Šta je novo?

GPS satovi (Garmin, Sunto, Coros, Polar...)

Kupio sam nedavno Garmin Instinct - Tundra prvi utisak nakon mesec dana vrhunski Smartwatch sa odličnom preciznošću. Upoređujući ga sa Huawei GT razlika u ekranu jeste drastična na strani GT-a, ali sve drugo se ne može porediti. Toliko ima mogućnosti da pokriva većinu standardnih aktivnosti ali i širok spektar sportskih. Prezadovoljan sam trajanjem baterije, meni najbitnija stavka :) može da izdrži i više od dve nedelje. Ukoliko neko razmišlja da ga uzme sve preporuke za ovaj Smartwatch.
 

Prilozi

  • IMG_20210327_155821.jpg
    IMG_20210327_155821.jpg
    174.3 KB · Pregleda: 61
  • IMG_20210327_155839.jpg
    IMG_20210327_155839.jpg
    114.7 KB · Pregleda: 67
  • IMG_20210327_155910.jpg
    IMG_20210327_155910.jpg
    99.9 KB · Pregleda: 62
  • IMG_20210327_155940.jpg
    IMG_20210327_155940.jpg
    120.6 KB · Pregleda: 61
Da se upišem i ja, koristim Garmin Fenix 5 već skoro 3 godine. Prezadovoljan.
Na njega vezujem HRM Run, senzor kadence na biciklu.
Od nedavno, kao sleep tracker koristim Oura ring, neprijatno me iznenadilo vrelo veliko odstupanje u merenju parametara sna, u odnosu na Garmin. Verovatno je manje važno koji pratiš, važnije je da pratiš jedan, i gledaš relativne promene, a ne apsolutne brojke.
 
Izašao Venu 2
Evo i poređenja sa Venu 1
Bolji displej,veća memorija ,bolja baterija i td
 
I, što je najgore... ubitačna cena. Mislim da garmin preteruje sa cenama. Ne kažem da su im satovi loši, naprotiv, odlični su, ali su cene baš preterane, čak u odnosu na samsung satove, za koje smatram da nisu ništa lošiji. Lično sma bio zainteresovan za prvi venu, ili za vivoactive 4, ali su oba bila daleko skuplja od samsung galaxy-a i ovog kojeg sam na kraju uzeo - amazfit gtr2. No, svakako mislim da je garmin na vrhu kad je softver u pitanju, tu su po mom mišljenu iznad svih ostalih.
 
meni je najveca prednost Garmina tip ekrana, podrska za aktivnosti i baterija, sve u kompletu. Imaju i oni bubica sa npr gps-om, ali se resavaju kroz update-e. u svakom slucaju ako se sat koristi 3-4 godine, sto je realno, stotinak eura gore dole nije presudno za mnoge korisnike.
 
Што се тиче прегледа/читања нотификација (мејлови, СМС, Вајбер, календар, Телеграм и шта већ има понуђено), конкретно на моделима Venu i Vivoactive 4, до ког нивоа детаља се могу прочитати? Да ли се може прочитати цео садржај СМС, Вајбера, мејла итд. или је то само део поруке, Subject код мејла и слично?
 
Ja posedujem Instinct neka 3 meseca, možda nešto manje, i prezadovoljan sam. Baterija, ukoliko ne uključujem GPS, traje preko 3 nedelje.
Razmisljam da pazarim taj sat ili Instinct tundru pa me interesuje dali moze da prebaci na pc podatke o vezbanju, naprime danas sam vozio bicikli koristio i gps pa sam mislio dali te podatke moze da prebaci na pc.
 
Da, imas GarminExpress za PC. Podatke posle gledas preko sajta.
 
Pazario u telenoru Instinct graphite testiracu ga ovih dana.
 
