Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

ljudi jel shvatate vi da ovo nije desktop da možete da ga nadogradite kad hardver postane suviše slab. to što uzmeš to ti je... stvar je u tome što će ovo da bude dovoljno za sve u narednih nekoliko godina. vremenom će se pojavljivati stvari koje zahtevaju jači hardver, i jednostavno ćeš doći u situaciju da ti nešto neće raditi pa možeš da imaš i 300" ekran na njemu. ja ne želim da dođem u situaciju da sam puko keš za nešto i da sutradan ne budem mogao da uradim nešto na njemu što poželim...

drugo, vi svi zanemarujete rezoluzciju ovog ekrana. jeste 7" ali ima strašno lepu rezoluciju koja po gustini pixela samo malo zaostaje za najboljim ekranima danas...
 
Jednostavno, ako oces tablet sa ovakvim specifikacijama i ekranom od 10"...Sacekaj 2-3 meseca da udje u prodaju Acer Iconia Tab A210. Cena bi trebala da bude 220$.
 
jeeeeeeste, ali on nema ultra super ips ekran i opet je lošiji od prestigia :D

e sad se recimo postavlja pitanje... šta je bolje? tegra 3 sa 10" tn panelom ili single core sa 10" ips panelom? pretpostavljam ovo drugo :D
 
Bolje je ono što ti vrši posao.

Bolji mi je tablet koji koristim sad, nego super giga tablet najavljen za Q3 ove godine.

I ne kupujem tablet da ga koristiim godinama, kupujem ga da ga koristim sad. Kad mi ne odgovara prelazim na jače. Za zadnjih 10 godina nijedna desktop ili laptop mašina nije bila duže kod mene od godinu, maks. godinu i po.

Da neću možda kao ti da se stiskam za svaki € i da razmišljam da ako sad kupim tablet, narednih 3 godine neću imati za isti,

Daleko sam više para zaradio na računarima nego što sam potrošio na iste i kad god mi nešto ne koristi više, ide na oglase i kupujem sledeće.

A i većina korisnika koji IMAJU tablete neće kupiti tablet s TN-om.

Ajd ako nemaš nešto korisno da dodaš, batali više.
 
Poslednja izmena:
Au brate, jel tebe neko angazovao da pljujes 5097? Ovo stvarno vise nema smisla...
 
ja sam se sa teme o prestigiu odjavio odavno, a sad ću i sa ove da skinem pretplatu. ako vi ne vidite šta je dobro, ne mogu ja da vam otvaram oči.

nema me, nestao sam.
 
Poslednja izmena:
Pošto ovu temu koristimo i za komentarisanje Google I/O, čudi me da niko nije spomenuo jedan novi feature Google Play koji treba da se pojavi - app encription.
Lik koji je radio ovu prezentaciju rekao je da će svaka aplikacija biti enkriptovana tako da radi samo na uređaju za koji je skinuta. Šta mislite koliko će ovo da funkcioniše u praksi i da li će ugroziti pirateriju?
 
Pošto ovu temu koristimo i za komentarisanje Google I/O, čudi me da niko nije spomenuo jedan novi feature Google Play koji treba da se pojavi - app encription.
Lik koji je radio ovu prezentaciju rekao je da će svaka aplikacija biti enkriptovana tako da radi samo na uređaju za koji je skinuta. Šta mislite koliko će ovo da funkcioniše u praksi i da li će ugroziti pirateriju?

Da, baš sam primetio kad je to rekao, i pomislio sam da to može biti još jedan korak u smeru blagog "zatvaranja" android tržišta tj skretanja prema iOS Apple mode-u. Što je u neku ruku i očekivano, makar meni. Ne znam samo, koliko će Google biti uspešan u zaštiti i da li će sad i on ući u jedan rat protiv pirata, ili će za sad samo da blago najave da će se baviti time ozbiljnije.

Inače, pored ove opcije, najavili su i mnogo drugih stvari kao što su smart app update itd (parcijalni update) - pa zato sve nekako mislim da su prilično ozbiljno i sa entuzijazmom ušli u JellyBean - za koji verujem da nije samo još jedna revizija Androida, već oštar zaokret Google-a na ovom polju.
 
U redu je zastita od piraterije i enkripcija. Sloboda Androida je u tome sto mozes sam da razvijas i distribuiras bez ikakvog placanja i registracija. Plasi me samo da enkriptovane app mozda nece raditi na rootovanim uredjajima.
 
mislim da nece imati veze da li je uredjaj rootovan ili ne. Takodje mislim da nece biti vezana samo za uredjaj koji je skinuta, ustvari - ako ja platim aplikaciju imam pravo da je koristim na svim mojim android aparatima (tablet, telefon...), ili sam se pogubio u koracima?
 
Rekli su da je enkripcija vezana kao device only sto sam i ja shvatio kao da je samo za jedan uredjaj...

Vjerovatno ce postojati neki vid registracije novog uredjaja kako bi mogao da koristis ono sto si kupio.
 
mislim da nece imati veze da li je uredjaj rootovan ili ne. Takodje mislim da nece biti vezana samo za uredjaj koji je skinuta, ustvari - ako ja platim aplikaciju imam pravo da je koristim na svim mojim android aparatima (tablet, telefon...), ili sam se pogubio u koracima?

