Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Kupio sam Nexus 7, bio sam prezadovoljan, dok nisam nasao mrtav pixel. Sta bi vi radili, jel moze da se zameni? Kupljen pre 2 dana.
 
Onog čega sam se najviše plašio je počelo, počela je plastika leđa da krcka, lagano ali iritirajuće, počelo je kratkim zvucima a sada sve duži i duži. Pošto uglavnom tablet hvatam jednom rukom i tako ga i prenosim, gornji deo (iza kamere) na dodir tj lakši pritisak pri hvatu krcka. Eto, čisto da znate.
 
Onog čega sam se najviše plašio je počelo, počela je plastika leđa da krcka, lagano ali iritirajuće, počelo je kratkim zvucima a sada sve duži i duži. Pošto uglavnom tablet hvatam jednom rukom i tako ga i prenosim, gornji deo (iza kamere) na dodir tj lakši pritisak pri hvatu krcka. Eto, čisto da znate.

Probaj da ga otvoriš pozadi, lako se skida (ja skidao već dva puta) i onda ponovo namesti.
 
Probaj da ga otvoriš pozadi, lako se skida (ja skidao već dva puta) i onda ponovo namesti.
Probao i nije nešto bolje, zalepio sam iznutra antistatičku penu, nešto kao sunđer-distancer, plastika je to, radi materijal. Jednostavno je tako, kao i svaki mobilni koje sam do sada imao, koliko god da je od kvalitetne plastike je uvek popuštao od upotrebe.
Nema veze, kol'ko pare, tol'ko muzike, bio sam svestan da će se to desiti jednog dana pa eto da podelim sa vama.
 
Razdvojeni Notifications i Quick Settings (treba povući prstom na dole ali više desno), Home Widgets (trenutno postoji samo Clock, Calendar i Gmail) kojima se direktno pristupa otključavanjem ekrana, Multiple Users, Gesture Typing (Swype) KB. Kažu da je i Google Now poboljšan ali nisam stigao da probam šta je to bolje :)
 
Poslednja izmena:
Znam da je vec bilo, ali jel ima neko ultimate preporuke za futrolu na amazonu ili DX. Narocito me interestuju one sto imaju magnet da bi se ekran palio kad je otvoris.
 
Evo da se i ja pohvalim da sam postao ponosni vlasnik Nexus 7 od pre par dana i prezadovoljan sam uredjajem :)
Extra brz, odlican ekran kao i baterija!
 
Upravo ubacio 4.2, ako nekome zatreba:

How To Enable Developer Options On Android 4.2 Jelly Bean

1. As usual, goto Settings -> About Phone.
2. Goto “Build Number” at the end of the Scroll list.
3. Tap on “Build Number” for 7 times. While typing at the third times, you should see prompt message to indicate you that 4 more taps to go to developer options.
4. Continue 4 more taps.
5. You are now done and go back to the Setting page.
6. You should see Developer Option appear on your setting list now.

With Developer Option appeared, you can enable the USB debugging mode for future flashing and development work.
 
Evo prvih utisaka:

Digital Clock widget + pored sata sada su tu štoperica i tajmer a alarm je drugačiji
Photo Gallery widget (ili sam bio ćorav ili ga ranije nije bilo)
za Notifications - povlačite na dole u levoj polovini ekrana
za Quick Settings - povlačite na dole u desnoj strani ekrana
Multiple Users... da ne ponavljam šta je već rečeno
 
Nema potrebe jer Parandroid radi besprekorno i daje daleko više opcija customizacije. Baterija je bolja i sve u svemu nema razloga updejtovati.
 
Kupio sam juce nexus 7 i nakon prvog punjenja je izgurao 6h screen on sa 40 % brightnes pa reko da proverim jel to ok?Koliko je prosek otprilike screen on vama?
 
Ako je kupljen preko interneta.
 
Kupio sam juce nexus 7 i nakon prvog punjenja je izgurao 6h screen on sa 40 % brightnes pa reko da proverim jel to ok?Koliko je prosek otprilike screen on vama?

Popravice se baterija, odnosno ocitavanje, jos 2-3 punjenja/praznjenja. Nemam N7 pa ne znam da li je to normalno, ali ako si ukljucio wireless, pustio film, pa igrao igrice, citao a u pozadini muzika, pa proveravao mejlove, sinhronizacije ukljucene i pice li pice, moguce. Mada, ljudi su, bas na ovom forumu, tvrdili da im baterija, uz umereno koriscenje, traje i tri dana.
 
Poslednja izmena:
Ma da,bas sam ga onako sto kazu heavy koristio,prvi dan je pa sam ga testirao:) Ja sam zadovoljan,a ako bude jos duze trajala to ce biti super.
 
