Šta je novo?

Grafička. Silent. Preporuka.

sava1979

Cenjen
Učlanjen(a)
22.12.2010
Poruke
67
Poena
160
Treba mi pomoc oko izbora silent graficke. Nije bitno da li je ATI ili NVIDIA, nova ili polovna. Jedini uslov je cena, a to je do 100e za novu graficku kartu. Sluzila bi uglavnom za hd filmove i povremeno igranje Test drive.
 
Gledao sam Gigabyte GV-R577SL-1GD ali mi je nesto malo skuplja. E sad ova gore pomenuta, sa cenom je OK, ali me zanima kolika je razlika izmecu te dve karte, da li je 6750 slabija?
 
Gigabyte GV-R577SL-1GD je skuplja i ima bolje performanse, reklo bi se da je odnos cena/performanse otprilike jednak ili nešto na strani ove kartice.
Pitanje na koje svaki korisnik mora sam za sebe naći odgovor je koliko mu je ta razlika u performansama bitna i da li je za nju spreman da plati veću cenu.
 
Poslednja izmena:
Pa i nije mi bitna toliko razlika, čak i gledam da to bude jeftinija karta solidnih performansi. Gledao sam i neke polovne tipa 9600, 9800, 4850, jesu to dobre karte ali ipak mislim da su malo stare. Ta Sapphir ako je u silent verziji gde ima da se kupi za tu cenu?
 
Poslednja izmena:
Koja je svrha karte sa pasivnim hladjenjem?! Ova 6770 je potpuno necujna, ako je cilj da bude tiha, onda je dobar izbor. Ima jos dobrih karti do 100 evra, i ja bih u svakoj varijanti uzeo neku sa ventilatorom, jer ako karta nema aktivno hladjenje, onda kuciste mora da ga ima, tako da u krajnjoj liniji nema neke "silent" koristi.
 
Ova 6770 je potpuno necujna, ako je cilj da bude tiha, onda je dobar izbor.
Samo je pasivno hladjeno "potpuno necujno". Uz tiho napajanje i kuler na procesoru na 0 obrtaja (eventualno na 800) moje usi mogu da budu mirne :) Naravno, onada pocinje da nervira vibriranje HDD-a :D
 
Taman sam hteo da postavim isto pitanje kao inicijator trida sava1979 - kad vidim mudre komentare oko toga da nema veze da l` je graficka silent ili nije.

Kad sam svojevremeno uspeo da nadjem svoju Saphire HD4670 ultimate, koja nema ventilator - to mi je bila jedna od najboljih kupovina i izbora u zivotu. Ne razmisljati o ventilatoru graficke karte je poprilicna privilegija, kad imorate da razmisljate o gomili drugih mnogo bitnijih stari.

Posto bih sada neku stnu decu da obradujem koja hoce da igraju LOTR, pa to ne mogu jer imaju staru 6600gt sa samo 128MB - resio sam da im poklonim moju hd4670 pasivu, al` mi zato treba nesto aktuelno za moj kucni racunar, sto ce takodje biti fanless.

pa, je l` ima tako nesto na trzistu do 200e posto vidim da u aktuelnom Q2 testu kartica do 150e nijedna nije bez ventilatora.
 
Osim navedenih Gigabyte silent grafičkih kartica mislim da je izbor dosta skučen, i čini se da one ipak predstavljaju najbolji izbor pasivno hlađenih kartica.
Kod nas u nekom višem segmentu bi se mogla nabaviti još i Gainward GTX560TI-1024-DUALDVI-HDMI-PH ali joj je zasada cena osetno viša i kreće se oko 270€.
Interesantno bi bilo ukoliko bi se nekako moglo doći do Radeon HD 6850 PowerColor SCS3 AX6850 1GBD5-S3DH ali izgleda nje ovde nažalost još nema u ponudi, iako bi i ona verovatno izlazila van postavljenog cenovnog okvira .
 
Poslednja izmena:
6850 SCS3 bi koshtala oko 150e, kontaktirao sam bio zvanichne PowerColor uvoznike i oni su rekli da mogu da uvezu, ali ja sam na kraju odustao zbog nedostatka novca.
 
Hvala drustvo, ta powercolorova 6850 scs3 deluje vrlo primamljivo, ako moze znacilo bi mi na pp da mi napises ko u distributeri powercolora, ja to odavno vise nemam pojma.
 
Pa stavi silent i po potrebi ubaci ventilator 12cm na 500-600 obrtaja (sa adapterom na 5V ili 7V) da duva u graficku i resen problem toplote(ako ga bude, a verovatno ce ga biti).
 
Koja bi mi silent bila dovoljna iskljucivo za HD materijal ? Znaci nista igrice , samo bluray , 720p i 1080 p ?

Naravno da ima HDMI :guitar:
 
Bilo koja AMD grafika pochev od HD3450 pa jache kartice, mada sa tim procesorom mislim da ti ni ne treba grafichka.
 
Ja imam Asus 3650 silent, i ne greje se mnogo idle 35-40 stepena, full load 70. Tako da te slabije kartice tipa: 3650, 5570,6570... ne greju se uopste mnogo.
@Hattala
Dovoljne su te graficke, uzmi koja ti jeftinija.
 
Hvala vam svima . Resili ste mi problem, jer zasto da pazarim neke karte preko 100 evrica kad mi je potrebna samo za bluray´s i HD ripove . Hvala jos jednom .
 
Proveri na netu ali prosle god kada sam licno trazio HD video graficku nasao sam testove koju su potvrdili da karte ispod 5670 ne mogu imati istovremeno vise naprednih obrada slike pa sam se odlucio bas za 5670. Moguce da je u 6-oj seriji malo bolja situacija ali i 6670 je jeftinija.
 
Nazad
Vrh Dno