Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Na tabletu ti ne treba ništa, samo nađi hotspot ko i svaki drugi AP.

A na HTC Desire-u samo aktiviram hotspot koji je u samom telefonu u WiFi meniju (tj. izvukao sam widget na početni ekran).
 
Gigatron i CT retail su ista firma, kao sto je alti, winwin, emmi i od skoro PCpraktic
 
izvini,da li bi mogao malo detaljnije da mi objasnis? Ne uspevam nikako...
 
U telefonu koji ima Android ides u Podesavanja-Bezicne i druge mreze-Veza sa internetom preko telefona-Prenosni WiFi hotspot.Pretpostavljam da umes da ukljucis prenos podataka i wifi naravno jer preko njega se tablet kaci na telefon i koristi njegov net.Kod mobilnog provajdera imas prenos podataka u paketu koji koristis?
 
Ma uspem ja da se konektujem. tj. napravim hotspot na telefonu. vidim ga na nexusu. uspesno se konektujem ali mi net uopste ne radi. nista ne mogu ucitati u chrome-u, gtalk ne radi... nista bas...
 
A jel radi data konekcija na telefonu? Tj mozes li da surfujes preko telefona?
 
Dobio sam ponudu za update kažem reboot i install. Onda posle reboota uredjaj ode u cwm valjda. I šta sad tu da izaberem? Da li će root ostati? Koji sam pajser:)
 
Ima li neko problema pri paljenju?
Moj se nekad upali za 3 sekunde (standardno) a nekad treba da drzim dugme po 15-20 sekundi. Sve ostalo radi ok, nemam pojma sta mu je
 
Ista stvar i kod mene sa paljenjem.

Mislio sam da ce se situacija promeniti sa novim firmverom posto mi je upravo odradjen update, ali ostalo je isto.
 
Imam zte skate kojim sam prilično zadovoljan. Ali sam zahvaljujući ovoj temi i zagledanjem galaxy nexusa zaključio da je to telefon za mene. A sada je u igru ušao nexus 7.
Šta biste pre uradili - prodali skate i kupili g nexus ili zadrzali skate i kupili nexus 7?
Pardon, ne ovoj nego zahvaljujući temi o galaxy nexusu.
 
Poslednja izmena:
Zadrzao bi skate da mi radi tether, uzeo bi GN7 i furao bi 7 incha kao covek.. :D
 
Do pre neki dan sam imao nameru da zamenim svoj matori HTC Desire za Nexus-a.

Kupili smo N7 čisto da imamo tablet kući kad neko Skype-uje da komp nije zauzet, da ne moramo da vučemo laptop kad negde idemo na par dana i klincu puštamo filmove u kolima kad negde putujemo. Ali sam se prevario u proceni, N7 je mnogo mobilniji nego raniji 10" tableti koje sam imao, odlično radi i svuda ga vučem. Jako sam se brzo navikao na njega, čak mi i ne smeta što je 7" iako sam bio malo odbojan prema toj veličini. Rezolucija je odlična, tablet vrlo brzo i lepo radi.

Desire mi sad služi samo za telefoniranje i kao hotspot. Planiram da ga zamenim, ali to je palo u drugi plan, sačekaću da počne da okazuje poslušnost pa onda.
 
Odakle ti to da je ista firma?

oni sami u obe radnje kažu da su ista firma. ni jedni ni drugi nisu nikad bili poznati po dobrim cenama ali evo sad odkako su "zajedno" lepo konkurišu altiju, a tu ne mislim samo na N7 nego na čitav asortiman ali i informisanost radnika. u winwin-u i pc practicu rade neki likovi preko veze zaposleni koji nemaju pojma o onome što prodaju, i ne znaju čak ni cene artikala u radnji. dok su CT-ovci puno bolji po tom pitaju.

p.s
Danas sam bio u Home Centru i BigBangu u BigC-u ali nisu imali N7. Šteta jer sad imaju te žešće popuste sa Vip karticama na tehniku. Takođe pitao samo za OTG kabal, lik me je gledao kao da sam ga opsovao :D. Čak nisam uspeo ni da mu objasnim šta je to. Mada kad sam video da imaju gomilu SCART-ova i kompozitnih odmah mi je bilo jasno sve :)
 
Poslednja izmena:
Dobro, dobro, hajde da se manemo vele/maloprodajnih objekata, tema je... Nexus 7...
 
