Šta je novo?

graf. prob

trickobrate

Zapažen
Učlanjen(a)
08.03.2023
Poruke
7
Poena
2
Cao drugari, imam problem u vezi graficke kartice..
Jedan ventilator se ne vrti ne znam zasto se ne vrti, jedan se vrti jedan ne.
pokusava da se zavrti (cima se al nece da se zavrti)
u pitanju je GTX 1070ti 8gb uzeta sa KP-a i vrhunski radi i sad
samo 1 kuler ne vrti ne znam sto..
Brinem se za kuler a ovako radi eskstra gpu..
 
Pa neispravan ventilator.

Imaš 2 opcije: vratiš odakle si uzeo ili juriš sam da kupiš ventilatorE (oba, jer kad jedan rikne tako, neretko rikne i drugi ubrzo).

Ako je moguće... otvoriti ventilator i pogledati unutar, ali nije user friendly opcija.
 
Probaj da namestiš da rade na punoj brzini, pa ako taj još uvek zeza onda je verovatno do njega.
 
Probaj očistiti od prašine oko ležišta, četkicom i komprimovanim vazduhom, može da pomogne. Probaj malo povećati min brzinu(Afterburner-om)

Da li ne vrti i kada se grafa optereti?
 
Poslednja izmena:
Naso sam mu caku, ispao je kao ne znam kako da objasnim, mozda za santimetar kad ga noktom podigne dobije kontakt taj sa tom plocom i krene da se vrti, ispao je kao ta neka plastika se vrv slomila/ispala sta god sto ga drzi(eventualno pun prasine pa je ispao ventilator)
 
Misliš na konektor za struju ?
 
samo je ispao, ja ga noktom podignem on se vrti samo ne znam kako da namestim da fan ne pada dole hahaha
Kako fan pada, pa valjda ga drže šrafovi ? Jedin šta mogu da mislim da se konektor ne drži ili sam fan "propeler" ispada sa osovine. U tom slučaju moguće je da je ispao ili puko osigurač na kraju osovine.
 
Kako fan pada, pa valjda ga drže šrafovi ? Jedin šta mogu da mislim da se konektor ne drži ili sam fan "propeler" ispada sa osovine. U tom slučaju moguće je da je ispao ili puko osigurač na kraju osovine.
Da da, sam propeler ovaj je malo spao kao, cim ga podignem vrti se ha-ha.
 
Znači ispao osigurač sa osovine. Taj fen je za zamenu, suviše je mali da bi mogao da se otvori i popravi. Imaš zamenskih na KP. Lako se menjaju.
Ps. Bolje da ga isključiš do zamene, ako se ne vrti a dobija struju može da izgori i da još nešto povuče sa sobom.
 
Poslednja izmena:
Znači ispao osigurač sa osovine. Taj fen je za zamenu, suviše je mali da bi mogao da se otvori i popravi. Imaš zamenskih na KP. Lako se menjaju.
Ps. Bolje da ga isključiš do zamene, ako se ne vrti a dobija struju može da izgori i da još nešto povuče sa sobom.
Kako da to uradim...?
 
Ša prvo zapišeš tačnu marku kartice. Na KP pod Kompjuteri >Desktop>Hlađenje potražiš ventilatore za nju, evp recimo za Gigabyte
1678451268645.png
Kupiš pa zameniš ili daš nekom da to uradi ako ne možeš sam mada nije neka specijalna muka, treba samo mali šrafciger.
 
@CountMike
Mislim da je pitao kako da isključi ventilator do zamene
 
To je previše lako, samo izvučeš kontakt utikač za njega, Možda će trebati da se privremeno skine zaštitna plastika prvo Onda može da se skine i ceo ventilator kad je već tu.
 
Cuo sam se sa covekom, poslacu mu graficku ja (nece naplacivati) jer kao i sto na oglasu pise radna garancija koliko vam treba, on ce zameniti kuler i poslati gpu nazad :)
Hvala za sve preporuke i savete...
 
Nazad
Vrh Dno