Šta je novo?

Graficke koje su "kopale"

Cpu vent tj hladnjak okreni na 15:00 casova; a psu okreni kontra da gleda vent na dole

Ja bih ti preporucio novu instalaciju wina cisto da budes na sigurnoj strani


Gesendet von iPhone mit Tapatalk


Ne moze na tri sata da bude okrenut taj kuler koristi šnale za kacenje dakle moze da duva na gore i na dole.
 
cpu kuler ne diraj, ne moze bolje on da se postavi.
mozesh eventualno napajanje okrenuti kontra, mada to nece previshe pomoci.
problem je shto su referentne karte u pitanju i to dve jedna do druge. to su te temperature, nema mnogo pomoci, sem da ochepish turbinu i/ili da smanjish power limit nekim programom poput msi afterburnera.
sredi malo i kablove. a za SLi mozda najbolje onda taze windows, eventualno probati prvo sa reinstalacijom chipset i nvidia drivera.

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/2830-nvidia-gtx-1080-ti-fe-review-and-game-benchmarks/page-3
https://www.kitguru.net/components/...-gtx-1080-ti-founders-edition-11gb-review/16/
https://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_1080_ti_review,8.html

svuda je ~84c
 
Poslednja izmena:
Pa zar ne reče prvo da je u pitanju Gigabajtova 1080TI iz rudnika koja se pregreva? Šta bi sa njom?
 
Obe su gigabyte founders edition i objasnila sam da je neki visus radio ono noji sam obrisala. Evo izbisala drajvere, stavila nove... Win 10 full apdejtovan, i ne nudi sli ociju a sli u kompu svetli da fino ima napon, kao i grafe. :/


1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg,
 
Poslednja izmena:
Rekao bih da je to ASUS PRIME X370-A a ona nema sli

aha b350 ona tek nema sli, moras drugu plocu
 
ta b350 plocha ne porzava SLi
 
Poslednja izmena:
Ma prodaću onda tu grafu jednu. Hvala svima iskreno. :) Sada sam sigurna, šta je. :)
 
grehota da ne rade u SLi-u ove dve FE ljepotice :D ... ja bih ploju zamenio.... a posle grafe na vodu turio :D
 
Demius zameni joj ti ASUS PRIME B350-PLUS za neku X370 , doplata po dogovoru :)
 
Sad poterah Valley čisto da proverim... to su te temp, u zatvorenom kućištu, FE turbina... kod mene 82 sa dve 12ce koje duvaju u nju odozdo, ovde na slici uz dosta kablova i pored nje sestra, sasvim očekivanih par stepeni više.
 
Da se "pohvalim". Juce nesto radim u Cinema 4D (modeling) i kad pocne kursor da koci i zamrz celog kompa i restart. Ja reko nesto se desilo sa programom. Probam opet, on opet zamrz i restart. Krenem nesto na YT, kad opet isto. Ja reko, mozda je neki virus, da se utesim :). Ranije sam napravio kopiju cele C particije sa EaseUS backup. Vratim tek instaliran windows iz backup-a, kad opet. Nema sta, nesto me zeza.
Dve stvari sam stavio u komp u skorije vreme. Nov A-Data SSD i kopacku 1060 karticu :)
U igrama mi se to ne desava, samo u desktop okruzenju. Kartica ima pisanu garanciju, ali kako da dokazem da pocinje da brljavi (mozda je do nje). Mogu ja da snimim u par navrata to zamrzavanje, al cisto sumnjam da ce servis da se pati sa tim. Verovatno ce pustiti neki benchmark i ustanoviti da kartica radi.
Ne znam ni sam sta da vas pitam :) samo razmisljam na glas, a mozda neko ima neku ideju...
Stavio sam najnovije nvidia drajvere. Jedino bios na ploci nisam nikad dirao, mada ne znam kakve bi to i veze imalo, kad je kartica radila normalno mesec dana.
 
Poslednja izmena:
Možda ti neki proces okupira RAM memoriju ili procesor...
A pošto kažeš da je sve normalno radilo proveri da li su svi ventilatori u redu, možda se nešto pregreva.
 
