Šta je novo?

Google play services me upropastava

Proday

Znamenit
Učlanjen(a)
02.01.2005
Poruke
20,274
Poena
1,425
Posto smo vec u par navrata u better battery stats temi pominjali problematiku sa ovim servisom, resih da otvorim temu striktno za isti. Lepo bi bilo da neko ko je upucen u android developement malo podrobnije objasni servis, sta tacno radi i zbog cega ima tendenciju da ponekad "izdivlja" i "urnise" bateriju tj autonomiju mnogo vise nego inace? Takodje ako postoji neki savet kako optimizovati servis tj odraditi podesavanja (da li i sta staviti na disable) kako ne bi dolazilo do ovoga slobodno neka iznese proceduru, ja sam mu unapred zahvalan.
Konkretno moj slucaj sa trenutnim note 4 n910c telefonom koji je prilikom prvih par punjenja od aktivacije bacao i preko 6h sot sa mnogo vise aplikacija i akaunta za sinhronizaciju...sada tuga! Ovakvih slucajeva sam imao ranije i sa sonijem z3c/z5c, da ne misle ljudi da je samo samsung u pitanju. Da li je moguce da to sto nisam resetovao/gasio tel vise od mesec dana moze da pravi problem?

db1b1415c773921fb23015f0753b9147.jpg


4f969065aa951cc656b08e2769059cfc.jpg


40408b0ffe31eba1c9c6975e27e9b8cb.jpg


5604855ea86c5e15d603884487591d5a.jpg
 
Isti problem imam mada ne primetim da mi baterija traje kraće samo su procenti potrošnje povećani, pored play service aplikacije koje su ubedljivo najgore za bateriju su Facebook i messenger, messenger sam koristio 2 minute a Facebook 15 u toku dva dana i opet su prvi u potrošnji zajedno uz play servise..
b937a6ac9eb99ea995bbc6911281d35c.jpg

88dcd282981e7cf3ceeec039c332d410.jpg


Tebi je baš loš sot.. Meni je osvetljenje na 80% dosta qhd snimaka i slika i sve sync i lokacije upaljene i ne ide ispod 4:30 ako ne igram igrice
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napomenem da bi bilo pozeljno neko resenje u kojem root nije obavezan.
 
Prčkanje sa sistemskim aplikacijama i bez root-a ne ide zajedno.
 
Proday ti nemaš problem sa servisima, uopšte ti ne drže budnim telefon.Problem je u takozvanom mobile radio active bug-u koji se manifestuje kada se koristi mobile data i prisutan je na svim lolipop romovima.Ako si stalno na wi fi, nećeš imati taj problem.
 
Ovo je vec korisna infromacija, nisam znao za postojanje tog baga...tnx @ChobbyNS
 
Proday ti nemaš problem sa servisima, uopšte ti ne drže budnim telefon.Problem je u takozvanom mobile radio active bug-u koji se manifestuje kada se koristi mobile data i prisutan je na svim lolipop romovima.Ako si stalno na wi fi, nećeš imati taj problem.
Ne mora da znači da je na svim LP romovima.

0ef0b218b1539701e2a9ad157c07a424.jpg
 
Da,a garant si se zaštekao kući na wi fi :)
A i to je kinez, on se ne računa :)
Evo kod mene kako luduju aplikacije kad se koristi mobile data, ali ne utiče na potrošnju.
uploadfromtaptalk1450197280080.pnguploadfromtaptalk1450197283638.png
 
Ma kakvi bre, nisam na wifi-u :)

Okacicu ti sutra ujutru. Radim treću, nema wifi-a, pa ćeš da vidiš :) LTE only :)
 
Da li je moguce da to sto nisam resetovao/gasio tel vise od mesec dana moze da pravi problem?

Mislim da je moguce. Na uputstvu za prethodni android koji sam imao pisalo je da treba telefon posle nekog vremena da se ugasi/upali, jer tako bolje radi i izbegavaju se razni bagovi. Recimo moj otac ga nije gasio uopste, i desilo mu se da niko ne moze da ga dobije, jer je kao nedostupan a telefon radi. Reset je resio problem, tako da je preporucljivo da ga resetujes. Ja to radim na oko 10 dana, i nikakvih vecih problema nisam imao do sad, da kucnem u drvo. Nema razloga da ga koristis toliko dugo bez gasenja... Ni meni nije bas najjasnije cemu tacno sluzi google play services, kod mene zauzimaju vec oko 220mb. Takodje, google docs, slides, sheets mi skidaju nenormalno mnogo mb,a samim tim i procente baterije; svaka od njih skine po oko 5-6mb dnevno, a nemam recimo ni jedan slajd i samo docx dokument u google drive?! Ovaj zadnji(google sheets) uopste nisam ni otvorio od kako sam ga instalirao. Zato sam prinudjen da koristim wps office.
Takodje, iskljuci mobilne podatke kad ides na spavanje, ako ti ne trebaju, pa vidi onda...
 
Isto je tako meni bilo, samo se skine zadnja verzija sa apkmirror-a za određeni telefon (pazite da ne omašite) i problem rešen ;)

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/

Bio je pre instalacije prvi na listi, sada nije ni u 10 pod battery.

Nije loše ni zadnji WebView instalirati - https://www.apkmirror.com/apk/googl...-48-0-2564-37-arm-arm64-android-apk-download/

Minimum Android version: Android 5.0+ (Lollipop, API 21)
Target Android version: Android 6.0 (Marshmallow, API 23)
 
Poslednja izmena:
Nije ni meni medju prvih 10 kad sam danas evo skoro ceo dan na wifi...definitivno ono sto chobbyns rece ima smisla. Baterija naravno odma bolja...mada i dalje daleko od onih 6 sati sto je bilo nekada.

Inace google play servisi su mi od 5.12. sad sam proveravao.
 
Poslednja izmena:
Moze neko ukratko i mene bas interesuje sta radi sve radi ovaj servis!!
 
Za svaku aplikaciju ovo može da se nađe :)
WebView postoji odavno samo je sada izdvojena aplikacija što je dobro...
 
To meizu neki? Ima pro 5 da pazarim ako poludim.
 
Nisu gugl servisu ali zato ti je tapatalk prvi na listi,a nema šanse da je trošio više od ekrana.
 
Pa dobro, kinezi su poznati da ocajno optimizuju sistem...baterije po 4000mah a izvlace autonomiju kao galaxy alpha.
 
Pa dobro, kinezi su poznati da ocajno optimizuju sistem...baterije po 4000mah a izvlace autonomiju kao galaxy alpha.
Ne lupaj. Evo ti Mate7 jedan od telefon koji ima najbolju autonomiju uz Z3 i z3c. Uz to ima 6'' ekran.
 
Evo kod mene se posle wipe data i restarta telefona play services vratili u normalu:


29d4e4fe2ac14cc6cde9fa9bd2372b91.jpg


Jedino onaj mobile radio active bug zeza.

5e831eabd2731222f47d1ae3ca5d1a70.jpg
efe851f4030b5d8d0e15d142001f1d5c.jpg
2f479ba1b78e35c55eed079814527ae5.jpg
 
Nazad
Vrh Dno