i atmosfere - jer im je to do sada najbolji naslov.
Uz to treba znati da su Dan Houser i Benzis napustili R* i bespotrebno je diskutovati koliko veliki uticaj su imali na igre dok su bili u kompaniji (posebno Benzis za GTA naslove), sto ce svakako biti razlog za odredjenu dozu skepticizma prema kvalitetu finalnog proizvoda - jer kao sto rekoh ipak treba da preskoce u svakom pogledu prethodna 2 naslova iz njihove kuhinje.
 
Poslednja izmena:
Ja to ne ocekujem od GTA serijala, sto napisa gore Yojinbo - samo je RDR pomerio taj neki nivo, ali to opet nije igra za GTA publiku. Meni je GTA online cisto djubre, a probao sam da igram vise puta. Doduse, ja gomilu tih serijala igram iz nostalgije ponajvise, pa tako i GTA od pticije perspektive i GTA3 gde se avion vozio bez tutorijala i sl. Moja ocekivanja su nepostojeca, ali taj trend reciklaze opsteprisutan je bas zamarajuc. :) Imamo toliko mocne racunare, pa i konzole, a nismo se pomerili dalje od prostog otimanja para, jer je danas sve instant i brzo, bez strpljenja. Razumem i to, deca rastu brzo, treba ih feed-ovati i uzimati od roditelja...
 
Jesu pomerili standarde sa svakom igrom ali ako se pogleda dizajn veliki je problem reciklaze i guranje filer sadrzaja ( prevashodno "ubijanje" vremena voznjom od tacke A do tacke B i nazad) koji im se ponavlja iz igre u igru, gde se bas i nisu pomerili od istog obrasca za open-world.

Ono sto je najveci problem je pitanje da li uopste u danasnjoj industriji i za danasnji auditorijum ima mesta za GTA igru u "originalnoj izvedbi" - kao satira drustva i aktuelnih politickih tema sa vrlo nekorektnim politickim stavovima koje pogadjaju u centar?
Samo gledajuci sta je danas aktuelno kod omladine (neon-mp fps looter shooteri sa tonom skinova koji se papreno naplacuju) nisam bas preterano optimistican, znajuci uz to da je GTA 5 obrnuo milijardu dolara zarade samo od online komponente i prvi koji je postavio taj trend.
I nije samo gejmerski auditorijum problem, ako samo bacite pogled na devove koje rade u kompanijama (kada daju neke intervjue po pitanju razvoja igre) - prevashodno mi vise lice na emo (woke movement) aktiviste koji su tu da prenesu/propagiraju politicku korektnost, a ponajmanje lice na programere. Mogu da zamislim koliko je stresno raditi sa takvim individuama , posebno ako studio napuste seniori a novajlije sa kojima radis nemaju blage veze sta je sustina/identitet fransize na kojoj rade.

I na kraju, kao sto rekoh, Dan Houser i Benzis su imali ogroman uticaj na razvoj igara i ostavili svoj "pecat" po pitanju tona i tematike GTA naslova, sto ce vrlo tesko, ako uopste, moci da se nadoknadi.
Ako imamo izbora izmedju dobrih remastera/remake starih GTA naslova (bez ikakve cenzure i "obrada) i "kastriranog" (politicki korektnog) GTA 6 - ja sam za ovu prvu opciju...
Mada su najizglednije sanse da dobijemo jedno veliko nista po pitanju oba...
 