Poslednja izmena:
kao i ucek:

1.obrisi sve drajvere za grafiku sa display driver uninstaller-om iz safe mode-a i stavi sveze poslednji whql iskljucivo sa nvidia ili guru3d sajta.ako bude isto probaj sa poslednjom betom,pa onda wddm drajver sa win apdejta.ako ne pomogne:

2.skini strelec usb i instaliraj drajver iz start menija (drivers submeni pa "instal video drivers") i vidi kako ce da se ponasa u 2d i video rezimima (imas i brauzer za yt i video plejer spakovan na strelecu).alternativno ovo mozes isto da postignes i sa nekim liveboot linux-om.

3.ako bude isto nosi kartu na provereno ispravan racunar (dakle druga ploca,drugo napajanje) i testiraj isto.ako budu isti problemi saltaj sa 2d (brauzer,tekst) moda na video i snimi sa mobilnim telefonom i salji sa snimkom na reklamaciju.
 
Ajde sve djuture da odgovorim sta sam jos uradio a da nisam prijavio :)
Pre sat vremena krenem skroz cistu instalaciju windowsa. Instalira se normalno, odmah mu stavim najnovije drajvere sa nvidia stranice i posle nekog kratkog vremena (dok sam instalirao steam i origin) opet zamrzne i restart.
Kartica je mlaka u desktop-u, ventilatori nisu ni upaljeni.

Probao sam i linux mint live, i za to neko veoma kratko vreme se nista nije desilo, mozda bas iz razloga sto su na toj live distribuciji neki genericki drajveri za nvidiu.
Ostaje mi da opet stavim mint, mada ne znam koliko je to ispravno i da li time nesto dobijam.
I zadnja opcija je stavljanje u drugi komp.
 
obrisi sve sa display driver uninstaller-om,pa pusti win apdejt da skine wddm drajver.alternativno mozes da pokusas sa poslednjim whql sa nvidia sajta pa javi sta se desava.
 
Izbrisao sam drajvere iz safe moda sa ddu, pustio win da instalira iz updejta, opet zabod, ali samo dok ne radim nista (obicno na YT). Igre rade bez problema (ja pikao tenkove, sin COD). Prebacim se u live linux i tu radi normalno.
Jedino sto sam primetio je da mi je sat pomeren unazad za 1 sat. Kad ga namestim i resatujem komp, on se vrati na sat unazad. Zamenio sam bateriju na ploci, resetovao bios i za sad radi.
 
dakle probao si i poslednju betu,poslednji whql i wddm sa win apdejta?probaj strelec usb i instaliraj drajver kako sam napisao u onom postu.

stigli konacno ventovi za 280x,apsolutna preporuka.treba se pocimati i naci original ili identicne replike/model ali vredi tih par dolara vise.
 
Izbrisao sam drajvere iz safe moda sa ddu, pustio win da instalira iz updejta, opet zabod, ali samo dok ne radim nista (obicno na YT). Igre rade bez problema (ja pikao tenkove, sin COD). Prebacim se u live linux i tu radi normalno.
Jedino sto sam primetio je da mi je sat pomeren unazad za 1 sat. Kad ga namestim i resatujem komp, on se vrati na sat unazad. Zamenio sam bateriju na ploci, resetovao bios i za sad radi.

Pa ovo je skroz suludo :), u 2D modu pravi probleme a u 3D modu radi normalno.
Obicno zna da bude obrnuto.
 
degradiran cip,moze da se resi editovanjem biosa i digne napon za 2d i video klokove ili da se isforsira stalno da bude na 3d rezimu ali prvo treba iskljuciti sve pre toga i/ili reklamacije.
 
Dodacu jos samo da se 90% smrzavanja desavalo u chrome-u, ili kad je on bio startovan. Ima par skorasnjih primera na netu gde ljudima isto zabode ceo komp zbog njega. Sad sam na shugavom Edge-u I sad opet kao radi. I na linuxu je bio FireFox.
 
iskljucis akceleraciju u chrome-u,ali to je maskiranje problema.
 
Nazad
Vrh Dno