Šta je novo?

Gpu

yuga

Slavan
Učlanjen(a)
13.07.2007
Poruke
191
Poena
320
Eto kad hocu da budem majstor !!!
Da li neko moze da mi pomogne ?
Skinuo sam kuler sa graficke jer je poceo da koci pomalo i dizao mi je temperaturu.
Usput sam stavio i novu pastu !!!
E a sad mi izbacuje neke artefakte,strafte ....
Da li bi neko mogao da mi kaze sta da radim, bacanje ili .....
hvala unapred !!! :wave:
 
proveri da nisi slucajno prilikom montaze kulera ostetio neki vod na PCB-u graficke kartice.
 
Proveri i da li si dobro namontirao cooler na GPU prilikom sklapanja tj da li dobro naleže jedno na drugo.
 
proveri da nisi slucajno prilikom montaze kulera ostetio neki vod na PCB-u graficke kartice.

skinuo kuler,nema nista ni izgrebano ko nov, ima vodjice tj metalne ispuste koji
prolaze kroz graficku. A sa druge strane se stezu sa maticama i oprugama.
 
Inace graficka je Sapphire HD3650 512M AGP
Do tad radila ok a sada ipak se dosta greje i izbacuje te artefakte,ali se pokrece !!!
 
ma to sa spustanjem..mozda proradi ali nije to to..
 
Da li ima negde dobar servis za ovu graficku ?
 
verovatno ti baca artefakte zbog temperature, kolika je tempa bila ranija a kolika sad?
 
Problem nije u memoriji vec u samom GPU procesoru.Nema trajnog resenja za to.
Moze da se prelemi (preduva) GPU,ali je kratkog veka.Batali i nadji neku drugu grafiku da se nemucis.
 
Inace graficka je Sapphire HD3650 512M AGP
Do tad radila ok a sada ipak se dosta greje i izbacuje te artefakte,ali se pokrece !!!

Kazes da se sada vise greje nego pre promene paste? Koje su sada temperature?
Jesi li dobro ocistio gpu alkoholom pre stavljanja nove paste? Kako si naneo pastu?
 
Cenim da kad je pritegao ponovo kuler da se neka kuglica odozdo malo razmrdala, GPU je najverovatnije "odlemljen". Jedino trajno resenje je kuglanje GPU koje se kod tebe - ne isplati.
 
Kazes da se sada vise greje nego pre promene paste? Koje su sada temperature?
Jesi li dobro ocistio gpu alkoholom pre stavljanja nove paste? Kako si naneo pastu?

razgovarao sam sa majstorima, greje se sa druge strane onaj narandzasti deo.
Tako da nema pomoci, tj ne isplati se popravka kratko traje.
Hvala svima a ona ide za delove, ako i za to moze. :crash:
 
Cenim da kad je pritegao ponovo kuler da se neka kuglica odozdo malo razmrdala, GPU je najverovatnije "odlemljen". Jedino trajno resenje je kuglanje GPU koje se kod tebe - ne isplati.

U pravu si, hvala !!!
 
Pa ako se greje samo taj deo sa druge strane a ne i kuler to znaci da ne prenosi lepo temperaturu na kuler!!!
Verovatni nisi naneo lepo pastu ili ne naleze lepo kuler.
Jel artefakte imas odmah cim upalis kompjuter, cim butuje, dok je jos uvek koliko toliko hladan?
Koje su ti temperature u win-u?
Nemoj odmah da otpisujes kartu, mozda ne mora na duvanje ili kuglanje.
 
Otpusti sve matice pa ih stegni ponovo ali gledaj da ih stežeš podjednako. Nikako nemoj da stegneš jednu maticu do kraja i steži dijagonalno.
 
Pa ako se greje samo taj deo sa druge strane a ne i kuler to znaci da ne prenosi lepo temperaturu na kuler!!!
Verovatni nisi naneo lepo pastu ili ne naleze lepo kuler.
Jel artefakte imas odmah cim upalis kompjuter, cim butuje, dok je jos uvek koliko toliko hladan?
Koje su ti temperature u win-u?
Nemoj odmah da otpisujes kartu, mozda ne mora na duvanje ili kuglanje.

probam pa javljam, hvala !
 
Zamenio pastu polako vratio srafove i isto, krastavac. bice dobra za delove.
To je to !!!
 
Ma kazem da je to, ovde ce da ti se javi hiljadu strucnjaka koji popravljaju karticu tako sto zamene pastu, a to nece da moze. Soba servis postade tragikomedija...
 
Ako imas nekog prijatelja koji ima duvaljku odnesi da produva memorijske cipove i gpu, meni je to vise puta resilo problem. Doduse neke su nakon toga radile 15 dana ali veci deo radi evo vec pola godine.
 
Ako imas nekog prijatelja koji ima duvaljku odnesi da produva memorijske cipove i gpu, meni je to vise puta resilo problem. Doduse neke su nakon toga radile 15 dana ali veci deo radi evo vec pola godine.

Pokusacu i to iako mislim da bi to trebao da uradi neko strucan,ali kao sto
rece covek da li se to isplati ?
 
Isplati se, 3 minuta posla, ako imas drugara nista ne bi trebalo da te kosta... Kuglanje se ne isplati vec.
 
Isplati se, 3 minuta posla, ako imas drugara nista ne bi trebalo da te kosta... Kuglanje se ne isplati vec.
Imam drugara koji ima duvaljku,ajde mi molim te malo pojasni gde bi trebalo i sta ?
hvala !!!
 
Ako drugar ima duvaljku, onda verovatno zna i da rukuje sa njom - gde da duva? GPU. Neka ne dira memoriju za pocetak, tesko da je do nje. Ako ima los fluks, bolje i da ne duva. Iskljucivo med.

Sta, koliko, zavisi od sobne temperature, duvaljke, fluksa, samog GPUa, velicine kartice (tj. kolika je masa-hladjenje) itd... Znaci to je vec njegova licna ocena, kazem - ako ima duvaljku - znace sta treba da radi. Ovako napamet da ti kazem stvarno ne znam niti mogu.

EDIT: Ako prolazis kroz Kovin, donesi karticu, ako upali, castis kolu i milku, ako ne upali - onda castis kolu :d
 
Poslednja izmena:
Ako drugar ima duvaljku, onda verovatno zna i da rukuje sa njom - gde da duva? GPU. Neka ne dira memoriju za pocetak, tesko da je do nje. Ako ima los fluks, bolje i da ne duva. Iskljucivo med.

Sta, koliko, zavisi od sobne temperature, duvaljke, fluksa, samog GPUa, velicine kartice (tj. kolika je masa-hladjenje) itd... Znaci to je vec njegova licna ocena, kazem - ako ima duvaljku - znace sta treba da radi. Ovako napamet da ti kazem stvarno ne znam niti mogu.

EDIT: Ako prolazis kroz Kovin, donesi karticu, ako upali, castis kolu i milku, ako ne upali - onda castis kolu :d

A ko radi duvanje tj koga bi trebalo da trazim?? Zna li neko gde bi to moglo da se uradu u KG-u? :wave:
 
Nazad
Vrh Dno