Šta je novo?

Grafička se čudno ponaša.Pomoć.

ivantomic3721

Cenjen
Učlanjen(a)
24.08.2012
Poruke
5
Poena
151
Pre par dana grafička 8600gts mi je pokazivala rastere dok sam igrao igru a pritom i dok sam resetovao kompjuter a onda se zakoči.Nisam koristio kompjuter 1 dan i onda je sve normalno radilo jedino kad odem u igru.Ja sam deinstalirao driver i ponovo ga instalirao,čak sam probao furmark i sve je bilo u redu.Šta je mogući razlog ovakvog ponašanja grafičke,zar je moguće da je deinstalacija i ponovna instalacija pomogla ili počinje da riknjava?Pomoć!
 
Ako mislis na linije preko ekrana (artifakte) onda je pocela da riknjava, tj. memorija je na grafici je pocela da otkazuje.
 
Pre par dana grafička 8600gts mi je pokazivala rastere dok sam igrao igru a pritom i dok sam resetovao kompjuter a onda se zakoči.Nisam koristio kompjuter 1 dan i onda je sve normalno radilo jedino kad odem u igru.Ja sam deinstalirao driver i ponovo ga instalirao,čak sam probao furmark i sve je bilo u redu.Šta je mogući razlog ovakvog ponašanja grafičke,zar je moguće da je deinstalacija i ponovna instalacija pomogla ili počinje da riknjava?Pomoć!

Sta ste uradili sa grafickom kartom, tu je potreban servis kartice, jel je u fazi crkavanja. Ne postoje programi da resite takav problem, zato sto je kvar fizicke prirode.
 
Ako mislis na linije preko ekrana (artifakte) onda je pocela da riknjava, tj. memorija je na grafici je pocela da otkazuje.
Smijem pitati zašto ? Onako čisto informativno. Jer je prije par godina drugu isto tako bilo pa je morao mijenjati grafičku, a ni dan danas nismo skužili zašto je došlo do toga.
 
Smijem pitati zašto ? Onako čisto informativno. Jer je prije par godina drugu isto tako bilo pa je morao mijenjati grafičku, a ni dan danas nismo skužili zašto je došlo do toga.

pocetak crkavanja memorije na karti se pokazuje pocinjanjem artefakata na ekranu. linije, cudni oblici cudnih boja... memorija. redovno. moze da bude od toplote, moze da bude da je jednostavno prosao radni vek, moze da bude od prevelikog overkloka...
 
Smijem pitati zašto ? Onako čisto informativno. Jer je prije par godina drugu isto tako bilo pa je morao mijenjati grafičku, a ni dan danas nismo skužili zašto je došlo do toga.
U praksi vise od pola slucaja je u pitanju takozvani hladni lem, jednostavno kalajni kontakti popustili usled starosti, grejanje, hladenje takav problem se moze resiti i manifestuje se kako je gore naveo "turok".
 
A da li se ti kontakti mogu naknadno pojačati, npr. ponovnim lemljenjem, ili kolega gore može otpisati svoju karticu ?
 
Čuo sam za to pečenje samo sam mislio da je to fora na koju se uzimaju noob-ovi. :d
Kako li se samo nadošlo na tu ideju ...
 
pa ideja je da se zagreje hladni lem i malo opusti:) i onda, kad se izvadi(karta se stavlja kulerom nanize), lemovi zbog sile gravitacije hvataju dole, tj. desava se(ne uvek, ovo je daleko od sigurne metode) da se lemovi koji su popustili ponovo uhvate dok se hlade... to je sva filozofija.
to se kod majstora radi duvaljkom, i to je daleko bolja solucija jer zagreva samo deo karte gde su lemovi popustili, te je rizik ostecenja ostalih delova minimalan. dok u rerni grejes celu kartu, i mozes lepo da je spalis, ili da cak popuste i lemovi koji su bili ok.
ali, kad karta vrisne a van garancije je, a nemas para za majstora, onda vredi pokusati sa rernom.
 
Čuo sam za to pečenje samo sam mislio da je to fora na koju se uzimaju noob-ovi. :d
Kako li se samo nadošlo na tu ideju ...

Pecenje se u praksi radi, imao sam tri poluispravne (prikazivale razlicite artifakte) kartice koje sam uspeo da popravim jedna radi vec 3 meseca prosao sam testove kao da je nova nije bilo nikakvih problema. Imam jos 4 potpuno crknute kartice (nije bilo nikakve slike ili nisam mogao da pokrenem windows) jedna (8600gt) je proradila.
Problem kod pecenja su obicni elektrolitski kondezatori ako se ne skinu obavezno iscure. Radio sam to i duvaljkom, ali nisam dobio neke rezultate posle par dana kartica ponovo otkaze, verovatno je bila slaba duvaljka za ovu namenu.
 
Nazad
Vrh Dno