Šta je novo?

Google Pixel 7

Ako Pro bude soma evra,.dodaću još manje od soma,uzeću lepo ,k'o čovek , 14MaxPro ,plus Ultra i rešena stvar. I tako mi se Google Watch sa bazelom, koji odnosi 1/5 displeja,nimalo ne sviđa.
 
Nisam nikada bio u Apple taboru, tako da mi razlika između 13 i 14 ne znači ništa, sve mi je novo. Ako bih već uzeo iPhone, onda bih morao da odradim kompletan game change, sat+iPods, što bi me izašlo 5000 u iStyle za keš. Skup sport. Sa druge strane , jednom uđeš u 'krug izabranih' , koristiš telefon bez akrobacija sa baterijom ,pregrevanjem, fp senzorom...jednim rečju, dobiješ kvalitetan uređaj, pored toga i nakon godinu dana, cena mu skoro i ne pada..mada su domaći provideri podigli cenu novih iP13, (bravo za njih). Sa druge strane, Pixel7Pro će koštati 1000€, plus 400€ za watch+ 200€ za BudsPro, to je trećina cene Apple uređaja. Plus cena ,za godinu dana, za nov Pixel6 Pro , padne za
nekih 400€.
Videćemo, sve će se znati od 6. oktobra, više me brine sutrašnji dan.
 


 
Nisam nikada bio u Apple taboru, tako da mi razlika između 13 i 14 ne znači ništa, sve mi je novo. Ako bih već uzeo iPhone, onda bih morao da odradim kompletan game change, sat+iPods, što bi me izašlo 5000 u iStyle za keš. Skup sport. Sa druge strane , jednom uđeš u 'krug izabranih' , koristiš telefon bez akrobacija sa baterijom ,pregrevanjem, fp senzorom...jednim rečju, dobiješ kvalitetan uređaj, pored toga i nakon godinu dana, cena mu skoro i ne pada..mada su domaći provideri podigli cenu novih iP13, (bravo za njih). Sa druge strane, Pixel7Pro će koštati 1000€, plus 400€ za watch+ 200€ za BudsPro, to je trećina cene Apple uređaja. Plus cena ,za godinu dana, za nov Pixel6 Pro , padne za
nekih 400€.
Videćemo, sve će se znati od 6. oktobra, više me brine sutrašnji dan.
Jel kupuješ ili ulažeš?
 
Pixel-7-Pro-1-1068x601.jpg


 
Op op :) napokon dobre vesti :)
Baš me interesuje šta će biti poklon za preorder.
 
Ne znam šta je tu dobro (čast nekom preorder poklonu dobrom ako bude kao prošle godine u Nemačkoj); kupiti ovo pored ovih par meseci starih što idu sa dodatnom opremom po forumu za 400e je poente bez...da su bar napravili 256gb osnovni model pa da ih čovek pohvali da su napredovali u nečemu
 
Pa dobro u odnosu na ono što rade njihovi idoli to jest Apple, ako računamo da je razlika kod njih u USA ceni u odnosu na EU oko 200e.
Ovo je bukvalno po današnjim standardima "džabe". Propali s23+ će verovatno biti oko 1100e u EU npr
 
Ne znam šta je tu dobro (čast nekom preorder poklonu dobrom ako bude kao prošle godine u Nemačkoj); kupiti ovo pored ovih par meseci starih što idu sa dodatnom opremom po forumu za 400e je poente bez...da su bar napravili 256gb osnovni model pa da ih čovek pohvali da su napredovali u nečemu
Uz pixel 4XL sam dobio HP Chromebook u vrednosti £350, a uz Pixel 6 pro, Bose QC45 vrednosti £300 i vaucher na google store od £50..
 
Znam, zato i kažem da je extra navatati ga u preorderu...žao mi što nisam više u Nemačkoj 🙄
 
Svaka čast ljudima kojima ne smeta rukovanje ovolikim telefonom. Na ovom snimku izgleda veće od S22U, ili unboxer ima male 👐🏻... Ali svejedno deluje ogromno
Svaka čast i svima vama koji bi da naprežete oči na tim ekrančićima od 5cm dok je 90% stvari koje radite na telefonu lepše komotnije i preglednije na većem ekranu.
 
Svaka čast i svima vama koji bi da naprežete oči na tim ekrančićima od 5cm dok je 90% stvari koje radite na telefonu lepše komotnije i preglednije na većem ekranu.
Za gledanje strimova svakako je poželjan veći ekran odnosno tablet dok za osnovne funkcije telefona sasvim mi je bio dovoljan i Nexus 5 odnosno 4.95" ekran. Sve preko 6.5" je za mene hladno oružje i to bi trebalo regulisati Zakonom o oružju i municiji.
 
Svaka čast i svima vama koji bi da naprežete oči na tim ekrančićima od 5cm dok je 90% stvari koje radite na telefonu lepše komotnije i preglednije na većem ekranu.
Prvo nije ekrančić od 5cm, ne preterujmo. 5cm je ekran na apple watchu ultra trenutno.

Za mene je 6.1" - 6.2," otprilike neka optimalna veličina telefona. I zbog težine i zbog dimenzija. I daleko je praktičnije korišćenje takvog nekog telefona, nego današnjih taraba od preko 200 grama i 6.7+ inča.

Gejmingom se ne bavim na telefonu, youtube, serije i filmove gledam na tv-u. Dron ne koristim. Za običan surf je ovo sasvim korektno, ionako su ekrani i odnosi stranica izduženi, što doprinosi da stane više sadržaja na ekran u odnosu na 16:9. I plus za okidanje fotki negde u pokretu, (pošto sam često u prirodi) lakše je ishendlovati manji telefon i manje su šanse da isklizne iz ruke prilikom slikanja, vađenja iz džepa i slicno.

A da ne spominjem još i "kockaste" ivice poput P6 pro i s22U, koje dodatno otežavaju stvar na tim dimenzijama i u gore pomenutim uslovima.
 
Samo što nije
Opravdavam logiku Google-ta za 128 i 256GB mem. prostora, jer kada bi izbacili model sa pola ili 1TB, ne bi imalo potrebe ,za prosečnog korisnika, da se dokupljuje prostor na Google One storage. Mene su primorali, sa istom GooglePhoto logikom, da počnem da dokupljujem 2TB.
Mnogo mi se sviđa kako razmišljaju, bez obzira na zastareli chipset.
 
Ne znam šta se skladišti na 512GB+ telefonima ali kapiram njihovu logiku i korist. Ono što ne kapiram da ljudi koji kapiraju njihovu logiku i dobit dokupljuju online storage od njih🤣🤦‍♂️.
Uzeo FolderSyncpro i podešen sync sa telefona na NAS i još 2 backup diska. Rešen problem. Nikada im ne bih platio za dodatni storage pogotovo što će poskupljivati iz godine u godinu, a oriđinale kvalitet će verovatno ukinuti u budućnosti.
 
Tu opciju sam negde video na internetu, dobra fora da se izbegne sve, od špijuniranja do plaćanja usluga.
Nema potrebe da budeš ciničan, kad i sam znaš da im je sve uvezano, k'o creva. Nisam fanboy, ali nekom carstvu se moraš prikloniti.
Konkretno, meni nije problem da platim tih 100evra na godišnjem novou za komfor koji dobijam 😁 (uz obrazloženje da se nekom carstvu moraš prikloniti, ponavljam).
 
Nazad
Vrh Dno