Ljudi jel obratio neko pažnju koliko je veliki ovaj OTA 4.1.2 update?
Meni je danas uradio update i bio je težak 27,7MB a ne 31,3MB kao što sam pročatio negde.
Prethodna verzija bila je JRO03S.
 
Bump Jel može neko uputstvo? Dobio sam ponudu za update kažem reboot i install. Onda posle reboota uredjaj ode u cwm valjda. I šta sad tu da izaberem? Da li će root ostati? Koji sam pajser
 
Mogu na telefonu, radimi data, tj internet od telenora. Sta to moze biti?
 
Sta dobra cena uradi Srbinu, navikne ga na sve jako lako.. :) ;)

Ma jok i ranije sam imao mnogo bolje deal-ove za tablete, ovaj je prvi za koji sam platio punu maloprodajnu cenu u radnji. Mogao sam mnogo jeftinije da prođem, al me mrzelo da čekam nedelju dana.

Međutim ni jednu svoju 10-ku nisam imao želje da nosam kao svoj N7, niti sam mogao da je stavim u džep od jakne, uvek sam morao u futrolu pa u ranac. A i ni jednu nisam mogao da duže vreme držim, a da mi ne zamori ruku.
 
Ma jok i ranije sam imao mnogo bolje deal-ove za tablete, ovaj je prvi za koji sam platio punu maloprodajnu cenu u radnji. Mogao sam mnogo jeftinije da prođem, al me mrzelo da čekam nedelju dana.

Međutim ni jednu svoju 10-ku nisam imao želje da nosam kao svoj N7, niti sam mogao da je stavim u džep od jakne, uvek sam morao u futrolu pa u ranac. A i ni jednu nisam mogao da duže vreme držim, a da mi ne zamori ruku.

Ma salim se, nisam mislio ozbiljno.. :) Uzeo sam ga i ja u razmatranje, upravo zbog raznoraznih deal-ova.. :) Sad kad se sleglo sve i vidim da je na tab-u sve ok, sem tog power tastera, no to i nije bitno dok god se pale.. :D
 
Ovo za zamor ruku se slazem, meni je iPad bas bio tezak za duze koriscenje. Ja prezadovoljan tabletom. Ovaj brzi update me je odusevio, na ostalim ce se cekati mesecima da dobiju 4.1.
 
Nije valjda da ste non stop drzali tablet dok ga koristite, msm svi imaju koliko toliko fine uglove gledanja da se mogu fino poloziti na krevet, sto, noge.. ??
Kakva je zadnja strana na Nexusu, jel onako kao gumirana ili je bas plasticna?
 
Ajde poslušajte čoveka pa pomozite:). Smara me da tražim na xda.
 
Samo da se javim, brat se oduševio poklonom za rođendan, ko planira da kupi Nexus kao poklon nekom tinejdžeru neka ne razmišlja previše, ovaj tablet je idealan za to ;)

Edit:
@Henry
I da ti ne ostane root, to nije nikakav problem, rutovačeš ga posle lagano preko Toolbox-a. Verovatno si otkljičao bootloader pa ti zato ulazi u cmw, nađi na xda ovu 4.1.2 verziju Androida u .zip formatu pa je flešni iz cmw-a ;)
 
Poslednja izmena:
Dobijao sam razne erore asert error nekih aplikacija. Na kraju sam skinuo neki editovan update i prošlo je. Pitao me je da li hoću da fix root i to je to. Nije baš sve laganica:).
 
Evo ja malo prčkao stock-odex 4.1.2 SystemUI.apk, izmenio indikator za wifi signal i ubacio bateriju sa procentima...

w83p21.jpg
 
Nazad
Vrh Dno