Šta je novo?

Gospodar prstenova ... The Lord of the Rings ???

Grobar je napisao(la):
Vi se tu lepo ispričaste a ja ne nabavi DivX što je i bio cilj ovog threada.
Da li bi neko bio ljubazan da mi snimi film na HD ili CD ?

pozdrav

P.S.
Da li neko ima titlove za MEET THE PARENTS ?

Ma prosetaj se do mene pa cu ti snimiti na hard
Ajd...

Ps ima li neko sub za Shadow Conspiracy, Black Hawk Down, Last Castle?
Ajd sad opet...
 
Re: Re: jaooo

][V][ATRIX™ je napisao(la):
Bez nerviranja ..... nabavio sam na pitaj Boga kom stranom sajtu subtitle koji radi SAVRSENO ali bukvalno bolje nego onaj sub kad se gleda film u bioskopu.... za ovu (nasu) verziju od 3 cd-a. Samo mi je frka sto je ovo jedan fajl, ali mislim da nece biti problema da ga rucno rastavim na 3 *.txt subtitla pa kad pokrenes prvi cd, loadujes prvi sub, drugi cd... drugi sub... itd.
Jedino sto jos rucno mora da se uradi jeste da se "kuke i motike" umesto nasih slova "c" i ono drugo "c" (sa kosom kukicom gore):D zamene pravim srpskim fontovima... al to su vec detalji.....
:wave;

Postavi u attach-u taj fajl koji si skinuo...
Kad vec imamo petsto verzija i petsto prva ce da zauzme svoje mesto...
 
Grobar je napisao(la):
Vi se tu lepo ispričaste a ja ne nabavi DivX što je i bio cilj ovog threada.
Da li bi neko bio ljubazan da mi snimi film na HD ili CD ?

pozdrav

P.S.
Da li neko ima titlove za MEET THE PARENTS ?

Pa ja slah da se jave svi zainteresovani...
javi se na mail...
 
Topla preporuka za sve LOTR fanove (freakove:)), snimite lepo verziju (to je u stvari originalni veliki fajl od kojeg je i pravljen taj DivX) na 4 800MB CDa, pre gledanja sva 4 fajla iskopirate na hard (~3.1GB), u PowerDVDu izaberete da ih pusti zaredom, i gledate ceo film bez prekida, a FANTASTICNOG DVD kvaliteta (MPEG 2 video, MPEG 2 stereo audio). :cool: Stvarno sam video mnogo DVDova, ali slobodno mogu reci da je ovo nesto najlepse ikad napravljeno. Doduse necete imati titl, ali who gives a f*ck.
 
Ma mnogo si ti pametan.... Da potrosim 4x60 feninga na LOTR - si normalan bre, Nemanja...
 
Heechee je napisao(la):
Pa ja slah da se jave svi zainteresovani...
javi se na mail...
Ma jedno vreme nisam ni gledao šta se dešava ovde jer su skrenuli malo sa cilja threada, ali nema veze neću da ih brišem :D
Sad imam neku kombinaciju :) da nabavim ako ne bude kako treba javiću ti se.

pozdrav i hvala
 
benchgirl je napisao(la):
Evo ti prevoda za Meet The Parents... :)
Pazi kad mi je komšinica poslala, a nisam ni video dobro prvi put
hvala još jednom :)
 
byMaX je napisao(la):
Ma mnogo si ti pametan.... Da potrosim 4x60 feninga na LOTR - si normalan bre, Nemanja...

Slab si ti LOTR freak :)

p.s. U just don't give up (Nemanja?:))
 
Necu odustati dok ne priznas svoje pravo ime - (salim se, bre, istripovao sam se)! Elem, ono za feninge je bila shala.. prvi kupujem DVD kada stigne...
 
pitanje

Da li iko misli da je u svetu moguce naci drugi deo lotr-a?
Ja sam 99% ubedjen da je moguce!!!
 
Re: pitanje

V.I.D je napisao(la):
Da li iko misli da je u svetu moguce naci drugi deo lotr-a?
Ja sam 99% ubedjen da je moguce!!!