Ako je kupljen preko interneta.

U pravu si.
Za mrtav pixel, ne znam bas, mislim da zamena zavisi od prodavca do prodavca. Ima neki tehnicki pravilnik koji se primenjuje a propisuje koliko mrtvih piksela se tek smatra nesaobraznoscu. Probaj, u svakom slucaju, sta ce ti i jedan.
 
Meni u proseku drži 9h screen on, ali to zavisi od korišćenja, ako igram igre biće manje od toga, a ako čitam knjigu preko aldika u Night mode onda drži bateriju kao Kindle :)

Da li se zna kada će pustiti 4.2 upgrade OTA?
 
Popravice se baterija, odnosno ocitavanje, jos 2-3 punjenja/praznjenja. Nemam N7 pa ne znam da li je to normalno, ali ako si ukljucio wireless, pustio film, pa igrao igrice, citao a u pozadini muzika, pa proveravao mejlove, sinhronizacije ukljucene i pice li pice, moguce. Mada, ljudi su, bas na ovom forumu, tvrdili da im baterija, uz umereno koriscenje, traje i tri dana.

Taj kome toliko traje baterija ga ni ne koristi.
 
Jedno je 3 dana, a drugo 6h screen on. Čovek sigurno nije mislio da mu je screen on 3 dana.
 
Screen on je vazan,ko jos uzima ovakav tablet da mu stoji na standby.
I meni je neki prestigio tablet radio i 5 dana ali uz minimalno koriscenje.
 
Bitno je da je softver dobro optimizovan sa hardverom, pa da ne troši bateriju na stand by, a na N7 je to odlično odrađeno, mada verovatno dobar deo zasluge za to ide onom petom jezgru u Tegri 3. Zbog toga i ova svedočenja od 3 dana korišćenja, pa ako ga je čovek koristio po 3h svaki dan (kao što verovatno jeste) to je odličan rezultat, a uz to je i daleko od toga da se tablet ne koristi...
 
Bitno je da je softver dobro optimizovan sa hardverom, pa da ne troši bateriju na stand by, a na N7 je to odlično odrađeno, mada verovatno dobar deo zasluge za to ide onom petom jezgru u Tegri 3. Zbog toga i ova svedočenja od 3 dana korišćenja, pa ako ga je čovek koristio po 3h svaki dan (kao što verovatno jeste) to je odličan rezultat, a uz to je i daleko od toga da se tablet ne koristi...

Mislim da je bas taj slucaj.
 
Na 4.2 Nova Launcher ne radi kako treba, za Apex sam pročitao od drugih da se takođe ne ponaša kako treba, ADW Ex se za sada drži, jedino iz podešavanja launcher-a jedva da se izađe jer tu zakuca, ali mimo toga radi OK.
 
Znam da je pisano o Power Toggles ali da javim da je izasla verzija 4.2 verzija i vise nije obican widget vec se integrise u slajd baru. Probajte meni je upotpunio Nexus bas onako kako treba da izgleda.
Dodao bih Web Browser HoloWeb od 347 kb koji podrzava instalirani flash. A pravi ga tip koji ima Nexus 7. Ovo mu je web https://plus.google.com/105161888528066329198/posts

Download:
HoloWeb
Adobe Flash Player
Iz arhive instalirati samo Adobe_Flash_Player_11.1.115.17.apk
 
Kupio sam juce nexus 7 i nakon prvog punjenja je izgurao 6h screen on sa 40 % brightnes pa reko da proverim jel to ok?Koliko je prosek otprilike screen on vama?

Pretpostavljam da ga nisi za tih 6 sati ni puštao iz ruku jer kažeš da si tek uzeo. Mada moj je došao sa 40% baterije i njakao sam ga 3 sata bez prestanka, i pala je na nekih 15%.
 
Dodao bih Web Browser HoloWeb od 347 kb koji podrzava instalirani flash. A pravi ga tip koji ima Nexus 7. Ovo mu je web https://plus.google.com/105161888528066329198/posts

Posto je covek prekinuo rad na svojim aplikacijama zbog kopirajta i licencnih prava, pa je pobio sve linkove i xda thread, ima li neko da postavi link sa svim njegovim holo aplikacijama...

Inace ovo je link do poslednje verzije holoweb-a 2.0 beta http://bitly.com/STKQXO, dok ne ubije i to :)
 
Na 4.2 Nova Launcher ne radi kako treba, za Apex sam pročitao od drugih da se takođe ne ponaša kako treba, ADW Ex se za sada drži, jedino iz podešavanja launcher-a jedva da se izađe jer tu zakuca, ali mimo toga radi OK.

Izašao je sinoć update koji ispravlja kompatibilnost sa 4.2
 
Nazad
Vrh Dno