Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

izašao je novi firmware za fenix 7/epic/tactix ne bi ni primetio da nisu napravili direktni ulaz u vezbe, jedan klik manje, nije loše.
Kako direktni ulaz u vežbe? Meni sve isto, samo sam danas primetio malo drugačiji ekran kad sam pokrenuo trčanje, a možda sam i to istripovao.
 
na tactix7je izasao 13.22 update, sad sta donosi novo ne znam ali pokrenuo sam azuriranje
 
Od skoro koristim Forerunner 955... Nakon par nedelja koriscea, zadovoljan sam svime osim osnovnom funkcionalnosti - cesto mi se gubi GPS signal ili ga u pocetku aktivnosti tesko pronalazim.

Nov sam u Garmin svetu, do sada sam bio par godina na Fitbit-u, a prethodnih meseci sam koristio pozajmljeni Vivoactive 3 (6-7 godina star) i nisamimao toliko problema da nadjem GPS signal pa me ponasanje ovog FR zbunjuje...

Da li je neko imao slicnih problema sa FR 955 ili uopsteno sa Garminom? Koje korake da preduzmem da ga poteram da brze nadje GPS signal (i da se od njega ne otkacim)?

Primera radi, danasnja trka gde sam mogao da poredim 3 uredjaja:
Sa slike se vidi da FR prvo nije uhvatio ceo 1 km GPS signal, a potom ima par pravih linija... Na startu je GPS signal malo zeleneo, malo crveneo... Kad je krenula trka morao sam da ga startujem "dok se crveneo GPS signal". U FR je bio ucitan GPX.

I dodatno zanimljivost od pre neki dan. Setnja od 2.4km apsolutno je pogodio kilometrazu i pace i sve, ali je na mapi nacrtao samo pola te setnje (istina je da sam na pola zastao 5-7min u radnji). Ako je vec pogodio tacnu kilometrazu, zasto nije nacrtao na mapi kuda sam se kretao?

Korake koje sam naravno preduzimao:
  • update softvera pomocu Garmin Express
  • iskljucim/ukljucim sat i sync sa telefonom pred neku aktivnost. Vidim da na ukljucivanje ima poruka "loading maps"
  • pokusao sve moguce GPS modove koje sat ima: Auto select / GPS only / multi band / all systems

Ako ima neko bilo kakav savet... Da li je ovo za reklamaciju? Ili je do nekih podesavanja sata? Ili mu treba vremena da se navikne na SRB podneblje i satelite iznad nas? :)
 
kad odes u sistem/about pa izvrtis malo da li pise u jednom momentu: cpe current?
 
kad odes u sistem/about pa izvrtis malo da li pise u jednom momentu: cpe current?
“Ephemeris: current”

U jednom trenutku to piše. Koliko giglam to je taj CPE.

Verujem da se azurira kroz software update
 
Ako nije cpe expired mozda ne bi bilo lose reset to factory?
Bilo je ranije da moze da se pri paljenju sata udje u test mode da se testira gps, al mislim da je garmin to iskljucio.
 
Kao da nije ažurirao A GPS. Zar se to ne vidi negde na aplikaciji ili satu?
 
Ako nije cpe expired mozda ne bi bilo lose reset to factory?
Bilo je ranije da moze da se pri paljenju sata udje u test mode da se testira gps, al mislim da je garmin to iskljucio.
Pokusacu reset pa ce mi trebati neko vreme da testiram kako radi. Da li mislis da je dovoljan "reset default settings" bez "reset totals" i "delete all activities"? Ili da pobrisem i podatke u njemu?
Za test mod guglam i koliko vidim nema test mod za FR 955:


Kao da nije ažurirao A GPS. Zar se to ne vidi negde na aplikaciji ili satu?
Ne razumem bas najbolje... Ako mislis na verziju GPS-a, pise u system-->about, "GPS: 2.47"
 
Pokusacu reset pa ce mi trebati neko vreme da testiram kako radi. Da li mislis da je dovoljan "reset default settings" bez "reset totals" i "delete all activities"? Ili da pobrisem i podatke u njemu?
Pogledaj jos u system/data recording, da li je frequency na smart ili every second? Meni je na smart, moguce da se u jednom momentu zaglupi ako je podesen na every second.
Ako ne uspe, mislim da jedino rest ostaje, a onda bi sve obrisao kad vec resetujem (pre toga sync na garmin connect da ostanu tamo podaci)? Ili sacekaj malo sa resetom da vidis da li jos neko ima neku ideju.
 
Ma njemu nije našao GPS do nekog momenta aktivnosti, onda je krenuo. Trebalo mu je puno jer nije učitao AGPS podatke kroz aplikaciju, a tu treba tražiti uzrok.

Bar je to moja pretpostavka. On će to automatski da uradi, ali valjda postoji način da se ručno pokrene na Garminu?
 
Pogledaj jos u system/data recording, da li je frequency na smart ili every second? Meni je na smart, moguce da se u jednom momentu zaglupi ako je podesen na every second.
E to sam bas namenski prebacio sa "smart" na "every second". Baterija je svakako odlicna, kao malo vise trosi sa "every second", pa sam pokusao sa time da ga opametim da uvek drzi signal.

Danas uradio reset i podataka i settings-a. Trebace mi ~7 dana da odradim par testiranja pa javljam ako imam rezultate.

Ma njemu nije našao GPS do nekog momenta aktivnosti, onda je krenuo. Trebalo mu je puno jer nije učitao AGPS podatke kroz aplikaciju, a tu treba tražiti uzrok.

Bar je to moja pretpostavka. On će to automatski da uradi, ali valjda postoji način da se ručno pokrene na Garminu?
Prvi put cujem za pojam AGPS :) Proguglah, vidim da ima kod drugih brendova satova ali ne i kod Garmina. Ako ima neko preciznije podatke, javljajte...


Hvala svakako na pomoci. Ukoliko ima jos neku ideju neka javi.

Ukoliko ne uspem sa podesavanjima, resetom i slicnim da sredim, da li je zrelo za reklamaciju ili ne?
 
Ima i Garmin samo se ne zove tako. Da li si uopšte pogledao na sajtu njihovom da li postoji u FAQ problem?
 
E to sam bas namenski prebacio sa "smart" na "every second". Baterija je svakako odlicna, kao malo vise trosi sa "every second", pa sam pokusao sa time da ga opametim da uvek drzi signal.
Moguce je da te to zeza, ili da baguje opcija every second, vrati na smart dok testiras.

agsp sto nidza pominje mislim da je isto sto kao cpe current na fenixu ili ephemeris current sto so rekao da pise na 955.
Ako i dalje ne radi mislim da je zrelo za reklamaciju, posto radi lepo na 5 godina starijim garminima.
 
Ima i Garmin samo se ne zove tako. Da li si uopšte pogledao na sajtu njihovom da li postoji u FAQ problem?

Barem nedelju-dve sa prijateljem guglam i svaku setnju makar bila i 1km testiram :) pa sam tek pretrazivajuci "garmin srbija forumi" zapravo naisao na ovu temu koja vidim da je bas bas aktivna za satove :) (i svaka pohvala za sve 👏)

Osnovno uputstvo koje sam koristio: https://www8.garmin.com/manuals/web...3CA-3FC9-4192-8F10-7C349EFB94B8-homepage.html

I generalno na njihovom sajtu ima dosta clanaka oko toga... Npr.zanimljiv je ovaj: https://support.garmin.com/en-US/?faq=z0n0KE1XVF0Pe4Su8QiZgA i nije jedini koji preporucuje "every second recording" umesto "smart".

U svakom slucaju resetovah ga (vratih se na "smart" opciju), idem od fabrickog podesavanja pa cu videti da li neka opcija baguje ukoliko se promeni i sl.
 
i nije jedini koji preporucuje "every second recording" umesto "smart".
evo kontra premotaj na 5:47
(taj tip bas i ne zna sta prica al mislim da sam to jos negde cuo samo zaboravio sam gde)
 
Ali stvarno fail da ne piše status ažuriranja gps. Meni se desilo da sam otišao u Nemačku, presvukao se da trčim i onda ko budala čekao 7 minuta da ukači satelite, umesto 4 sekunde. Sad proveravam status u aplikaciji kad otputujem negde.
 
@smez nije rešenje tvog problema, ali možda ima veze.

