Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

nisu planirali srr za bedz, vec germaniju...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240501_212541_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240501_212541_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    70.8 KB · Pregleda: 85
Da, baš sam mislio da će jutros da mi dodeli bedž. Možda za Srbiju daje sutra, jer zna da je kod nas to višednevni događaj 🙄
 
nece, u japanu je visednevni dogadjaj, uzeo sam i taj :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240429_092017_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240429_092017_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    77 KB · Pregleda: 46
Izvini, zaboravio da stavim [sarkazam] :)
 
1000012570.jpg
Konačno sam došao do zaštitne folije. 2 puta sam naručivao sa Alija i nije stiglo. Treći put naručim da stigne u CG i eto ga za manje od mesec dana. Baš ovu sam hteo jer ima crtice pa je i estetski lepše.
 
jedan od glupljih bedzeve :)
 

Prilozi

  • Screenshot_20240508_205750_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    Screenshot_20240508_205750_com.garmin.android.apps.connectmobile.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 43
  • Funny
Reagovanja: PJ
Pre neki dan sam za plivanje u bazenu uključio Treadmill i distancu je zapravo odlično izmerio 😄
 
Pre neki dan sam za plivanje u bazenu uključio Treadmill i distancu je zapravo odlično izmerio 😄
imaš dobar rad nogu, ima u pool swimming i drill log ekran za specijalne potrebe ;)
 
  • Funny
Reagovanja: PJ
Možda pojačan, ali nikako dobar, radim previše iz kolena i užas sinhronizacija sa rukama 😬
 
Interesuje me da li neko ima polar h10 uparen sa garmin satom i sa tom kombinacijom ide na bazen:

Nije mi jasno kako to radi, posto kroz vodu ne prolazi ant, a i bt je sa smetnjama?
Mislim da mi je jasno za garminove trake (snime u memoriju pa posle sinhronizuju sa garmin satom? ) ali mi nije jasno za polar kako se sinhronizuje sa garmin satom?
 
Verovatno nikako. Nisam probao, ali H10 ima dovoljno memorije da snimi trening, pa da se posle sinhronizuje. Verovatno za Garmin, kao za Coros, treba treća neka aplikacija koja se ažurira kroz Polar Flow (ili beše Beat).

Možda je svrsishodnije za plivanje i Garmin ekosistem ipak imati Garmin HR strap?
 
Ja plivam (najčešća moja aktivnost), i merenje HR mi je najveći problem. Ne postoji (dovoljno jeftin) način da vidiš HR u realnom vremenu. Pošto mi je crkla Garmin traka, nisam se odlučio da kupim novu, a Garmin bez HR skoro da ne konstatuje aktivnost...
Ima onih fensi naočara koje prikazuju HR, i mogu se upariti sa Polar optičkim senzorom na slepoočnici. Samo naočare ~200USD...
Ni ANT ni BT ne mogu savladati ni desetak cm vode....
Z2 najradije i najčešće radim u bazenu, i imam dosta dobar osećaj da odredim tempo, i da se držim u zoni. Garmin samo meri vreme i broji dužine...
 
I te naočare, koliko sam video, pored cene, traže i pretplatu za aplikaciju? Ili su ovo što sam gledao, naočare bile jeftinije, ali beskorisne bez aplikacije?

Prethodne sedmice sam nekoliko puta koristio Garmin FR945 u vodi i pulse je delovao prilično ok, kada stanem, pa pogledam. Nisam pokušavao da gledam pod vodom.
Nisam siguran da bih išta i video, jer su mi naočare za zamenu 😢
 
Moj fenix 5, kada pokreneš plivanje, isključuje optical HR sensor.
Ovo za pretplatu - užasava me pojava sve više (skupih) gedžeta za koje moraš da platiš pretplatu da bi video sopstvene podatke... Nije mi jasno zašto ljudi pristaju na to.
 
ja mislim da sa rucnim satom (fenix 7s) dosta zavisi od spoljasnje temperature, temperature vode i da li je covek na lekovima ili ne. Moze i sat lepo da posluži ali me nervira kad mi na kraju da nisku ocenu, kao nisam se ni potrudio :)
Pa sam mislio da probam h10 posto pise da radi pod vodom, ali kontam da verovatno ne radi sa garminom vec sa svojom aplikacijom i onda dolazimo da ce se garminove trake mnogo brze potrositi od polara, osim prastare garmin swim koja je opet samo za plivanje, i da sve to nema nikakvog smisla zbog prevelike guzve u smenama u ns.
 
Moj fenix 5, kada pokreneš plivanje, isključuje optical HR sensor.
Ovo za pretplatu - užasava me pojava sve više (skupih) gedžeta za koje moraš da platiš pretplatu da bi video sopstvene podatke... Nije mi jasno zašto ljudi pristaju na to.

Mislim da je i 945 isto radio, ali su valjda u nekom trenutku omogućili. Pisali smo ranije na ovoj temi, problem je nešto sa hlorom u vodi.

Što se pretplate tiče, ako za taj novac nude nešto korisno, nemam problem. Ali za većinu aplikacija koje sam plaćao (ne samo sportske) sam pre ili kasnije otkazao pretplatu.
 
Nazad
Vrh Dno