Šta je novo?

Google Pixel 6

Da li neko moze da preporuci gde mogu da se kupe case-ovi za p6 pro? Zeleo bih da bude tanka futrola a opet da izdrzi neki pad i eventualno zastiti ekran. Verovatno mi je smart view najpametnija opcija.

Vlasnik sam p6 pro par dana, prvi pixel, greje se kad pricam gsm ili video. Baterija mi je ok, izdrzi ceo dan.smeta mi sto mesam volume i power dugmice, navikao na xiaomi mi 9t pro kome je power dole...
Btw, uradio sam root da bi imao volte i preporodio sam se. Sad pokusavam da nadjem kako da koristim call recorder bez da koristim 3rd party app kao acr cube...
 
Kod mene ovaj prvi septembaraski A13 update nije zeznuo bateriju kako su neki pisali, naprotiv.

Ali definitivno nešto tu nije kako treba, ne kod mene, ja nemam ni jednu primedbu, ali ima gomila ljudi kojima malo malo pa iskoči neki problem...

Da li je do primerka, načina upotrebe, položaja zvezda i podzemnih voda, jbm li ga...
 

Prilozi

  • Screenshot_20220910-105815.png
    Screenshot_20220910-105815.png
    230.1 KB · Pregleda: 25
Kod mene ovaj prvi septembaraski A13 update nije zeznuo bateriju kako su neki pisali, naprotiv.

Ali definitivno nešto tu nije kako treba, ne kod mene, ja nemam ni jednu primedbu, ali ima gomila ljudi kojima malo malo pa iskoči neki problem...

Da li je do primerka, načina upotrebe, položaja zvezda i podzemnih voda, jbm li ga...
ma ovde se i ne žale toliko, možda i zbog manje koncetracije korisnika.. pratim dve pixel grupe na redditu i tamo je pljuvačina konstantna.. ne sećam se da je takav slučaj bio sa četvrtom i (naročito) petom serijom.. ne posedujem 6icu tako da nisam merodavan davati bilo kakav komentar.. planiram da teram ovaj p4a kao main uređaj još barem godinu dana a posle ću dobro razmisliti da li pazariti pixel ili nešto drugo.. već mnogo puta spomenuti tensor mi je trn u oku.. a p4a ostaje svakako u kući zbog unlimited google photos -a..
 
I meni bi trebala neka maskica. Do sada sam na svakom telefonu ima spigen rugged armor. Kupio sam za P6 ali sam se predomislio i uzeo pro na kraju.
Je l koristite neku zaštitu za ekran, staklo, folija itd.
 
Vidim da imaju hydrogel folije za P6. Za P6 Pro ima od Ringkea, meni su se na OP 8T pokazale odlično
 
Gde mogu da se nađu te hidrogel folije?
Ne znam kako su se pokazale mobile outfitters folije. Ako neko ima iskustva sa njima?
 
koristio outfiters, počelo da magli ispod folije, skinuo i bacio u kantu.. poručio kod kineza
RSD 421.09 10%OFF | 2 Pack Safety Protective Glass For Google Pixel 3 4 3A Full Cover Screen Protector For pixel 3A 4 XL 4A 5A Tempered Glass Film
https://a.aliexpress.com/_mNNbLuo i dan danas služi odlično bez bilo kakvog prodiranja vazduha.. da se razumemo, uzeo sam je prvenstveno zbog sprečavanja grebanja..
 
Da li neko moze da preporuci gde mogu da se kupe case-ovi za p6 pro? Zeleo bih da bude tanka futrola a opet da izdrzi neki pad i eventualno zastiti ekran. Verovatno mi je smart view najpametnija opcija.

Vlasnik sam p6 pro par dana, prvi pixel, greje se kad pricam gsm ili video. Baterija mi je ok, izdrzi ceo dan.smeta mi sto mesam volume i power dugmice, navikao na xiaomi mi 9t pro kome je power dole...
Btw, uradio sam root da bi imao volte i preporodio sam se. Sad pokusavam da nadjem kako da koristim call recorder bez da koristim 3rd party app kao acr cube...
I koji si custom ROM flash -ovao :)
VoLTE nema baš nikakvu funkciju, što se kvaliteta audio signala tiče. Meni značajna stvar je što mogu u isto vreme da surfujem dok razgovaramo, jedino to.

A za call recorder si mogao da koristiš i Google Phone aplikaciju :)
 
Poslednja izmena:
Na kraju je zakljucak da je ovaj telefon prevelika macka u dzaku... Sve mislim ispravice ove bas krucijalne probleme ali tesko da to mozes softverom, los modem kako mozes softverom popraviti.. niko ne pominje bag sa bezicnim punjenjem isto, gomili ljudi ne radi, izgleda da je bas mali uzorak ljudi ovde na forumu pa je tesko izvuci neki zakljucak. Kakva steta za ovako lep dizajn i top kamere..
 
Kakav god da je, dugoročno je manje rizična kupovina u odnosu na štoneuzmešbratešaomi.
 
Ali da ispada iz mreze konstantno, da unistava bateriju na prazno ako je malo losiji signal mreze, da ne radi bezicno punjene par meseci dok se ne sete da poprave bug.. Te stvari se ne desavaju Saomiju. I ta podrska je smesna stavka kad razmislis, sta ce mi 7 android update-a ako svaki put nesto u*eru, daj mi jedan stabilan i da ne razmisljam o tome uopste, ionako su promene uvek mizerne.
 