Poslednjih nekoliko dana/sedmica, više mojih kontakata na Strava je oborilo različite PB zbog gubljenja GPS signala.
Jedan Polar, 1 Sunto, više različitih Apple, 1 Garmin. I više njih sa raznim telefonima sa ili bez narukvice.

Garmin je generalno najzastupljeniji, ali problem je raširen po svim brendovima.

S obzirom da imam veoma mali broj kontakata, nekoliko desetina, ovo je zaista veliki broj grešaka u merenju. Trčanje preko vode, preko zgrada, dijagonalno preko terena, baš ima raznih varijanti. I potpuno mi je nejasno da software sata ili Strava ne ukapira takve greške, gde za nekoliko sekundi pređeš nekoliko stotina metara.
 
Prelep watch face :D zove se: колико је сати
 

Prilozi

  • IMG_20230609_125320_edit_1186794126413176.jpg
    IMG_20230609_125320_edit_1186794126413176.jpg
    97.3 KB · Pregleda: 36
Konacno su setili da predju na usb c.
 
Daaaaajte neku preporuku za dobru najlonsku/velcro narukvicu, po mogucstvu ako ima na KP-u, da ne cekam sto godina aliexpress.
Na kraju krajeva, moze i Aliexpress, samo da vredi.
 
Daaaaajte neku preporuku za dobru najlonsku/velcro narukvicu, po mogucstvu ako ima na KP-u, da ne cekam sto godina aliexpress.
Na kraju krajeva, moze i Aliexpress, samo da vredi.
YAYUU 26 20 22mm Nylon Watch Band

Meni sasvim ok, yooside je bolji ali ne salju u srr
 
Poslednja izmena:
Drugar gledao da uzme polovan f6 i malo smo istrazivali kako proveriti starost sata jer su u oglasima svi mladji od godinu dana i slicne price. Uglavnom provera se vrsi na sledeci nacin:
Udje se na https://www.garmin.com/en-US/account/profile/ I u meniju se odabere products, pored svakog sata pise model, serijski broj i kada je prvi put povezan na connect, na bilo koji nalog. Meni je izbacilo tacne rezultate za cetiri sata koja imam u porodici.
Postoji jos i opcija povezivanja na pc pa gledanje log fajlova ali tu pokazuje kada je sat prvi put napunjen sto nije validno jer ih Garmin prvi put puni u fabrici.
Uglavnom svi f6 za koje smo se raspitivali na kp su bili znacajno stariji.
 
Da bi proverio sat, potrebno je da ga povežeš na svoj Connect nalog?
Ili da od prodavca tražiš Screen shot?
 
Screenshot je dovoljan ukoliko trenutno koristi sat tj povezan je na njegov connect, ukoliko je preprodavac i sat nije povezan, neaktiviran je... mora neko da ga upari sa connect apk, on se odmah potom povezuje na profil vezan za connect https://www.garmin.com/en-US/account/profile/ i na sajtu pod products izbacuje prvo povezivanje sata na bilo koji connect nalog.
Svakako pre kupovine polovnog, otpakovanog sata treba uraditi povezivanje sa connect apk kao vid provere ispravnosti tako da ne verujem da ce iko praviti problem.
Sad razlika od par dana, mesec, nije strasna jer mozda je neko samo probao sat, ali naletali smo na satove dve godine starije od opisa...
 
Ja sam sada proverio za moj Garmin 6x Pro i po meni ovo nije tacno... Masi ozbiljno datum...Neka proveri jos neko, ali moj misljenje je da ovo nije tacno.
 
Meni je pogodilo za cetiri sata u par dana, za dva imam racun I to se poklapa. Naleteo na garmin forumu pa reko da proverim, sad ne znam da li je apsolutno tacno...
Edit3: jedan od cetiri sata je bio na starom connectu za koji sam zaboravio mejl ali datum u novom connectu odgovara datumu povezivanja na stari. Bilo bi super da jos neko ko je uzeo neotvoren sat podeli iskustvo
Screenshot 2023-06-10 at 23.26.11.png
 
Meni takodje pokazuje da imam jos jedan sat na mom nalogu, ali koliko ja znam nemam taj sat :) A i ne secam se da sam ikada dodao taj sat na moj nalog... :D
 
Jesi uzeo nov, neotvoren sat?
 
Kod mene je tačno za dva Edge, sat i vagu.
 
Nazad
Vrh Dno