Šta je novo?

Graficka upgrade posle hd6850 do 170e

D0rc0l

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2014
Poruke
61
Poena
159
Trenutno koristim hd6850. Koja graficka je dobar upgrade do 170e. Da li ima nesto zanimljivo ili da skupim jos para?
 
Poslednja izmena:
R9 270x, a ako ti se baš bacaju pare za karticu koja je 5-10% brža od 270x, dodaj 50€ za gtx660
 
Damn, pisao sam sa mobilnog :)

Ja nisam pristalica kupovanja skupljih modela u tim mid-low razredima. Mislim da se ne isplati dati 5-6k za skuplji Asus umesto Sapphire ili Powercolor.
 
Poslednja izmena:
Razlika je bila 2k izmedju dc2t i dual x kad sam ja uzimao. Sad ne znam ni dal ih ima uopste niti koja je razlika, a verujem da za godinu dana vise garancije, tise i bolje hladjenje pri default clocku koji je 10% veci vredi tih 2k.
Ukoliko je razlika 6k na karticu tj 30% vrednosti kartice naravno da se nikako ne isplati :)
 
Ne bas, a r9 270x je nesto jaca od gore navedene + ista je polovna. Nisam pratio cene par nedelja, ali sam tacno 173e platio svoju MSI r9 270x Gaming pre mesec dana i prezadovoljan sam istom. Ako za slicne novce ubodes ovu karticu sa 3 god garancije na konju si :)
 
cene za sve graficke karte su BAS SKOCILE, ja sam srecom uzeo pc pre par meseci, inace bi sad slicnu konfu platio mnogo skuplje :/
ako se dobro secam r0 270x je kostala oko 18k, a sad nem ogu da je vidim ispod 20k
za r9 280x je malo gora situacija
 
Bila je na akciji ona safirka za 17K, a ja sam uzeo MSI za nekih ~19K najvise zbog garancije, a i generalno safirki i powercolora je najvise repariranih.
Cak sam i kupio ranije (dosta pre izlaska GTA), da ne bih placao taj skok sa 8% na 20% za hardver...
A o polovnim da ne komentarisem. Trebao sam par komada da uzmem, sad bi ih sve lepo prodao i jos zaradio :d
 
Zašto tužni smajli?
Radi ta 7870 kao zmaj, pogledaj temu 7850/7870. Videćeš da 7870 ima čak i bolje rezultate od R9 270X. :)
 
I moja preporuka za R9 270x ,odlicna karta, ja sam je uzeo skoro i nikakav problem nisam imao sa njom ,i nije istina da se greje mnogo, bas sam zadovoljan tempreraturama.:)
Naravno zavisi i od proizvodjaca, moja je Sapphire DualX OC.
 
Dobro, zavisi koja je radnja u pitanju. Ako je DobitakDobitak ne bi me ništa čudilo...
 
Ne znam, ona kartica mi izgleda tako krhka, kao da će se raspasti čim se ventilatori upale...
Ja sam jurio Asus, ali nije nigde bilo da se kupi pa sam uzeo MSI i sasvim sam zadovoljan :)
Klokovana protiv klokovane MSI R9 270X "gubi" za 8%.
 
Nazad
Vrh Dno