Drugi deo jeste snimljen. Problem je u tome sto se manje od pola filma radi kamerom, a veci deo rade kompovima. E sad trebace im jos par meseci da zavrse efekte...
 
pa....

Ja sam procitao na netu da je drugi deo kompletno zavrsen a da je treci u fazi montaze, pa sam zato zakljucio da je moguce pronaci drugi deo
 
Ne verujem da moze da se nabavi. Zamisli kolika frka bi izbila. Prosirila bi se kopija ko vatra posto ima bar pola planete koji bi odmah odgledali drugi deo.
Pozdrav!!!
 
Re: Re: Re: jaooo

dejandj je napisao(la):
Postavi u attach-u taj fajl koji si skinuo...
Kad vec imamo petsto verzija i petsto prva ce da zauzme svoje mesto...

Pa postavio sam pogledaj stranu 8. zadnji post.



:wave;
 
Artz je napisao(la):
Ne verujem da moze da se nabavi. Zamisli kolika frka bi izbila. Prosirila bi se kopija ko vatra posto ima bar pola planete koji bi odmah odgledali drugi deo.
Pozdrav!!!

Stvarno, kolika je frka oko toga, sreca je da nista od materijala nije procurelo... uslovno kazem sreca, mislim da je tako ipak bolje.
 
Kad smo vec kod toga pre neki dan na jednoj zurci sam cuo od nekog lika da treba da dobije drugi i treci deo za neko vreme u divx-u, kao da je snimljeno i da to neki "lik" treba da skine sa nekog ftp-a ili da dobije od nekog pod naravno drugim imenom ( sigurno ne pise lotr 2 i lotr 3)... tako da se ja licno ne bih iznenadio kada bi za jedno mesec dva izmedju nas krenule da kruze kopije.
 
Lord of The Rings na 4CD

Evo prevoda na 4 cd u mpg formatu normalnose ucitavaju iz MicroDvdali mora da je instaliran Power DVD 3.0
 
Marti Misterija je napisao(la):
Istina da je bruka ne procitati Gibsona, ali ovde ima odredjenih, blago receno netacnih info.
Scenario za filma Matrix su napisali braca Waschowsky (nisam siguran da sam dobro napisao njihovo prezime) a glavna inspiracija im je bila "skripta" od jedno 300 strana (pdf fajl 25mb imam za zainteresovane) pod nazivom Matrix. pozdrav
jel ima shanse da tu skriptu okachish negde?

po mogucstvu u @home :) :)

poz
RUR | Misha
 
LOTR-FILM Reaction!

Tek sam skoro postao clan foruma i znam da je moja reakcija zakasnela ali moram da kazem sta mislim!!!