In honor of the upcoming anniversary, today we are excited to announce that all three games will be coming to current generation
platforms later this year in Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition for PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S,
Xbox One, Nintendo Switch, and the Rockstar Games Launcher on PC.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition will feature across-the-board upgrades including graphical improvements and
modern gameplay enhancements for all three titles, while still maintaining the classic look and feel of the originals. We’re extremely
excited to share more about these groundbreaking titles in the coming weeks — stay tuned!


rockstargames.com/newswire/article/3933o7ko43o839/grand-theft-auto-the-trilogy-the-definitive-edition-and-more-coming-so


jifkmh.jpg
 
Poslednja izmena:
djalf daj napisi sta sve znas :D
Inace, zanima me da li ce izgledati bolje gore ili isto kao i gta5.
Malo su mi ovi remasteri cudni. Ako su ljudi zedni novog gta-a i ako su zeljni vice city-a, zar nece ovi remasteri da utole tu zedj i da spuste hajp oko eventualne gta6?
Ovo zajedno sa GTA V E&E mi govori da je sledeci gta ili jako daleko ili da ce biti nesto totalno drugacije od svega do sada.
 
Nece utoliti zedj jer je naredni GTA bas daleko.
 
Kao sto rekoh jednom clanu danas na pm za gta4, postoji GTA DEP (definitive edition project) koji "originalnu trilogiju" + GTA 4 "krpi" i cini ih igrivim na modernim sistemima.
Ja prosle nedelje probao sa GTA4 (steam verzija) i radi bez problema na masini iz potpisa (1440p sve na high, iskljucen night shadows i game clip jer obaraju performanse)




+edit
Rece mi jedan clan sa komsijskog foruma da je R* podneo tuzbu protiv DEP ekipe i projekat je ugasen...
 
Moja 2 centa, kao neko ko je prosle godine opet presao GTA SA i GTA 4 (iz nostalgije), kao i GTA5 godinu dana pre toga... (GTA3 i VC vec nisam mogao da upalim iz dole navedenih razloga)
Od GTA 3 pa do GTA 5 dizajn misija, odnosno formula koju su koristili je jedna ista - "smaranje" u vidu fetch questova u istom fazonu "go there, do that, go back" (sa varijacijom hit & run, police car chase, car theft...)
Jedino sto se menjalo je nivo detalja (skaliranje) grada, vremenski period u kom se nalazi, kao i (donekle) kvalitet pisanja price/dijaloga - koje je najbolje u GTA 4, bare sto se GTA serijala tice (ujedno i najprizemljeniji GTA, sa najboljom atmosferom uz Vice City, a DLC-evi iz GTA4 po pitanju price su bili cak i bolji od originala).
GTA SA i GTA V su tu monotonost u dizajnu razbili otkacenoscu, sto je ucinilo te igre odnosno misije podnosljivim.
U GTA V su najinteresantniji bili bank heists misije (i pripreme za iste), kojih je na kraju ipak bilo nedovoljno - sto su uvideli i ugurali u online deo igre. (uz generalnu customizaciju i kupovinu nekretnina)

Nemam nista protiv da maksimalno pomere datum izlaska GTA 6, ako ce isti ponovo pomeriti granice u industriji i prevashodno biti vise slican RDR2 sto se tice imerzije, kvaliteta price (najbolja od svih R* igara) i atmosfere - jer im je to do sada najbolji naslov.
Uz to treba znati da su Dan Houser i Benzis napustili R* i bespotrebno je diskutovati koliko veliki uticaj su imali na igre dok su bili u kompaniji (posebno Benzis za GTA naslove), sto ce svakako biti razlog za odredjenu dozu skepticizma prema kvalitetu finalnog proizvoda - jer kao sto rekoh ipak treba da preskoce u svakom pogledu prethodna 2 naslova iz njihove kuhinje.
Sve je tacno objektivno gledano.

Ali ja sam u 2021. premotao GTA III, i jako se fino zabavio.

Sa 35 godina i 25 godina igranja, meni su high production values povod da ugasim igru. Jedva se naterah da prodjem forsiranu uvodnu misiju u petici, koja traje duze od rick and morty epizode.

Volim filmicnost ali kad ja to hocu a ne niz grlo. Sva tri lika u GTA V su mi odbojni, njihove price, porodice. Oni genericni iz trilogije mi vise odgovaraju. GTA triogija ti daje slobodu da igra posle 5 sekundi jer mozes esc da pritisnes i preskocis video.

