Šta je novo?

Google Pixel 7

radi li vama VoLTE iz jedne mreže u drugu? Jer ja, u CG, sam do sad imao samo jedan broj sa kojim imam ovu HD ikonicu...
 
Danas kod mene neobično odlična baterija, doduše nisam arčio navigaciju kao ovih dana ali svakako baterija odlična u odnosu na pre.
Bilo je nešto i wifi signala ali mahom LTE.

1000044400.png
 
Kad otvoriš onu Pixel IMS aplikaciju u donjem delu imaš da biraš za koju mrežu pališ ili gasiš VoLTE u mom slučanu to je mts i vip.
Pa probaj 🙂 ne znam da li radi nisam palio lično.
 
To jer korlristis telefon kao dual sim, pretpostavljam?
 
To onda nema veze sa mojim pitanjem, mislim da si ga pogresno shvatio 😇
 
Vezano za bateriju, prosek SOT mi je bio oko 4,5 do 5 sati u toku dana i uveče sam na 20-ak % baterije. To je neko moje uobičajemo korišćenje, ne vodim računa ni o čemu posebno već koristim po potrebi.
Screenshot_20231218-103010~2.png
Apdejtovan u petak veče i preko noći napunjen uredjaj, kao i obično.
A onda sam u subotu i nedelju imao malo intenzivnije korišćenje sa uključenim ekranom, jer sam imao više slobodnog vremena i rezultat je preko 7 sati u nedelju i oko 6,5 sati u subotu.
Screenshot_20231218-102958~2.png
Da li je do nove verzije softvera ili do mog načina upotrebe (veći deo vremena sam bio na wi fi), ne znam ni sam.

Moram da napomenem da nije prvi put da prebacim 7 sati SOT, desilo se još jednom, početkom decembra (kad se moje korišćenje telefona ustalilo. Do tad mi je bio niva igračka).

I da, u pitanju je Pixel 6 😬
 
Kad se koristi na wifi, bude i osvjetljenje ekrana nize, tako da meni SOT zna da bude duplo duzi u odnosu kad sam cio dan vani, fotkam, slusam muziku i sl.
 
Testirao ovih dana "Ultra HDR" iz decembarskog update-a, i pozitivno sam iznenađen, u Galeriji baš pojača osvetljenje tamo gde treba i stvarno da života slikama, verujem da to samo funkcioniše na oled panelima.

Osim toga od dec. update-a počeo opet da se gubi domet i povećava broj "ko me zvao" poruka kao što sam muku mučio na A13, da li je još neko ima sličnih problema?
 
Jel ovo znači da je aktiviran volte?

Pogledajte prilog 418902

Sećam se da sam imao tu HD ikonu u toku poziva na Nokiji 7.1 😁

I da pohvalim Google što blokira ovo 👇

Pogledajte prilog 418903
Da li ti je aktiviran VoLTE prosto proveris tako sto pozoves neki broj i vidis da li ti je mreza spala sa lte na 3g, ako je lte tokom trajanja poziva onda ti je VoLTE aktiviran.
Moze da se desi da druga strana nema VoLTE(ili podrsku za HD pozive), pa ti ne pise HD a svakako ti aktiviran VoLTE i radi.

radi li vama VoLTE iz jedne mreže u drugu? Jer ja, u CG, sam do sad imao samo jedan broj sa kojim imam ovu HD ikonicu...
Radi, nisam ni cuo da nekome ne radi iz mreze u mrezu, to nema veze sa tim. Ako je ukljucen onda je ukljucen za sve.
Mislim da moraš da ga omogućiš za svaku mrežu zasebno.
Naravno da ne mora, to sto ti kazes je da omoguci za svaku karticu posebno, sto je i logicno, svaka kartica za sebe ima podesavanja mreze.
Testirao ovih dana "Ultra HDR" iz decembarskog update-a, i pozitivno sam iznenađen, u Galeriji baš pojača osvetljenje tamo gde treba i stvarno da života slikama, verujem da to samo funkcioniše na oled panelima.

Osim toga od dec. update-a počeo opet da se gubi domet i povećava broj "ko me zvao" poruka kao što sam muku mučio na A13, da li je još neko ima sličnih problema?
Hvala Bogu ne, nije ispao iz mreze baaas dugo, a pre je ispadao svai
 
Radi, nisam ni cuo da nekome ne radi iz mreze u mrezu, to nema veze sa tim. Ako je ukljucen onda je ukljucen za sve.
onda mi nije jasno sljedeće: ako obje strane imaju VoLTE, zar onda ne bi trebalo da imaju i HD voice? Ja do sad samo sa jednim kontaktom vidjeh da mi piše HD tokom poziva, cura mi ima s23, aktiviran VoLTE, ali je druga mreža, i ne piše HD...
 
