Šta je novo?

Google Pixel 9 / 9 Pro

Sta tu ima da se kopira ili ne, 99% telefona izgledaju skoro isto.

[]
 
Čitao sam negde da je dosta lakše upakovati hardver u telefon sa oštrim ivicama, pa kapiram da zbog toga prelaze. Plus je iphone progurao to.
 
"Ajfon progurao oštre ivice"!
Šta sve na ovom forumu može da se pročita :)

Sledeća vest "Ajfon progurao AOD i USB Type-C".
 
Koja poboljšanja biste voleli da vidite kod kamere?

Iskreno, na 6 Pro obožavam telephoto, ali me glavna kamera nije toliko oduševila. Fotografije sa nje se čine previše izoštrene, i meni prilično veštačke. Senke takođe znaju da budu pretamne, tj kontrast prejak. Reprodukcija boja je tačna i fenomenalna, ali mi nije fotografija u globalu realistična. iPhone i Samsung kamere su napucane za društvene mreže, ovde nije ni to.

Sa druge strane telephoto ima skroz drugačiji processing (čini mi se), i fotografije prikazuju super realno ono što i vidim ispred sebe. Nema uopšte tog preteranog izoštravanja, senke su dobre, i generalno baš podseća na DSLR, obožavam da je koristim. Voleo bih da je slična situacija sa glavnom.
 
Meni je bas lep 9, lepsi od svih prethodnih. Ne znam sta fali iphone dizajnu, udoban uredjaj svakako. Uzmite s24 ultru u ruke, posecite sake, i necete zeleti takav dizajn sigurno. Potpuno neudobno za koriscenje. Samo da se Soc - uju pametno i top.
 
Samo neka promene prokleti tensor, "a" serija da se vrati na max 6" ekran, sve ostalo da ne diraju a dizajn po volji. A da, i da se obuzdaju sa cenama u smislu da ne misle da ako napucaju cifru slicnu ajfonu da na taj nacin stvaraju kvalitet i konkurenciju.
 
Biće promena Tensora, ali tek sa P10 modelom.
 
1000003004.png1000003005.png1000003006.png1000003007.png1000003008.png

Pixel 9 sa titanium frameom brutalno izgleda.
 
Da li mi se cini ili je vupica prednje kamere nize pozicionirana na ovim renderima?
 
Jel realno da ce postati iphone :)
 
Pa to im je cilj, otprilike od pokretanja Pixel serije telefona. Najviše ih koči nedostatak vrhunskog čipseta, da su to do sada rešili svaki Pixel bi koštao najmanje kao iPhone ekvivalent.
 
Ja bas gledao u MM za 8 i 8pro posto su imali trade-in akciju (-100e na svaki Pixel i jos preko -100e za moj F3), iskreno preskupi su 8/128 tj 12/256 modeli...
Ok, imaju odlicnu podrsku, ali za 850e kod konkurencije imam telefon+tablet koji mogu da zamenim na svake 2-3 godine.
 
Ja bas gledao u MM za 8 i 8pro posto su imali trade-in akciju (-100e na svaki Pixel i jos preko -100e za moj F3), iskreno preskupi su 8/128 tj 12/256 modeli...
Ok, imaju odlicnu podrsku, ali za 850e kod konkurencije imam telefon+tablet koji mogu da zamenim na svake 2-3 godine.

Pidel 8 je telefon koji je od lansiranja najvise izgubio na vrednosti, moram da pronadjem taj clanak.

Pa to im je cilj, otprilike od pokretanja Pixel serije telefona. Najviše ih koči nedostatak vrhunskog čipseta, da su to do sada rešili svaki Pixel bi koštao najmanje kao iPhone ekvivalent.

Taman da mogu jos vise da nas tovare kako smo "android peasants". Ako mi se nesto svidjalo kod Pixela to je sto je drugaciji od iPhone-a.
 
