Šta je novo?

Google Pixel 7

To zavisi od TV i koje opcije ima. Na Philips koji ima android OS se povezujem bez ikakvih dodataka, sve ima TV.
Ne samo od tv-a već i od telefona pa tako glupi samsung ne može običan cast na sony sa cgtv OS već preko google home ili neke druge third party aplikacije.
 
Stigla nova maska. Da mi je neko rekao da cu platiti 60eu za masku ne bih mu verovao😀 A inace ih i ne koristim. Ali ortak je prozvao moju kinesku maskicu od 10eu tako da nije bilo drugog izbora. Ako nista imacu lep pogled na naprsnuce kamere ako se desi. 😀

Svidja mi se inace. Jako lep osecaj zadnjeg dela kada se telefon drzi u ruci. Sa leve i desne strane su neki sitni zljebovi na mestu gde vam stoje prsti. Tasteri su bas klikabilni. Ima magnet u sebi i ne znam sta tacno jos. Koliko sam video moze se kupiti jos dodatne opreme istog proizvodjaca gde se taj magnet moze upotrebiti. Telefon deluje zaista zasticeno u njoj. Ali ne bih da testiram. 😀
 

Prilozi

  • PXL_20230114_203948765.jpg
    PXL_20230114_203948765.jpg
    132.5 KB · Pregleda: 122
  • PXL_20230114_203954918.MP.jpg
    PXL_20230114_203954918.MP.jpg
    137.3 KB · Pregleda: 66
  • IMG-dbdc072dc0ddda2b409edb1e204a2bfc-V.jpg
    IMG-dbdc072dc0ddda2b409edb1e204a2bfc-V.jpg
    152.2 KB · Pregleda: 68
  • IMG-80e8a421fd2b8552fa5b85958f228697-V.jpg
    IMG-80e8a421fd2b8552fa5b85958f228697-V.jpg
    139.5 KB · Pregleda: 67
  • IMG-83b1264cc2669501b5c5324ce0b8ae31-V.jpg
    IMG-83b1264cc2669501b5c5324ce0b8ae31-V.jpg
    117.7 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Stigla nova maska. Da mi je neko rekao da cu platiti 60eu za masku ne bih mu verovao😀 A inace ih i ne koristim. Ali ortak je prozvao moju kinesku maskicu od 10eu tako da nije bilo drugog izbora. Ako nista imacu lep pogled na naprsnuce kamere ako se desi. 😀

Svidja mi se inace. Jako lep osecaj zadnjeg dela kada se telefon drzi u ruci. Sa leve i desne strane su neki sitni zljebovi na mestu gde vam stoje prsti. Tasteri su bas klikabilni. Ima magnet u sebi i ne znam sta tacno jos. Koliko sam video moze se kupiti jos dodatne opreme istog proizvodjaca gde se taj magnet moze upotrebiti. Telefon deluje zaista zasticeno u njoj. Ali ne bih da testiram. 😀
Magnet je, čini mi se, za MagSafe dodatke, na primer u kola da zakačiš preko magneta. Možda se varam ali čini mi se ja to u pitanju.
 
Je l moguce nabaviti ovu masku a ne platiti je 40e na kp?
 
Kako promeniti ikonice?
Mora li da se instalira neka 3rd party aplikacija ili launcher?
Hteo sam da ostanem na pixel launcheru jer mi je ovo prvi pixel fon, uzet juce.
 
Ne moze sa pixel launcherom krastavac, ja probao Nova launcher jer sam ga oduvek koristio ali nije to to nekako, lose su mi animacije, samo sa pixel launcherom imas pravo pixel iskustvo, nazalost ili na srecu.. ali da nedostaje mi menjanje ikonica.
 
Novu pro sam koristio do juce, od svog prvog androida. Ali bas hocu da koristim cist android i isprobam pixel iskustvo koje mi se za sada bas svidja. Telefon je neverovatno brz i fluidan, bas je lepa promena posle skoro 3 godina koriscenja 9t pro.
Smanjio sam velicinu ikonica za sada pa cu potraziti jos neko resenje za ikonice. Javljam ako se snadjem :)
 
Root i Pixel launcher mods, sve radi bez problema.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230116-235144.png
    Screenshot_20230116-235144.png
    482.5 KB · Pregleda: 84
Ja koristim Nova Premium odavno, navikao. Mada me vuce da probam i pixel stock launcher, ali za sada nova obavlja odlican posao.
 
Animacija na Novi kad se vracas na homepage me je jako trigerovala, jednostavno je sve nekako kako treba na pixel launcheru.
 
Radi ok Nova, mada je nisam probao na pixelu. Izasla je i 8.0 beta, mozda su nesto popravljali.
Na pixelu bih jedino uniformisao ikonice onima na koje sam navikao. Ostalo je sve bez primedbi.
 
Ako mene pitaš, jako prosto 😄

Dobra je Nova, ali taj povratak na Home nije dobar kao na Pixel launcheru. Nije tako smooth.
Koja je procedura kada izađe novi adejt da ga odradiš a sačuvaš root?
 
Ima program Pixel Flasher koji sve odradi automatski u par minuta, bukvalno nula truda, ako ne računamo da moraš da skines img i kliknes par puta.
 
Instalirao sam ipak lawnchair i podesio ikonice jer su ove defaultne uzas. Takodje sklonio google search bar. Dobar je pixel launcher, brz, fluidan ali su gori od apple-a po nekim stvarima.
Mislio sam da se podrazumeva da mogu da promenim ikonice i uklonim ovaj glupi search bar.

Inace, imate li vi mobile data precicu u control panelu kad se povuce na dole? Ne mogu nikako da nadjem tu opciju.

Ili je jedini nacin da se klikne na polje za wifi konekciju pa onda odabere mobile data?
 
Sve ti je na "internet", i mobile data i wifi..
 
Ok, izvalio sam, mislio sam da postoji posebno mobile data dugme, lakse je.
 
Slazem se, neko iz google-a se dosetio da je ovo "lakse"..
 
Prvi pixel pa se jos ucim :)
 
Stiv, okoreli, stari Nokijaš, postao fan Piksela.









 
Ima li neko preporuku za zaštitno staklo za Pixel 7 pro, da je isprobano i da drži duže od 15 dana:)
 
Nazad
Vrh Dno