onda mi nije jasno sljedeće: ako obje strane imaju VoLTE, zar onda ne bi trebalo da imaju i HD voice? Ja do sad samo sa jednim kontaktom vidjeh da mi piše HD tokom poziva, cura mi ima s23, aktiviran VoLTE, ali je druga mreža, i ne piše HD...
Da li njen operater podržava HD pozive? Pogledaj da li ima sa drugima HD pozive.
Evo kod mene svi pozivi su HD, a naravno među svim ovim brojevima imaju svi operateri koji postoje u Srb.
Ništa nisam podešavao drugo, samo enable VoLTE preko shizuku i tjt.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231219-103915~2.png
    Screenshot_20231219-103915~2.png
    114.8 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20231219-103901~3.png
    Screenshot_20231219-103901~3.png
    113 KB · Pregleda: 20
  • Screenshot_20231219-103857~2.png
    Screenshot_20231219-103857~2.png
    108.8 KB · Pregleda: 10
Pogledaću, samo sam kontao da VoLTE podrazumijeva HD voice... Telekom CG bi trebalo da podržava HD voice.
 
Pogledaću, samo sam kontao da VoLTE podrazumijeva HD voice... Telekom CG bi trebalo da podržava HD voice.
Ne podrazumeva, mora druga strana da podrzava HD voice, dzabe meni VoLTE ako zovem nekog ko ima fazon Nokia 3310. Meni nece spustiti sa LTE mreze (znaci da mi je VoLTE ukljucen), ali nece biti HD poziv jer druga strana nema podrsku za to.
 
Eo joriq, možeš da probaš operatera da cimaš da tj "resetuju" volte kod njih direkt možda
 
Ne podrazumeva, mora druga strana da podrzava HD voice, dzabe meni VoLTE ako zovem nekog ko ima fazon Nokia 3310. Meni nece spustiti sa LTE mreze (znaci da mi je VoLTE ukljucen), ali nece biti HD poziv jer druga strana nema podrsku za to.
Pa ko sfo rekoh, pixwl 7 pro i s23...
 
Pa ko sfo rekoh, pixwl 7 pro i s23...
Ali ne mislim pod podrazumeva samo model telefona.
Ima tu ulogu i operater i podrška istog.
Tako da, proveri da li ona ima hd pozive sa nekim drugim ko ima volte i tvog operatera a drugi fon.
 
Ljudi planiram preci sa 21 fe na Pixel 7pro, verziju 12gb rama, kolika bi realno kostao takav mobilni polovan ? I da li je dosta dobio na polju kamere prelaskom na 7 pro! Kakva vam je baterija ?
 
Ljudi planiram preci sa 21 fe na Pixel 7pro, verziju 12gb rama, kolika bi realno kostao takav mobilni polovan ? I da li je dosta dobio na polju kamere prelaskom na 7 pro! Kakva vam je baterija ?
Ne znam za cenu, ali bi bas bas bas dobio na polju kamere u odnosu na vecinu, ako ne i sve telefone, sto se tice slikanja.
Baterija je okej, nista drugo osim okej. Izdzace dan dobre upotrebe.
 
Punisher ti je dao najmerodavniji savet. Što se tiče cene, vakuum je 700 e, pa sad....koliko planiraš da daš za polovan , toliko je realno :)
 
450 :] realno je od 450 do 500 :] ali se i dalje razmiljsam o s22 ultra i 7 pro!
 
550e je kod Iraca nov 7 Pro na oglasima, 8 Pro ide po 800-850. Realne cene.
 
Pozdrav svima.
Imam A54, uzeo ga na brzaka, jer sam razbio svoj stari Mi Note 10 Lite, koji sam imao tri godine, pa mi je trebao telefona danas za sutra.
Nisam od ljudi koji često menjaju telefone, međutim ona moja bolja polovina bi da menja telefon. Ok, ima već tri i po godine Redmi Note 9 Pro, i sada se nešto razmišljam...
Iako sam zadovoljan sa A54, sa moje potrebe je ok, s obzirom da je cena Pixel 7 8GB/128GB svega 440€ (na KP), razmišljam se da njoj dam A54 a sebi uzmem Pixel 7. Uvek sam nekako raazmišljao o Pixelima ali su bili skuplji nego što sam želeo da platim za telefon.
Sa 128GB prostora bih se uklopio, nemam gomilu apps, slikam, ali slike ide na cloud...
Čitam ovde da je A14 rešio probleme zagrevanja, vidim da je baterija isto poboljšana, ako se ne varam, trebalo bi kao poslednji Android da dobije A16, i posle toga još godinu dana security zakrpa...
Da li ima nešto za mene, kao običnog korisnika što bi trebalo da znam, što može da mi napravi problem ili da me odvrati od kupovine? Da li je po nečemu specifičan u negativnom smislu? Ako mi na A54 baterija drži bez problema 2 dana, da li mogu očekivati ovde približne vrednosti?
 
Nazad
Vrh Dno