Film RULES!!!
Ali u odnosu na knjigu, film ne biti tako uverljiv!!!
Mane filma:
1) Nepostojanje likova i dogadjaja! Glorfindel, Bil Papratilo (koji je dao na poklon ponija Bila za kojeg se Sem izuzetno veza), Toma Bombaldila (koji je i glavni junak nekoliko Tolkinovih knjizica za decu), Starca Vrbe i Mracne Mogile (gde hobiti uzimaju svoje vilovnjacko oruzije, listolike nozeve sa vilovnjackim rukopisom, koje se non-stop proteze sve do kraja knjige)...
2) Slabo razradjeni postojeci likovi i dogadjaji! Ime Legolasa se pominje samo 2-3 puta, poni Bil se pominje samo kada se Sem oprasta od njega, Boromir je totalno nepoznata faca, a GALADRIJEL je najjadniji lik zajedno sa Kelebornom!!! Dogadjaji sa Galadrijelinim ogledalom, davanje specijalnih snala (mada se te snale naglasavaju u jednoj sceni u filmu) i sto je najbitnije davanje putohleba i vilinskog konopca!!! Jer u nastavku su Sem i Frodo uglavnom jeli putohleb koji moze da te zasiti danima (ovako ce valjda jesti gloginje) i vilinim uzetom ce vezati Smeagola koji ce im obecati pomoc ako ga odvezu (bla... procitajte taj deo u knjizi). Keleborn je jos veci fantom!! On samo drzi za ruku Kate B. (koja je prilicno los izbor za tumacenje Galadrijele jer se u knjizi ona opisuje kao prelepo stvorenje, a Kate B. je ruzna)
Elrondov SAVET=Narodna skupstina (Dzekson je izgleda boravio u Yu). Odlucivanje o tome kakva ce skupina biti bilo je na Elrondu koji je rako da ide Aragorn jer se ta stvar njega tice, da ce interese Ljudi stititi Boromir koji se usput vraca u Gondor (mada u filmu, za razliku od knjige, nije jasno receno sta ce on u Rivendalu uopste!?), da ce Vilovnjake zastupati Legolas a Patuljke Gimli! Nije tu bilo dobrovoljaca kao u nekom ratnom filmu sa tematikom II Sv. Rata (kako je u fimu predstavljeno da bi se odusevila publika; u fazonu "jaoj sto su slatki!"). Gloin u knjizi uopste nije bio odusevljen sto ce ici!
Nepostojanje prezimena: To i nije velika greska ali kod carobnjaka je veoma bitno!!! Gandalf Sivi, Saruman Beli... U drugom delu knjige hobit kaze :"Now HE IS THE WHITE" Sto oznacava nivo jacine carobnjaka (Setite se Radagasta Smedjeg koji moze samo da se pretvara u razne zivotinje). Takodje nadao sam se da cu videti menjanje boja Sarumana kada je Gandalf otisao kod njega po savet, ali toga ovde nije bilo! :confused:
Na Elrondovom Savetu Boromir kaze "It's true!" WHAT THE F**K IS TRUE?!? U knjizi je to sasvim jasno i veoma detaljno objasnjeno!!! (o polutanu i macu-sto-bese-skrsen) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NEMA NISTA "it's true"!
Scena kada Bilbo pokusava da uzme Frodu prsten!!!!!!! Frodu se Bilbo cini kao neka nakaza koja mu se gadi toliko da zeli da ga udari!! U filmu IAN HOLM (koji je OK glumac) pokusava da otme prsten kezeci zube kao neki Ork :)confused: ) Ta scena je vrlo bitna jer tu se prvi put vidi psiha Froda koja je pocela da pada pod vlast prstena! Najomiljenije bice na svetu za Froda pocelo je da mu se gadi kada je prsten dosao u pitanje!
Morija- fantasticno izgleda, ali kao i Amerika=> bez istorije. U knjizi nema nikakvih nejasnoca i Morija ima celu pricu koje u ovom filmu nema!
3) Sloboda izrazavanja! Ima scena (dogadjaja) u filmu koje nisu u knjizi. Scene su sasvim OK!, ali to ne daje pravo Dzeksonu da izmislja stvari kojih nema!
There are things that are holly and never mend to be touched!One of them is another man's fries! U prevodu "Nemas prava dirati stvari koje su svete!!!" Ako mislis da si pametan i inventivan napisi svoju knjigu! Ako vec zbog tehnickih nemogucnosti (trajanje filma itd.) nema scena kojih ima u knjizi, nemoj onda dodavati svoje!
Mana ima jos mnogo ali posto je kasno necu vise da ih nabrajam!

Vrline filma:
Glumacka ekipa od malo poznatih, ali odlicno odabranih glumaca. Mozda zbog toga sto znam da je Mkelen gej njegov performans mi je bio isuvise fin za Gandalfa Vranolujnog i Kate B. nije dovoljno lepa za Galadrijel, ostali su BASH OK!! (Vigo, Orlando, Liv, Holm...)
Efekti su UAU!
Film je jedan od najboljih i obavezno ga pogledajte!

ZA GOSPODU IZ DISTRIBUTERSKIH KUCA: DAJTE OTKAZ!!!