Šta znam, nerealno mi je da ima baš toliko problema sa P6 serijom, a da neki korisnici Pixel 6 telefona nemaju baš ništa od toga sa liste, a ne verujem da bi ćutali i sakrivali mane (tu mislim i na mane čipseta, ne samo na softver).
I meni se dešavalo da vidim kuknjavu i žalbe na XDA, za modele koje sam koristio, a koji su godinama u praksi radili perfektno. Mada se generalno XDA pretvorio u mesto za žalbe, jer je modovanja sve manje.

Da li je do samog Android OS-a, bagovitih app, modova, odnosno mogućnosti da svako nešto moduje, čačka.. Ne znam. Znam samo da su skuplji Šaomi modeli ''ok'' ali da još nisam video da neki radi bolje, stabilnije, pouzdanije od Pixela (iz okruženja) i Sony-a koje sam koristio, pa mi nema neke logike da Pixeli 6 rade loše. Ne zaboravi da si koristio Lumie sa W10m i da si tolerisao onaj pakao od nikada dovršenog sistema, pa valja možeš da istolerišeš i po koji bag Pixelima :D
 
Lumie rules :D I meni je neverovatno ali citam razne izvore konstantno vec neko vreme i bas je tako, ili nemaju nikakvih problema ili imaju bas neke lose, deal-breaker probleme..
 
Kupi P6, probaj fon x dana. Pa ako ti ne odgovara, kapiram da ćeš ga relativno lako prodati, ovde na benchu. I onda, naravno - uzmibratešaomi :D
 
I koji si custom ROM flash -ovao :)
VoLTE nema baš nikakvu funkciju, što se kvaliteta audio signala tiče. Meni značajna stvar je što mogu u isto vreme da surfujem dok razgovaramo, jedino to.

A za call recorder si mogao da koristiš i Google Phone aplikaciju :)
Volte meni znaci za pozive, kvalitet je neuporedivo bolji, ali dobro.
Da li mozes da objasnis kako da snimam razgovore s pixel telefonom bez roota, ako mozes sa screenshotovima bio bi ti zahvalan... :)
 
VoLTE nema nikakve razlike u kvalitetu, bar kada sam ja upoređivao, (koja je mreža u pitanju)?, mada mislim da svi oni koriste iste kodeke.
Ništa, otvoriš Phone aplikaciju, odeš u settings i uključiš opciju za snimanje ,prosto.
 
VoLTE nema nikakve razlike u kvalitetu, bar kada sam ja upoređivao, (koja je mreža u pitanju)?, mada mislim da svi oni koriste iste kodeke.
Ništa, otvoriš Phone aplikaciju, odeš u settings i uključiš opciju za snimanje ,prosto.
Mts na mts npr, kod mene je drasticna razlika. A za recorder, zaista to nisam nasao, blokira google nas region
 
Ne vredi ti volte ako i drugi sagovornik nema isti aktiviran. Tebi je ukljucen al nema efekta nikakvog, samo placebo
 
Pa vredi u smislu baterije, ne mora telefon da se spusta stalno na 3G kad zoves nekoga ili tebe neko zove. Samim tim ce ti biti brze i uspostavljanje poziva.
 
To su sve prednosti, plus onu koju sam već naveo..
Na A1, kada je krenula kampanja, upoređivao sam taj famozni HD kvalitet, sve je bilo identično kao i pre VoLTE-a
 
'Razgovor se uvek vodi na nivou glupljeg' 😂
Kad zoveš nekoga ko ima VoLTE, onda ćeš sigurno da osetiš razliku u kvalitetu :)
A trebalo bi da ima dosta uređaja sad, nije kao na početku da nema niko..
 
Da li je jos neko rootovao telefon il sam ja u manjini?
 
Na kraju je zakljucak da je ovaj telefon prevelika macka u dzaku... Sve mislim ispravice ove bas krucijalne probleme ali tesko da to mozes softverom, los modem kako mozes softverom popraviti.. niko ne pominje bag sa bezicnim punjenjem isto, gomili ljudi ne radi, izgleda da je bas mali uzorak ljudi ovde na forumu pa je tesko izvuci neki zakljucak. Kakva steta za ovako lep dizajn i top kamere..

Ja bih još dodao:

  • kamera baguje sa vremena na vreme
  • zvuk nekada secka
  • sa vremena na vreme donji deo ekrana kao da izgubi osetljivost pa je nemoguće koristiti tastaturu
  • power dugme ume da ne reaguje
  • nekada se jačina zvuka čudno ponaša
  • esim u većini slučajeva ne radi kako treba

Ako već ima toliko bagova po forumima, daj da i ja dodam neke. krastavac, loš telefon...
 
Resetovaćete Ložača na Lumiu :D
 
Ma nije da ja imam te probleme što sam napisao, nemam ni one što je Boris naveo. Isto, sve te probleme nema niko na forumu ko ima Pixel, ali ajde kada mali smo uzorak, i kada se već piše daj da i ja kažem koju pametnu...
 
Izuzev povremenog pregrevanja ni jedan problem od gore navedenih nisam imao. Na početku je bio loš fingerprint senzor, to je ispravljeno nadogradnjama. Moram da se ogradim za bežično punjenje, nisam ga koristio pa ne znam da li tu ima problema.
 
Nazad
Vrh Dno