Šta je novo?

Google Pixel 9 / 9 Pro

joca89

Slavan
Učlanjen(a)
02.10.2009
Poruke
4,891
Poena
355
Pojavili su se prvi renderi za Google Pixel 9 Pro.
Izgleda da je i google pronašao inspiraciju tamo gde je i Samsung za s24 liniju telefona. 😁
 

Prilozi

  • GEjG8IraAAArCAj.jpeg
    GEjG8IraAAArCAj.jpeg
    123.3 KB · Pregleda: 145
  • GEjG9JKa0AcQdJX.jpeg
    GEjG9JKa0AcQdJX.jpeg
    35.6 KB · Pregleda: 138
Bezveze totalno, ako nastave ovim putem, stopiće se u monotonost ostalih telefona.

Prethodni modeli su bili odlični po pitanju dizajna i definitivno su se izdvajali od ostatka scene, pogotovo vizir za kameru, ali izgleda da će i njega vremenom da upropaste. Od onog cyberpunk crnog vizira na P6, eto nas na nekom oblom ostrvcetu za kamere. Još malo pa će ringla po uzoru na Jabučicu.

Mada iskreno, čeka se Pixel 10 i novi TSMC čipset, do tada tu je P8 😁
 
Jedino objašnjenje za skidanje vizira može da bude to da je veoma teško staviti ga na potpuno ravan ram i ravna leđa. Verovatno je to preskupa stvar da se uradi..?
Sve u svemu već vidim kako uzimam p9pro za 9 meseci :)
 
Poslednja izmena:
Ako je pravi render onda mi je ovo čist promašaj.

Iskreno mislim da su imali baš baš dobar i prepoznatljiv dizajn sa sedmicom i osmicom. Ne vidim uopšte razlog da rade ovako nešto.
 
Mislim da je rano za otvaranje ove teme na osnovu jednog nasumičnog rendera koji e bilo ko mogao da napravi...
 
Render od tog leakstera se i prošle godine ispostavio kao tačan tako da to je to.
 
S24 od napred, ružan od nazad. Bar se ne klacka na stolu (ukoliko neko ima naviku tako da koristi).
 
ne razumem čemu potreba kopiranja dizajna ajfona, ispada kao da je epl postavio standarde koji moraju biti ispunjeni, dakle van pameti

Američko tržište, nažalost.

"The current yearly market share of iOS in the US is 61.45%, followed by Android with 38.13%."

Apple su maheri ispiranja mozga. I to kažem kao neko ko već duže vremena koristi službeno M1 Pro.
 
ne razumem čemu potreba kopiranja dizajna ajfona, ispada kao da je epl postavio standarde koji moraju biti ispunjeni, dakle van pameti
Epl je imao drške oko ekrana i mali displej i to je bila "idealna veličina telefona" sve dok nisu napravili telefon koji je dimenzijama sličan Samsung Note seriji ;)

Te priče kopiranja ovih onih ne piju vodu uopšte - svi kopiraju od svih, a inovacije su kod svih minimalne.
 
Fora je što je Pixel sa prethodnim generacijama forsirao taj neki mekši (softy) dizajn, zaobljenije ivice, zaobljeno staklo kamere, pastelne boje i po tome su stvarno bili unikatni.

Sa ovim odoše u monotoniju, samo još fali da odbace pastelne boje i da furaju modele u dve, tri hiljadu puta viđene nijanse...
 
Kupujete Pixel zbog izgleda?

Ne bih rekao.
 
Kamera i blagi premaz OS-a.

Meni se ovaj najavljeni dizajn svidja.
 
Bolje da su debljinu za tih 1.5mm povecali, tj stavili vecu bateriju, i onda bi taman se cela kamera stopila sa telom i ne bi bilo problema i jos bi baterija bila 5000+

Al' kome treba baterija duza od 24h ionako.
 
Kupujete Pixel zbog izgleda?

Ne bih rekao.
Pa ono, P7/P8 modeli su dizajnerski dosta bolji od svih starih Nexusa i Pixela, pa čak i od Samsunga S serije (osim od Ultra modela).
Ako budem prešao na P7/P8 Pro, to će biti i zbog dizajna, koji nije na vrhu liste prioriteta ali je na listi svakako.

Ovaj P9 koncept mi se ne sviđa (a 90% će izgledati ovako). Previše je u ajfondroid stilu, ili kao da je neko od Nothing Phone-a pokušao da napravi Pixel 9 dodavanjem kamera grebena na poleđinu Nothing telefona.
 
[Exclusive] Google Pixel 9 Pro case leak further confirms Pill-Shaped Design
IMG_2013.jpg

IMG_2015.jpg

 
Opšte je poznato da onLeaks i pravi rendere bazirajući se na shemama koje Google i ostali brendovi šalju proizvođačima prateće opreme za mobove. Zato i svaku maketu moba koju izbaci pogodi u milimetar.

Ovde je veći rebus što su već sada sheme poslali, 2 meseca pre nego za pixel 8/8pro.
 
Google umesto da stegne malo lanac prenošenja informacija i da spreči ova curenja, izgleda da iz godine u godinu olabavljuje security, ako nastave ovako, cenim da će prvi tenderi za P10 izaći u decembru.
 
I samo da ostave dimenzije obične osmice. Mada kapiram pre Pixel 10 ne uzimam u ozbiljnije razmatranje :)
 
Google umesto da stegne malo lanac prenošenja informacija i da spreči ova curenja, izgleda da iz godine u godinu olabavljuje security, ako nastave ovako, cenim da će prvi tenderi za P10 izaći u decembru.
Rade to namerno. Tako entuzijasti cele godine pričaju o Pixelu, dobra je strategija, uvek ima nešto o čemu može da se ćaska.
 
Koliko liči na Iphone, isto mi liči i na Nokia 6, sa strane.
 
Meni lepo izgleda, kao i iphone, ali su mi te oštre ivice užasne za upotrebu, pogotovo na većim telefonima.
Videćemo kako će da ispadne, raduje me ovaj telefoto na običnom modelu, možda batalim ajfor zbog pixela :)
 
Pixel питање да ли ћу имати прилику да га користим волио бих, али мало ме нервира копирање IP свих живих. Сада Pixel, IP, и обичан S исти, само камере другачије. Мада код овдје изглед камера ми је најљепши ако је истина од свих брендова. А цурење је намјерно да се чују утисци реакције итд.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno