Šta je novo?

Graficka mi dobila temperaturu! LOL

mr_gee_fox

Slavan
Učlanjen(a)
22.01.2009
Poruke
578
Poena
319
Vec nekoliko meseci u nazad primecujem stuckanje u igrama, kao i kuciste koje se u tom trenutku pretvorilo u rernu. Grafika se strasno grejala. Problem sam delimicno resio tako sto sam vent odvrnuo na 100% na kartici.
Skidoh ja sada furmark i krenem da przim da vidim sta ce da mi kaze. Setovanja stavim na 1920x1080 i 16MSAA.
A temperatura penje li se penje. Do 80c je stigla za 10 sekundi a onda lagano i preko 90c. Na 96c nisam imao vise srca da je przim pa sam prekinuo a siguran sam da bi isla jos malo ako ne i vise na gore.
Mene sad interesuje koliko je normalno da se graficka toliko greje (blizu 100c) i kakve su solucije da se tu nesto pomogne ako moze. Grafika je iz potpisa, znaci Palit GTX 275 sa nereferentnim hladjenjem (ima dve osmice na sebi, vidjalo se na vecini modela sa G200b GPU-om) i referentnim klokovima (633/1404/1134).
Artefakte mi nije pokazivao prilikom przenja a koliko me pamcenje sluzi nije ni u igricama.

Sto se garancije tice, imam samo blanko RHS kupon bez fiskalnog racuna.

Inace kartica dolazi i do 97c posle 4 min kada su ventovi na 100%
Koristim je malo vise od godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Ja bih prvo proverio ventilatore, da li uopste rade... Zatim bi promenio pastu...
Jer sumnjam da te napajanje zeza :)
 
Jel si pogledao da se nije nakupila prasina u cooleru...Ako je nisi cistio god dana,mislim da je to uzrok tako visokih temperatura...Jedno dobro ciscenje i resice ti problem...
 
rade rade :D cuje ih mama u drugoj sobi kada su na 100%

a na pastu sam i ja mislio, mada se razmisljam zbog garancije (ako je uopste i garancija - gore navedeno zasto), i naravno da izduvam prasinu iz hladnjaka
 
a da dodam jos da su u idle sasvim ok temperature 52 za GPU i 42 za PCB ili mi bar samo izgleda da su normalne.
a prasinu cu definitivno izduvati samo sutra kada budem imao vermena
 
Aj prvo izduvaj, pa vidi da mozda zamenis pastu, pa javi :)
 
Skini kuler, ocisti ga, zameni pastu, vrati kuler lepo i probaj onda, ne znam zasto bi se pregrevala.
 
Poslednja izmena:
Do skora sam imao referentnu nVidijinu 280 GTX i mogu ti reci da su ti temperature u idle normalne...50-55-58c to je sasvim normalno...meni u igricama kartica nikada nije prelazila 81c pri rezoluciji preko 2000, a tebi jedino sto bih mogao da kazem je isto sto su ti vec svi rekli, ali ukoliko nemas garanciju na tvom mestu bih se odlucio ili da je nekome uvalim, sto je losija varijanta :mad: ili da ulozis u kuler.

Inace te Palitove kartice koliko sam ja citao imaju problem sa grejanjem, i ti kuleri su izgleda poprilicno losi...takodje ono sto ja znam je da je daleko bolje da hauba bude sa jednim kulerom nego sa dva. A ti sada lepo nadji arctic cooling kuler za seriju desta soma pa ga plati 25-30 ojra i spustices temperaturu ispod 80c.

A sto se tice grejanja nVidije, to je zaista izuzetno losa strana...ja sam mislio da ce mi se kuciste zapaliti, ili da ce se ploca istopiti, jer moja je kartica bila kao rignla, bukvalno, ali temeperature procesora nisu isle iznad 81c, pa sam shvatio da je ta njihova tehonologija odvlacenja temperature sa procesora uspesna, ali zato hauba je spremna za rostilj i :bottle:

http://itsvet.com/proizvod/arctic-cooling-accelero-xtreme-2900/comp_comp_cooler/755/827
 
pozz kolega :d

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=245537

imam preslikan problem, doduse malo nize temp. u idle, ali nebitno...
reci cu samo da sam pre leadtek gtx 275 imao fabricku oc gigabyte gtx 260 216sp, kartu najslicniju 275...u igrama nije prelazila 69c, u furmarku 78c, a kuler nije bio na max ni priblizno...

@anagarika a koliko je isao vent na 80c?
 
Koliko me secanje sluzi meni je ventilator stajao na 40% e sada ne znam da li se tokom igre dodatno ubrzavao, verovatno jeste, ali ne znam da li je isao do 100% ili ne.
 
Pozdrav drugari,
nije me bilo jer sam sinoc bio u trecoj smeni pa onda spavao preko dana.
Resih ja da danas konacno izvadim moje cedo i da ga rasklopim u najsitnije delove. Za divno cudo prasine nije bilo mnogo, ali sam sve izduvao. Zamenio sam i termalnu pastu (stavio sam neku CM pastu od 500 kinti jer lokalni prodavac nije imao bolju).
Kada sam krenuo da przim FurMark usledilo je odusevljenje! temperatura nije mogla da predje 75c pa sve da hebem orla u letu a PCB je bio na 52c, idle skromnih 38c.
Eto za kolegu narodno resenje za citavih 500 dinara :D

P.S. Bem ti sumpor kolki GPU, kad sam ga video prenerazio sam se :D veci je od intelovih C2X procesora bar za 20% u povrsini ;)

P.P.S. Ne znam kako ali dok sam skidao hladnjak uspeo sam da ne ostetim nalepnicu tako da je onda ostala netaknuta. Garancija mi ostaje i dalje valjda (ako je uopste i imam)
 
Poslednja izmena:
usput koji program da koristim za monitoring temperature grafike a da mi prikazuje temperature tokom igre, nesto poput frapsa?
 
MSi aftreburner
 
Taj Furmark izgleda przi graficke karte ja sam probao samo jednom onaj stability test radio je jedno pola sata i temp kada sam video 75c ugasio sam odmah test. Inace u igrici 62-63 sam najvise video. Inace do 55-58c obicno.
 
75c uopste nije kriticno za HD5870. Tu temperaturu uglavnom mogu da trpe svi graficki cipovi kao i procesori....
 
Nazad
Vrh Dno