Kupio sam nedavno Garmin Instinct - Tundra prvi utisak nakon mesec dana vrhunski Smartwatch sa odličnom preciznošću. Upoređujući ga sa Huawei GT razlika u ekranu jeste drastična na strani GT-a, ali sve drugo se ne može porediti. Toliko ima mogućnosti da pokriva većinu standardnih aktivnosti ali i širok spektar sportskih. Prezadovoljan sam trajanjem baterije, meni najbitnija stavka :) može da izdrži i više od dve nedelje. Ukoliko neko razmišlja da ga uzme sve preporuke za ovaj Smartwatch.
Cao samo da pitam sta si podesio da ti baterija traje dve nedelje. Ja ga ima tek par dana pa ako bi hteo da mi malo pojasnis.
 
Podesio sam kao što je u ovom videu.
 
Napokon Garmin Pay i kod nas,kartica prijavljena sve funkcioniše besprekorno
 
Preko je banke si aktivirao karticu?
 
Raiffeisen banka,registruješ se na ibank i sve završiš od kuće preko telefona,za 10 dana ti stigne kartica na kućnu adresu.Održavanje računa 0 din,plaća se održavanje kartice na godišnjem nivou.
 
a jel za tu registraciju vec moras da budes korisnik tj klijent banke? koliko iznosi to godisnje odrzavanje?
 
za garmin pay? free je ta usluga, kao apple pay. naravno da moras da budes korisnik te banke, jer njihove kartice mozes aktivirati u uredjaju
 
Upravo tako otvoriš iračun koji ima besplatno održavanje kao što sam i napisao
 
Pa naravno održavanje Visa kartice,bez nje ne možeš da koristiš Garmin Pay
 
Pa naravno održavanje Visa kartice,bez nje ne možeš da koristiš Garmin Pay

Pa naravno održavanje Visa kartice,bez nje ne možeš da koristiš Garmin Pay
Već imam Garmin pay , preko tekućeg, i dobio sam Vizu debitnu koja je zakačena za sat, za koju ne bi smelo da se plaća održavanje (ja ne plaćam), zato me i interesuje šta ti placas, pošto si išao preko online računa, i koliko placas to održavanje?
 
Pa iskreno nisam siguran,koliko sam video u ugovoru spominje se održavanje kartice 1000 din za godinu dana e sad da li se to primenjuje na ovaj račun nisam siguran ako ne još bolje.
 
ja sam pitao call centar, i izgleda da se mora imati bar osnovni paket ( 250 din mesecno) i onda bez dalje naknade se ima Visa kartica koja se moze dalje vezati na Garmin. Svakako je za postojece klijente banke ova usluga besplatna.
 
ja sam pitao call centar, i izgleda da se mora imati bar osnovni paket ( 250 din mesecno) i onda bez dalje naknade se ima Visa kartica koja se moze dalje vezati na Garmin. Svakako je za postojece klijente banke ova usluga besplatna.
Kao što napisah ako se otvori iRačun nema održavanja računa,besplatno izdavanje kartica jedino mislim da se plaća godišnje održavanje vise ali i to je dosta jeftinije od 250 din mesečno
 
tako je, a izgleda da nema ni odrzavanja za Visa debitnu koja ide uz iRacun (kao ni za Dinu koju su duzni zbog nbs da izdaju uzgred). Apliciranje za iRacun ide online, sto znaci da ko ima noviji Garmin sat nema razloga da ne aktivira Garmin Pay.
 
Zdravo svima
Razmisljam ovih dana da kupim garmin instinct. E sas, mene interesuje baterija. U specifikaciji pise da mu baterija traje 16 sati u gps modu. Da li kada je ukljucen obican gps ili u kombinaciji sa galileo ili glonas? 16 sati deluje ok, al posto idem na planinarenje, nekad avantura moze da se oduzi pa reko da ne iscuri baterija pred kraj. Koliko je ultratrac precizan? Planiram dogodine da krenem na ultramaratone od 50,60km sto ce bez problema da izdrzi, al za one duze staze od 100km,sto se trce malo duze, koliko je baterija pouzdana? Uzeo bih solar verziju, al je skuplja, i time bih resio problem. Hvala na odgovorima :)
 
Vrh Dno