Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Kome verovati satu ( apex ) ili traci za trčanje, razlikuje se kilometraža fino...
 
Nikada u životu nisam trčao na traci, ali sat na traci radi kao pedometer, pa mi traka zvuči pouzdanije.
 
pozdrav narode.
Imam jos jednu sitnicu koju nemogu poloviti :D
Jel postoji na IOSu opcija da sa garminove aplikacije ucitava autoamtski podatke u applovu aplikaciju zdravlje i fitnes.
Uglavnom meni izravno ništa neznači, ali te 2 app su povezane sa croatia osiguranjem di znaju imat nagradne igre (tipa ko sad prvih xy osoba koji u min 8 dana prohodaju 8000m/danu dobe 100€ poklon bon).
Samo radi tog mi treba :D
 
Probaš na Google, recimo,
how to sync garmin connect to apple fitness
 
obrnuto, konektuj apple health u garmin connect

IMG_7384.png
 
Planiram uskoro kupovinu Garmin sata, dvoumim se izmedju modela 7x pro i 7 pro, najvise zbog velicine. Vise sam za veci 7x pro (51mm), ali se plasim da mi ne bude prevelik. Obim zgloba mi je 19cm + mozda jos koji mm. Da li moze neko ko poseduje velicinu 51 mm da iznese svoje utiske, koja velicina zgloba, i kako generalno sat lezi na ruci?
 
Meni je obim 21cm, 7x SS mi odlicno lezi, da ima veci ja bih uzeo i veci. Mislim da ce ti 51mm biti taman. @rema1301
 
Kome verovati satu ( apex ) ili traci za trčanje, razlikuje se kilometraža fino...
Kako sat može da zna? Poveži ga na traku ako podržava, ona je sigurno tačna. Ako nije, ukucaj na kraju treninga preko Edit aktivnosti tačnu dužinu, i imaćeš sačuvano trčanje kako treba.
 
Kako sat može da zna? Poveži ga na traku ako podržava, ona je sigurno tačna. Ako nije, ukucaj na kraju treninga preko Edit aktivnosti tačnu dužinu, i imaćeš sačuvano trčanje kako treba.
Ne znam koji algoritam koristi sat ali očigledno je da ima opciju za trčanje na traci...
 
Nijedan sat neće prikazati onako kako je traci, uvek će biti odstupanja manjih ili većih.
 
Tačnija od svakog sata koji je ikad napravljen ili će biti. :) Ako je ispravna naravno.

Poveži je sa satom, ako ima mogućnost, sve novije trake, ili viša liga starijih, to imaju.
 
Naravno da zavisi i od trake 😂
 
Planiram zameniti Suunto Peak Pro (smešan ekran ostalo aj radi manje više ok) sa nekim Garmin satom ako bude dobrih akcija za BF na Amazon.de
Nego ne vidim više neki poseban razlog zašto uzeti Fenix 7 pored Epix 2 koji ima jako slično trajanje baterije plus odličan amoled ekran
 
Planiram zameniti Suunto Peak Pro (smešan ekran ostalo aj radi manje više ok) sa nekim Garmin satom ako bude dobrih akcija za BF na Amazon.de
Nego ne vidim više neki poseban razlog zašto uzeti Fenix 7 pored Epix 2 koji ima jako slično trajanje baterije plus odličan amoled ekran
Satovi su isti, razlika je samo u ekranu i bateriji.
Ako mozes da podnes da gledas u MIP ekran i da ga punis jednom u 15 dana, ok.

Ja sam za AMOLED i punjenje jednom u 7-10 dana. MIP ne mogu da podnesem nikako.
 
Epic 2 Pro 51mm čak ima i duže trajanje baterije u odnosu na Fenixa od 51mm.

Ja planiram nekad da zemenim 7x za Epix 2 Pro
 
Pitanje je kako sat meri distancu kada trčiš na traci pošto gps u tom slučaju nema značaj. Pretpostavljam da gleda parametre kao što su kadenca, brzina i prethodne aktivnosti da bi procenio pređenu distancu. Ja bih očekivao da je traka preciznija.
 
Danas naidje čovek kod mene na poslu, učini mi se poznat uređaj...

20231102_152155.jpg

Proizvodio se 2006/2007, kažu stariji trkači da se bar još 5-6-7 godina koristio kao najčešći sat kod nas, jer je imao i GPS i merenje pulsa, a mogao se kupiti za prihvatljiv novac :)
 
imamo isti watch face :)
 
  • Like
Reagovanja: PJ
Pitanje je kako sat meri distancu kada trčiš na traci pošto gps u tom slučaju nema značaj. Pretpostavljam da gleda parametre kao što su kadenca, brzina i prethodne aktivnosti da bi procenio pređenu distancu. Ja bih očekivao da je traka preciznija.

Sad ne može da meri brzinu, već samo da je računa. Kad si napolju, preko GPS.

U zatvorenom može da broji korake, pa da na osnovu broja koraka u jedinici vremena i procenjene dužine istih, izračuna brzinu.

Moj korak ide od 95 do 125cm...
 
Kako može sat da bude precizniji od trake kad nema informaciju o dužini koraka?
 
Kako može sat da bude precizniji od trake kad nema informaciju o dužini koraka?
Bas za Apple Watch i za Garmin sigurno znam da rade kalibraciju nakon odredjenog vremena provedenog u GPS aktivnostima recimo. E sad, naravno da ni to nece biti tacno kao u GPS aktivnostima.
 
Može da kalibriše koliko hoće kad ti se korak menja, pogledaj sam svoja trčanja van. To što ti AW izbaci ne može da ima veze sa životom nikad. Jedini parametar za koji možeš da se uhvatiš je traka, kakva god da je.
 
Može da kalibriše koliko hoće kad ti se korak menja, pogledaj sam svoja trčanja van. To što ti AW izbaci ne može da ima veze sa životom nikad. Jedini parametar za koji možeš da se uhvatiš je traka, kakva god da je.
Pa prvenstveno mogu da pejsujem sam sebe bez sata i znam svoj pace, i ne moze da bude sporiji za vise od minut na traci, dok su satovi gresili za 10-15s po kilometru da kazemo. :)
Opet kazem, sve je do trake. Verujem da su neke daleko preciznije od drugih, ali svakako ne verujem nijednoj bez dodatnog dedicated senzora.
 
Kupih klincu Kiprun GPS 500, čisto da imam neka očitavanja. Mogu da vam kažem da sam se prijatno iznenadio. Ima apsolutno sve što treba jednom početniku. Traka se podrazumeva, naravno. Najviše mi se dopalo što pace kasni samo 5 sekundi, GPS hvata u roku od odmah, lagan, udoban, lako se programira trening, sinhronizujr se za sekundu, onaj beep se čuje jako... Imao sam pre par godina 245 i ovaj plastikaner je za njega izmislio početnički sat. Jeste ružniji ali mu bar tasteri klikću kako treba. 245 je imao najgore tastere ikada 🤮
 
Nazad
Vrh Dno