Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Koja je poenta postojanja a serije, ako osnovnom modelu vec toliko padne cena, da je razlika 50e?

Tako je ove godine sa 8 i 8a, tako je bilo i prosle sa 7 i 7a, jel nesto propustam?
 
Ne računajući telefoto kameru i veću dijagonalu ekrana, jel ima neke bitne razlike između 8 i pro modela?
 
Mislim da pro ima i neki senzor za brzi fokus. Sada da li se to primeti pitanje je
 
A i ekran je koliko se ja sećam nešto bolji i svetliji na Pro.
 
 
Poslednja izmena:
 
Danas sam nabavio ortaku pixel 8 :)
Baš cu ovih dana da ga poredim sa 8 pro :) šteta što ih više faktički nigde nema u hezel boji.. :/ i generalno polako nestaje sa KP, sve ih je teze nabaviti kako javljaju dileri.
 
Danas sam nabavio ortaku pixel 8 :)
Baš cu ovih dana da ga poredim sa 8 pro :) šteta što ih više faktički nigde nema u hezel boji.. :/ i generalno polako nestaje sa KP, sve ih je teze nabaviti kako javljaju dileri.
Ajde kad budeš mogao baci utiske. Ja sad gledam između njih. Nego mi je pro preveliki za moje navike.
 
Da li na Pixelu sad ima ona opcija za AOD kao što recimo Samsung ima: When to show - tap to show, always.... Jedan tap za AOD a dva za lock screen?
 
1000021392.png

Čisto da vidite kako radi 5G na 8 Pro
 
Odustah od 8a na kraju, tako da sam zavrsio na osmici.
Bezeli su mi ipak preveliki iako zalim zbog zelene boje.😁

S obzirom da prelazim sa 4a(baterija je zavrsila svoje), razlika u dimenziji onako, dzombastija i teza osmica, ali su iste sirine, i jos mi se prst navikava na otisak na ekranu(kaziprst stalmo ganja nazad)

Za sada sam zadovoljan.
 
Pametno, 8a ionako nema previše smisla pored standardne osmice.
 
Ko je koristio PlayerPro(nazalost ne radi vise na androidu 14 kako treba, gasi audio posle svake pesme), odlicna alternativa je Pulsar+.

Jos malo utisaka:
Blutut ima mnogo jaci signal naspram 4a(garmin, sluske i zvucnik)
Audio je takodje glasniji osetno
Kamera odlicna, svidja mi se ovaj makro mod(kad me mrzi da vadim fotoaparat, odradi posao)
 
A jesi probao AI edit?

Pazi sad ovo(sorry unapred sto koristim tvoju forku)....
1000000505.jpg

Dobro, fotosop i lajtrum bi to odradili bolje, razume se, al gledajte sta uradi manje od minut ai edita.
Ovo ce za dve tri godine biti...generisi mi 10 tolara iz 2001 na plavoj povrsini sa senkom i odsjajem...bup.

Igrao sam se malo i sa portretima.
Ako imate u google photos gomilu slika neke osobe, ai ce izanalizirati sve sto ima i moze da izmeni osmeh, treptanje, grimasu i da "sredi" fotku ako treba i to odradi sasvim solidno. Stack photo u par klikova.
 
A jesi probao AI edit?

Pazi sad ovo(sorry unapred sto koristim tvoju forku)....
Pogledajte prilog 442956

Dobro, fotosop i lajtrum bi to odradili bolje, razume se, al gledajte sta uradi manje od minut ai edita.
Ovo ce za dve tri godine biti...generisi mi 10 tolara iz 2001 na plavoj povrsini sa senkom i odsjajem...bup.

Igrao sam se malo i sa portretima.
Ako imate u google photos gomilu slika neke osobe, ai ce izanalizirati sve sto ima i moze da izmeni osmeh, treptanje, grimasu i da "sredi" fotku ako treba i to odradi sasvim solidno. Stack photo u par klikova.
Mislio sam na samo slikanje, ne na obradu same fotke posle. Počnem da primačinjem što bliže objektiv novčiću on izoštri pa zamuti sliku. Škljocnem na brzinu kad je izoštreno.
 
A jesi probao AI edit?

Pazi sad ovo(sorry unapred sto koristim tvoju forku)....
Pogledajte prilog 442956

Dobro, fotosop i lajtrum bi to odradili bolje, razume se, al gledajte sta uradi manje od minut ai edita.
Ovo ce za dve tri godine biti...generisi mi 10 tolara iz 2001 na plavoj povrsini sa senkom i odsjajem...bup.

Igrao sam se malo i sa portretima.
Ako imate u google photos gomilu slika neke osobe, ai ce izanalizirati sve sto ima i moze da izmeni osmeh, treptanje, grimasu i da "sredi" fotku ako treba i to odradi sasvim solidno. Stack photo u par klikova.
AI je prvo što ću isključiti na telefonu ako bude moglo.
 
Kako vam radi 8 pri nekom intenzivnom korišćenju, tipa navigacija duže ili tako nešto? Jel ima ono da se pregreje pa ugasi ili tako nešto
 
Nazad
Vrh Dno