Obrazlozenje: Kupio sam karte za prvu zvanicnu projekciju u Yu. Ocekivao sam puno od organizacije. Razlog: bio sam na predpremijerama filmova Star Wars E IV, V, VI i bilo je likova obucen kao Darth Vader i C3PO, bilo je muzike, puno svetla i galame i besplatno su se delile lizalice. Kada sam dosao u SC 11. 01. u 18h zatekla me je pomrcina!!! Cak ni sva svetla nisu upalili. Tada sam se setio APE-a koji je bio na RTS-u nekoliko dana pre toga (NEKA FACA IZ DISTRIBUTERSKE KUCE). Rekao je sledece (parafraziram): "... postigili smo odlican uspeh sa H.P. i sada sledi LOTR za koji mislimo da nece bas tako dobro proci, ali nam stize Spiderman koji bi trebalo da ima najvecu zaradu kod nas..." :confused: :mad: :confused:
Taj lik ocigledno da ne zna o cemu govori!!! Film sa Kirsten Dunst (koja jeste fenomenalna s'obzirom da 82.godiste) i Tobi Megvajerom da bude bolji od LOTR-a. Oni ocigledno da nikada nisu culi za LOTR. Ovu cinjenicu potvrdjuje i to da su morali da uvode dodatne predpremijere u SC. Zbog ovakvih neznalica koje rade u distributerskim kucama nadam se da legalizacija trzista nece skoro doci i dajem piratima svoj glas! Zbog ovakvih *^&$!%@&^# S.W. Episode I jos nije stiglo u bioskope u Yu.
Mogu da kazem mi je iskreno sazaljevam sve nas koji zivimo ovde; bas zbog ovakvih ljudi i mesta na kojima se nalaze. :(
 
Da li neko ima titl za 3 CD-a, naravno za LOTR
 
Re: LOTR-FILM Reaction!

Pah-Wraith je napisao(la):
Tek sam skoro postao clan foruma i znam da je moja reakcija zakasnela ali moram da kazem sta mislim!!!

Film RULES!!!
Ali u odnosu na knjigu, film ne biti tako uverljiv!!!
Mane filma:


Svaka cast na postu,
sve ono sto mislim si izneo ovde i tesko da bi moglo nesto da se doda, sem da je on verzija LOTR-crtanog filma cak bolje preradjena od ovog novog

Ali film je i dalje super, jedino me interesuje kako ce se izvuci iz zapetljancije koju su napravili preskacuci neke bitne detalje...
 
A vi gospodo niste normalni... Od ovog treda cemo napraviti novu HIFI diskusiju... Lotr RULLEZ....
 
Da li koga zanima LOTR 2. i 3. deo??

Nekim kanalima cu uskoro doci u posed ova filma na DVD-u pa ce biti i divx-a :D :D :D


Nista ne obecavam ali diskovi su vec u Beogradu :cool:


poz :wave;
 
Falcon je napisao(la):
Da li koga zanima LOTR 2. i 3. deo??

Nekim kanalima cu uskoro doci u posed ova filma na DVD-u pa ce biti i divx-a :D :D :D


Nista ne obecavam ali diskovi su vec u Beogradu :cool:


poz :wave;
Ma ne uopšte nas ne zanima, čekaćemo sledeće katoličke božiće da gledamo :D :D ... čim dobiješ javljaj bre boom
pozdrav
 
Lotr Fan Art

Interesuje me da li neko zna gde mogu da nadjem kvalitetne crteze na temu lotr-a na netu? Ne slike iz filma, vec samo crteze.
Hvala:wave;
 
Falcon je napisao(la):
Da li koga zanima LOTR 2. i 3. deo??

Nekim kanalima cu uskoro doci u posed ova filma na DVD-u pa ce biti i divx-a :D :D :D

poz :wave;


hmmm, neshto mi je to sumnjivo s obzirom da ni prvi deo nije josh izashao na DVD-u... lichno mislim da je ovo klasichno paljenje mase...
 
Nazad
Vrh Dno