RDR2 koji pominjes me vrlo ne zanima bas zbog svega navedenog.

Igre kao te dve, i one sonijeve sa kao kul likovima koji melju 100 na sat i 10 kila sinematika, alan wake itd. sve to mi je anti igra, obicno forsirano smaranje.

Zato ljudi igraju online igre, jer imaju vise gejmplej mehanika od ovih reinkarnacija fmv igara iz 90 tih.
 
Jedva se naterah da prodjem forsiranu uvodnu misiju u petici, koja traje duze od rick and morty epizode.
A početak četvorke, onaj s&m na brodu, a kasnije maleri sa zakrpama, jer tobože bila 2008. ko će da kupuje naslov, sve narodski išlo :)
 
Ja sam zbog ovoga mnogo euforičan... Kako god da ispadne, znam da će me spucati takav momenat nostalgije da će sam po sebi biti dovoljan da budem više nego zadovoljan, sve ostalo samo može biti plus...

Najviše me kopka što ne mogu da vizuelizujem stvarno kako će to da izgleda, grafički i koliko će to biti dinamički drugačije. Ako to recimo bude kao Mafia Remastered ja ću biti presrećan.

Sama pomisao da bih Vice City mogao da igram u sličnom ruhu mi prosto previše dobro da bi bilo istinito a uskoro.
 
Realno, svi smo igrali pirate tada, tako da je ok da nam ovo "opet" prodaju :)
Bar ja tako gledam.
 
onlajn komponenta je ključna u staroj trilogiji, tako da je logično da ćemo skoro svi legalno kupiti originalno izdanje.
 
I to je tacno :)
 
GTA DEP koji sam linkovao radi... Do sada je GTA trilogija bila vise puta za smesne novce na Steam akcijama.
Ako remasteri budu krs, a znajuci R* bice verovatno brzi cash grab, ko ima stare verzije na Steamu toplo preporucujem da ih instalira sa vanila GTA trilogijom (cak je i GTA IV zakrpljen odlicno)...
Rade bez problema na vecim rezolucijama i modernim sistemima, problematicni bagovi su zakrpljeni, tako da zaista ne vidim razlog da neko placa 50e za remastere igre stare skoro 20 godina, koje bi da upali iz ciste nostalgije.
 
Poslednja izmena:
Ajde prvo da vidimo na šta će ovo konkretno ličiti, pa da sudimo. Ja nisam neko kome je grafika preterano važna, ali mi iskreno dosta smeta na šta liče ove tri igre u izvornom izdanju. Kada su izašle su izgledale odlično, i taj utisak mi je i ostao u sećanju. Danas kad ih upalim nikako ne mogu da se "uživim", i uvek ih momentalno ugasim da ne bih kvario nostalgična sećanja.
Ako samo ubace "HD" teksture i naprave par bezazlenih izmena, definitivno je cash grab.
Ako igre odrade u modernom endžinu i nekako sačuvaju duh originala - za mene i te kako vrede para.
 
Glasine kazu da se ovo radi u UE4, tako da (ako su zaista zadrzali stil originalnih igara) postoji mogucnost i da ispadne veoma dobro poput N. Sane Trilogy.
 
Ja sam jos davno cuo to da se radi u UE4, a skroz sam zaboravio na taj info.
 
Crash je bio remake... Ovo je najavljeno kao remaster...
Licno bih voleo da je kao Mafia 1 ili Homworld odradjeno, sto u najmanju ruku zasluzuje, ali taj film necemo gledati kod R*.
 
Crash jeste remake, ali je 99% "identican" originalu. Zato sme da se naziva i remaster.

Dok imas RE2 i RE3 koji su takodje remake, ali totalno razliciti od originala. Ne mogu nikako da se nazivaju remaster.
 
Nazad
Vrh Dno