Šta je novo?

Periferni uređaji Graficka tabla 50 - 100 evra

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

suncica2222

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruke
823
Poena
180
Hteo bih prijatelju kome je hobi crtanje da kupim graficku tablu. Moze preporuka za neki upotrebljiv model 50 - 100 evra i gde bi to bilo najzgodnije kupiti? Ako neko eventualno zna, naime prijatelj je iz Rusije, bilo bi pozeljno da mu narucim direktno sa nekog sajta. Zadnja opcija bi bila da kupim u Gigatronu pa da sam nosim u postu. Ako bih uzeo na Aliekspresu vazno bi mi bilo da interfejs, uputstvo za drajvere i slicno nisu na kineskom.

Ima li ih kompatiblnih i sa Androidom pa da moze da se kaci i na telefon/tablet ili je obavezan PC i Windows?

Ovaj Wacom od 7000 dinara mi deluje ok, jel upotrebljivo ovo?

 
Mozes na Aliexpress-u da pogledas Gaomon, Huion i Xp-pen brendove. Verujem da su svi u rangu Wacom-a, a obzirom da je prijatelju crtanje hobi, verujem da to nije presudno. Pritom su povoljniji i bogatiji "opcijama/karakteristikama" od Wacom-a. Proveri da li je isporuka za Rusija besplatna!

Nesto ovako: Gaomon s620 ili Gaomon M10K PRO 10

I Wacom je solidan izbor, ali sam misljenja da vise dobijas navedenim modelima/opcijama. Moram da naglasim da ovo nije preporuka sta da kupis, vec da ti ukazem na jos neke od brendova koji su u opticaju...
 
Ne znas da li i gde Aliexpress ima opciju za odvojenu adresu za slanje od one koja je na profilu i kartici? I ne znam koliko stvari putuju za Rusiju, meni su pre korone stvari stizale za 4 meseca, od tad i ne narucujem tamo vise.
 
Ne znas da li i gde Aliexpress ima opciju za odvojenu adresu za slanje od one koja je na profilu i kartici? I ne znam koliko stvari putuju za Rusiju, meni su pre korone stvari stizale za 4 meseca, od tad i ne narucujem tamo vise.
Na zalost, ne znam :( Iskren da budem nisam ni razmisljao da to moze da izostane kao opcija. Znam da ima negde na bench forumu tema o Aliexpress-u, i to aktivna, pa ti predlazem da tamo pitas... znam da ima ljudi koji Aliexpress trgovinu imaju u malom prstu.

Edit: Mislim da je ova: AliExpress (FAQ u prvom postu)
 
Slanje na drugu adresu od one na koju se vodi kartica nije nikakav problem na AliE. Treba samo u okviru aplikacije napraviti dodatnog primaoca i njega izabrati kad se poručuje i to je to. Radim tako već godinama i sve je ok što u Srbiji što van Srbije.
Što se tiče slanja za Rusiju, može se naći dostav prodavaca da AliE koji imaju skladišta u Rusiji tako da onda ide super brzo a ne verujem da i ovako (slanje direkt iz Kine) kasni nešto mnogo (svakako nije par meseci kao za Srbiju).
Treća stvar, Gaomon M10K pro imam i lično sam prezadovoljan. Spravica radi odlično i verovatno je najbolja opcija za uloženi novac.
 
Nazad
Vrh Dno