Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

ivoludilo

Cenjen
Učlanjen(a)
12.09.2009
Poruke
342
Poena
195
Sve u vezi Garminovih satova

Moderator update:
2022-10-24 naslov teme je promenjen u GPS Satovi, jer pored Garmina, ostali proizvođač nisu dovoljno zastupljeni, da bi imali svoje teme.
 
Poslednja izmena od urednika:
Posle skoro pa godinu dana, mogu reci da sam prezadovoljan s fenix 6x modelom.
Dosta je izdrzljiv, par tackica na ramu od akanja, safirno staklo ko novo, narukvica gumena se izlizala na par mesta, a kozna dobila finu boju...a sto se tice rada, bez problema.
 
Interesujeme da li neko od članova ima Garmin instinct sat i da li je zadovoljan?
 
Kod mene ista situacija sa Fenix 5 plus,sat kao tenk neuništiv,samo što sam ja stavio narukvice sa alija koje su se odlično pokazale,tj bez znakova habanja.Da li neko koristi nešto od spoljnjih senzora ,koliko utiču na autonomuiju baterije.
 
novi Enduro, sa odlicnom autonomijom



 
Гледао сам понуду и стварно имају свакаквих и лепих сатова. Једно питање... Да ли има неки сат који бисте препоручили да се носи овако свакодневно као редован сат? Користиле би се неке основне функције типа праћење откуцаја срца, SPO2, ниво стреса, нотификације,а од осталих активности можда број корака које сам направио тај дан.
 
Enduro odličan sa autonomijom i trajanjem GPS-a ali mi nije jasno da su izbacili memoriju za mape i muziku
 
Гледао сам понуду и стварно имају свакаквих и лепих сатова. Једно питање... Да ли има неки сат који бисте препоручили да се носи овако свакодневно као редован сат? Користиле би се неке основне функције типа праћење откуцаја срца, SPO2, ниво стреса, нотификације,а од осталих активности можда број корака које сам направио тај дан.
Venu je verovatno najlepši kao klasičan sat pošto jedini ima AMOLED displej
 
Da li je neko prešao sa Galaxy Watch 46mm na Fenix 6x (ili 5x)?

Što se tiče praćenja sporta znam šta bih dobio, ali da li bih izgubio nešto od smartwath opcija?
 
Enduro odličan sa autonomijom i trajanjem GPS-a ali mi nije jasno da su izbacili memoriju za mape i muziku
Bukvalno...mapa mi najbitnija. Vizuelno identican kao 6x, al kazu da je kao ispod veca baterija, a i nova ploca...al funkcije su identicne.

Opet, i autonomija na 6x je vec bolesno dobra.

Al mi nekako ipak deluje da su osakatili uredjaj, a povecali mu cenu.
 
Interesujeme da li neko od članova ima Garmin instinct sat i da li je zadovoljan?
Ja posedujem Instinct neka 3 meseca, možda nešto manje, i prezadovoljan sam. Baterija, ukoliko ne uključujem GPS, traje preko 3 nedelje.
 
Pa počeli su da sakate uređaje onda kada su počeli da ubacuju gorila glas umesto njihovog hemijski ojačanog stakla koje je odlično,a onda izbace 32 gb memorije na pola fenix 6 serije i na enduru.
 
ja imam vec par meseci vivoactive4, pre toga sam koristio vivosport. glavna prednost je reprodukcija muzike, sve ostalo je isto ili slicno, ukljucujuci da i dalje ima velikih brljanja sa hvatanjem gps-a. takodje narukvica nije najbolja moguca kada se kopca/skida. Venu nisam hteo jer zelim prirodni aod i sto vecu autonomiju, a za jace modele nemam realno potrebe i uz to su malo preveliki za moju ruku.
 
Ja posedujem Instinct neka 3 meseca, možda nešto manje, i prezadovoljan sam. Baterija, ukoliko ne uključujem GPS, traje preko 3 nedelje.
Пошто сам читао да је у питању монохроматски екран, каква је читљивост на сунцу?
Такође како је куцкати на њему док одговараш нпр на неку поруку или мејл? Јер колико сам разумео нуди могућност да се одговори на нотификацију уколико је порука у питању.
 
Пошто сам читао да је у питању монохроматски екран, каква је читљивост на сунцу?
Такође како је куцкати на њему док одговараш нпр на неку поруку или мејл? Јер колико сам разумео нуди могућност да се одговори на нотификацију уколико је порука у питању.
Jeste, monohromatski je ekran, ali je izuzetno čitljiv, nema nikakvih problema čak i na najjačem suncu. Što se kuckanja tiče, mislim da je neko pomešao modele, pošto na Instinctu ekran nije osetljiv na dodir, već sve ide preko dugmića sa strane. Možeš da podesiš predefinisanu poruku pa da je izabereš sa liste i nju pošalješ, ali to je maksimum što ovaj sat može da uradi.

 
i to samo ako imas Android telefon, jer iOS ne pusta da se cacka po njemu preko 3rd party devices zbog sigurnosti
 
Jeste, monohromatski je ekran, ali je izuzetno čitljiv, nema nikakvih problema čak i na najjačem suncu. Što se kuckanja tiče, mislim da je neko pomešao modele, pošto na Instinctu ekran nije osetljiv na dodir, već sve ide preko dugmića sa strane. Možeš da podesiš predefinisanu poruku pa da je izabereš sa liste i nju pošalješ, ali to je maksimum što ovaj sat može da uradi.


Моја грешка, ја сам изгледа погрешно разумео тај део у вези нотификација.
 