Pa to im je cilj, otprilike od pokretanja Pixel serije telefona. Najviše ih koči nedostatak vrhunskog čipseta, da su to do sada rešili svaki Pixel bi koštao najmanje kao iPhone ekvivalent.

Ma ok mi je ta neka ideologija nema sta vi da cackate, sve je super iz kutije bla bla sto se tice softvera, ali cemu identican dizajn kucista :D Mislim meni je vrh taj dizajn, zbog dizajna sam se i lomio davno da uzmem iphone, al nekako je ocajno kopirati tako..
 
Meni je ovo jedan od najlepših telefona do sada .Ko koga i sta kopira ,zar da i dalje pričamo o tome .. 98% telefona danas podsećaju na neke prethodne ,a i ne moguće je da se izmišlja nešto novo što niko nije .Pa hiljade i hiljade modela telefona je izašlo do danas .Kako napraviti nešto drugačije ? Jedino ako vam nije problem što se iPhone kopira .Mene vise nervira kopiranje drugih u odnosu na iPhone ,kad izbacuju adaptere iz boxa ,nego izgled ..Nothing je napravio nešto drugačije ,Al opet samo sa poledjinom ,prednji deo i ivice sigurno podsećaju na neke druge ..
 
Изгледа врх!
Само да среде онај скрнави тенжр...
 
Poslednja izmena:
Blizu je Gen3. Negde brzi negde sporiji. Fora je sto Gen4 dolazi sa Oryon jezgrima i doneće po glasinama +50% perf i vrlo malu potrošnju... Opet će biti tensor izgledati kao midrange čip 🥲
 
Meni se dopada ovaj "plavi render". Ipak je prepoznatljiv dizajn, bar tih ledja. Spreda nekako podseća na iPhone.
 
iPhone ima najbolji dizajn ali sa tupavim OS, tako da im je to odlican potez.

Potez je dno dnoova. Da bar ovaj camera bar lici na nesto pozadi. Us*ali su 3 godine izgradnje vizuelnog identiteta da bi licili na telefon koji tech entuzijasti mrze, pritom je ruzniji od iPhone-a mnogo. Kontam ja da je njima cilj da komercijalizuju Pixel, razumem ja i biznis stranu, i pare, i sve, ali je to daleko od onoga zbog cega se ovaj telefon svidja ljudima, jos od LG-a, ne vidim kako je nekome kopiranje iPhone-a po bilo kom principu dobro.
 
Nesto imam vise utisak da svi furaju isti frame da bi ustedeli na proizvodnji a ne da bi se kopirali i inovirali 😅 vrv gugl i sam najvise kopiraju apple u sferi kako izvuci najveci profit
 
Google-Pixel-Fold-2-5K3-scaled.jpg


We’re expecting the company to reveal the foldable at the I/O 2024 event, scheduled for June 27, 2024.

 
Koliko dzombasto deluje modul za kamere na renderima (i na P8 i na ovom savitljivom) podseca me na magnetne module sto je imao Essential PH-1.
Bilo bi gotivno da je tako. Barem malo neke originalnosti.
Mrka kapa od toga, realno.
Bice jos jedna obicna staklena ploca koju cemo u video recenzijama vise da vidimo otpozadi nego od napred.
Nazalost.
Na kraju cu da ga kupim samo zbog GrapheneOS-a i hiljadugodisnje podrske.

Zivo me zanima kako ce Gugl da resi telefone sto se tice "lake" zamene baterije kako nalaze novi EU zakon koji stupa na snagu 2027-me.
Posto im i telefon lici na ajfon sada, kapiram da ce videti njih ljigavce kako ce da zaobidju zakon, pa ce i u tome vrlo verovatno da ih iskopiraju.
7276aff9a8020ada72a4709da0464831.jpg


Sto se tice Tensor cipova, kapiram da ce da ih batale u narednih 5-7 godina svakako za neku Risc-V varijantu.
Mnogo se brze razvija situacija nego sto se ocekivalo.
Risc-V Members
 
Nazad
Vrh Dno