Nadam se da nece imati veze da li je root-ovan uredjaj. Dobro je to yooyo primetio.
I dalje ces moci da koristis aplikaciju na svim svojim uredjajima. Ali ces morati da skines direktno sa Play Store-a na svakom od njih jer se za svaki posebno vrsi ekripcija te iste aplikacije.
 
"Google’s Nexus 7 isn’t just an excellent tablet for $200. It’s an excellent tablet, period. In fact, it’s the first Android tablet that I can confidently recommend to buyers — and not just because it’s got a low price tag (though that certainly helps). It’s a well-designed, powerful, and useful product, with lots of bells and whistles that makes it feel like a device that should be more expensive than it is.

There are still issues that need to be addressed — particularly around growing the tablet app footprint and expanding content offerings — but I don’t think those are deal breakers. The Nexus 7 delivers way more functionality than I expected, and it delivers it in a package that’s sleek, smart, and affordably priced.

Believe it or not, the last time I was surprised by a product with those same qualities, it was called the iPad."

http://www.theverge.com/2012/6/29/3125396/google-nexus-7-review


Zanimljiv tekst o cemu sam vec i sam pisao:

http://www.theverge.com/2012/6/28/3124041/asus-me370t-nexus-7-transformation-google-nvidia
 
Poslednja izmena:
Pošto tek ulazim u svet Androida, ne znam skoro ništa o tome, zanima me da li je moguće imati neku vrstu "jailbreak-a" na ovom tabletu, koliko je veliki community i da li se aplikacije lako mogu "naći" kao recimo preko Instalousa za iOS? Kako to sve uopšte funkcioniše kod Androida?
 
Pošto tek ulazim u svet Androida, ne znam skoro ništa o tome, zanima me da li je moguće imati neku vrstu "jailbreak-a" na ovom tabletu, koliko je veliki community i da li se aplikacije lako mogu "naći" kao recimo preko Instalousa za iOS? Kako to sve uopšte funkcioniše kod Androida?
Postoji rootovanje ali ono nije neophodno da bi se dobilo ono za šta je na iOSu potreban jailbreak :)
Postoje marketi sa crackovanim aplikacijama, ali za mene je bolje rešenje skidanje apk (instalacioni fajlovi na androidu) sa piratebaya i filesharing sajtova. Skineš apk fajl, prebaciš na tablet, instaliraš i to je to, ako je potrebno tablet sam skine preko interneta ostale potrebne fajlove. Neki apk fajlovi ne rade na svim uređajima jer su predviđeni za uređaje sa specifičnim hardverom, tipa za Tegra2 uređaje ili za Samsung Galaxy S(2) i sl. ali to je obično naglašeno tamo gde skidaš.
 
Pošto tek ulazim u svet Androida, ne znam skoro ništa o tome, zanima me da li je moguće imati neku vrstu "jailbreak-a" na ovom tabletu, koliko je veliki community i da li se aplikacije lako mogu "naći" kao recimo preko Instalousa za iOS? Kako to sve uopšte funkcioniše kod Androida?


Community je veci nego sto ce iOS zajednica ikada biti. Pogledaj samo xda forum i sve ce ti biti jasno.

Sto se tice, Android-a sve zavisi sta hoces i koji uredjaj imas...

Mislim da ovo nije bas najprikladnija tema za diskutovanje o tome...
 
Slažem se za off i izvinjavam se. Možda uzmem ovaj tablet , a žena hoće SIII pa bih hteo da se malo bacim na čitanje. Registrovao sam se na xda pre par dana. Hvala majstore;)
 
Hw specifikacije su mu odlicne, i sigurno ce raditi fenomenalno ali razmisli da li ti 7" zavrsava posao...
 
Ma ovo bi ovako uzeo za sebe da se upoznam sa Androidom. Žena ima iPad2. Ja nikada za tablet ne bih dao više od 250$ a ovo mi savršeno dodje za početak. Da li je istina da flash neće biti podržan na JB-u ? Sad pročitah. Da li flash zaista izumire polako ili? Da li može na primer da se predje sa JBean-a na ICS ili onaj GB ko im dade imena u pm:))))
 
html5. Ne razumijem se mnogo, ali u narednih godinu-dvije mislim da ce sav web sadrzaj (ako sam se dobro izrazio) biti html5.
 
I ja sam to procitao, ali valjda ce ciljati sasvim druge konkurente, iPad i ostale high-end uredjaje, pa ce i cena biti veca.
 
Ako ga Asus bude proizvodio u dovoljnoj količini biće i dovoljno profita za Asus.

Plus GT 10 verovatno ne bi imala dock-tastaturu u Transformer stilu ili SuperIPS+ tako da bi imali sasvim dovoljno da odvoje svoje Transformere u high-end segmentu i GT 10 u srednjem segmentu. Nastradao bi verovatno TF300 model.
 
Nazad
Vrh Dno