Nije mi baš najjasnije što je Instinct thundra jeftinija (skoro 5000din) od black verzije? Oba instinct modela su identična, razlikuju se u boji, zar ne bi trebalo da im cena bude ista? Gledao u Teleneru...
 
ja imam vec par meseci vivoactive4, pre toga sam koristio vivosport. glavna prednost je reprodukcija muzike, sve ostalo je isto ili slicno, ukljucujuci da i dalje ima velikih brljanja sa hvatanjem gps-a. takodje narukvica nije najbolja moguca kada se kopca/skida. Venu nisam hteo jer zelim prirodni aod i sto vecu autonomiju, a za jace modele nemam realno potrebe i uz to su malo preveliki za moju ruku.
Ja sam na VA4 nekih mesec dana, uključen HR na Smart, SPO2 isključeno, i opet baterija 5 dana, sa možda pola sata-sat GPS po ciklusu. Nešto mi to tanko, kakvo je tvoje iskustvo?
 
pa to mu je to 5, 6 ili 7 dana, sumnjam da je kod tebe nesto losija baterija nego sto bi trebalo. Videcu kad krenem intenzivnije gps da koristim, pa cemo uporediti.
 
Na bateriju pored GPS a može najviše da utiče loš watch face,probaj njega da promeniš i možda poboljšaš trajanje baterije.Ja sam kod mene na taj način uspeo da poboljšam autonomiju za 2-3 dana
 
Kod mene na Fenixu poneki 3rd party watchface-ovi skrate trajanje baterije i duplo.
 
da, podrazumevano je koristiti za sto duzu bateriju wf koji ne prikazuje gotovo nista, ili bar ne brojace kojecega .. ja imam sem sata svega bateriju, dan/datum i sledeci sunrise/sunset
 
da, podrazumevano je koristiti za sto duzu bateriju wf koji ne prikazuje gotovo nista, ili bar ne brojace kojecega .. ja imam sem sata svega bateriju, dan/datum i sledeci sunrise/sunset
Pa ovo je i delimično tačno,na garmin satovima uvek sve radi od senzora sem oksimetra (ko ga ima),tako da biranjem watch face-a bez prikazanih navedenih parametara dobijaš minimalno na uštedi.Mnogo je bitnije kako je optimizovan i podešen WF.Obzirom da ovi satovi koriste transreflektivni MP ekran ,on troši energiju pri promeni slike na ekranu ili delu ekrana što zanači ako podesiš da osvežavanje senzora koji ti nisu bitni bude na 1 min(senzora u WF u,),potrpšnja će biti minimalna.Izbaci sekundaru ili namesti da se pali samo na okretanje ruke i sl.Ja koristim na satu Magic Dust Beta koji ima na desetine parametara i baterija mi drži 3 dana duže nego sa fabričkim WF om.Uostalom pojedini WF su loše odrađeni i troše bateriju lak i ako nisu postavljeni kao lice sata.Obrati pažnju pri instalaciji svakog WF imaš opciju Permissions pa kad uđeš u nju proveri ako piše Run in the backgound when is not active takve pozadine najbolje deinstaliraj tj koristi po jednu dok ne proveriš da li sisa bateriju.
 
Pa ovo je i delimično tačno,na garmin satovima uvek sve radi od senzora sem oksimetra (ko ga ima),tako da biranjem watch face-a bez prikazanih navedenih parametara dobijaš minimalno na uštedi.Mnogo je bitnije kako je optimizovan i podešen WF.Obzirom da ovi satovi koriste transreflektivni MP ekran ,on troši energiju pri promeni slike na ekranu ili delu ekrana što zanači ako podesiš da osvežavanje senzora koji ti nisu bitni bude na 1 min(senzora u WF u,),potrpšnja će biti minimalna.Izbaci sekundaru ili namesti da se pali samo na okretanje ruke i sl.Ja koristim na satu Magic Dust Beta koji ima na desetine parametara i baterija mi drži 3 dana duže nego sa fabričkim WF om.Uostalom pojedini WF su loše odrađeni i troše bateriju lak i ako nisu postavljeni kao lice sata.Obrati pažnju pri instalaciji svakog WF imaš opciju Permissions pa kad uđeš u nju proveri ako piše Run in the backgound when is not active takve pozadine najbolje deinstaliraj tj koristi po jednu dok ne proveriš da li sisa bateriju.
Hvala kolega na preporuci, prebacio sam se na Magic dust beta, i zaista, baterija sa sličnim načinom upotrebe skoro dosegla 7 dana, dakle 30-40% više. Isključio samo sekundaru, ostalo prikazuje , a zaista je puno informacija na tom WFu...Sad samo da ga prilagodim kako treba i isključim raznorazne nepotrebne stvari, i to je to...
 
Upravo tako ima zaista dosta podešavanja tako da možeš do detalja da ga prilagodiš.Meni se par puta desila povećana potrošnja upravo zbog loših WF koji čak nisu bili ni aktivni već samo instalirani.Kad je čovek alav pa nainstalira odjednom gomilu WF a i ne koristi ih a neki od njih u pozadini napravi džumbus.Zato instalacija jedan po jedan ,pa istestiraš ako nepravi problem ostaviš.
 
pogledah sad taj magic dust, i ono je za mene cirkus natrpano ... preporuka za "clear and powerfull"
 
Pa jeste natrpan ,ali možeš mnogo stvari da isključiš i dovedeš ga u normalu.Ali zato ima dosta prednosti uključujući DND mod i pokretanje novih polja na potez ruke,tako da možeš da namestiš na početnom ekranu minimizirani prikaz a na okretanje ruke ful prikaz i osvežavanje podataka.Takođe kad uđe u DND mod podesiš da ne pali svetlo po mraku na potezanje i sl ,što prilično uštedi bateriju
 
Nazad
Vrh Dno