Šta je novo?

Grafika na IBM T42

cilset

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2005
Poruke
583
Poena
319
Kako stoje stvari sa grafikom na ovom legendarnom modelu? Znamo da je u pitanju Ati 7500. Da li je moguce zameniti ovu karticu drugom ili ne i ako moze da li je operacija komplikovana i koja bi graficka mola da dodje umesto 7500?
 
Zasto HP servis? Nije bitno sto je stariji model, i danas je bolji i pouzdaniji od mnogih novih modela. Ne znam da li si ga imao u rukama?
 
Pa to kazhem zato shto jedino serviseri koji su zaista imali prilike da kroz svoje shake proture mnogo modela koliko predpostavljam ni ti ni ja nismo. Sve mislim da si se istripovao shto je "star"..ne ok je on ali zaista ne znam kakva mu je matichna plocha tj da mozhe da podnese drugu grafiku a to cje ti najbolje recji neko ko se time zaista bavi - serviser.

pozz
 
Ne

Kako stoje stvari sa grafikom na ovom legendarnom modelu? Znamo da je u pitanju Ati 7500. Da li je moguce zameniti ovu karticu drugom ili ne i ako moze da li je operacija komplikovana i koja bi graficka mola da dodje umesto 7500?

Grafika je integrisan na ploci i nije moguca zamena.
 
Teoretski moze.

Kada bi zamenio maticnu plocu t42 sa ati7500 grafickom za maticnu plocu t42 sa ati9000, 9600 ili firegl grafickom i eventualno promenio ventilator od graficke.

U praksi, narocito kod nas tesko ces naci odgovarajucu rezevnu maticnu plocu po povoljnoj ceni :/
 
Nazad
Vrh Dno