Šta je novo?

Google Pixel 5

Ok, da se ispravim, meni je neupotrebljivo :D

Svakako ne vidim ni jednu prednost 5a 5G, osim oko 15% vece baterije sto i nije neka razlika.

Uzeci u obzir da su dimenzije, pored softvera, glavni adut Pixel 5 telefona, ne vidim zasto bi neko uzeo 5a 5G koji je sa dimenzijama isti kao ostali Android telefoni u cenovnom rangu.
 
Sta je to sto vise dobijas sa 5a 5G? Ima 60Hz ekran, to je prakticno neupotrebljivo.
Ozbiljno?! :D evo i dalje vecina korisnika telefona i dalje na 60hz ja ne znam kako oni zive sa tim telefonima i koriste ih.
Mora da su razvili posebnu vestinu da mogu da vide sadrzaj na ekranu koji se osvezava SAMO 60 puta u sekundi hahahahaha.
5A ima jacu bateriju, 3.5mm izlaz za slusalice i bolje zvucnike, 5 ima bezicno punjenje i malo brzi ekran i verovatno brzu UFS memoriju.
A koliko je skuplji 5 od 5a?
 
@Gorth

Da, ozbiljno. Koristim 144Hz monitor, 120Hz tablet, prethodni telefon je bio sa 144Hz ekranom. 90Hz kod telefona mi je najmanja upotrebljiva vrednost.

"Malo" brzi ekran nije bas malo, 90Hz je 50% fluidnije od 60Hz. Cena im je ista na KP, ako gledamo polovne.
 
Ko jednom predje sa 60hz na 90hz ili više, nema vraćanja nazad.
 
@Gorth

Da, ozbiljno. Koristim 144Hz monitor, 120Hz tablet, prethodni telefon je bio sa 144Hz ekranom. 90Hz kod telefona mi je najmanja upotrebljiva vrednost.

"Malo" brzi ekran nije bas malo, 90Hz je 50% fluidnije od 60Hz. Cena im je ista na KP, ako gledamo polovne.
Salu na stranu, kapiram tvoj ugao ali iz mog ugla meni 5ica nema sta da ponudi bolje u odnosu na 5A koji pokriva vise stvari koje meni trebaju.
 
100 ljudi...ali generalno kad se jednom navikneš na 120hz nazad je teško (ima ih i koji bez problema mogu). Isto tako kome kompakt dimenzije odgovaraju, džaba mu sve ostalo
 
Ok, da se ispravim, meni je neupotrebljivo :D

Svakako ne vidim ni jednu prednost 5a 5G, osim oko 15% vece baterije sto i nije neka razlika.

Uzeci u obzir da su dimenzije, pored softvera, glavni adut Pixel 5 telefona, ne vidim zasto bi neko uzeo 5a 5G koji je sa dimenzijama isti kao ostali Android telefoni u cenovnom rangu.
To je nesto drugo. 🙂
100 ljudi...ali generalno kad se jednom navikneš na 120hz nazad je teško (ima ih i koji bez problema mogu). Isto tako kome kompakt dimenzije odgovaraju, džaba mu sve ostalo
Upravo tako. Individualna stvar.
 
Hir je bio 😁

Za sada mi je ok, dimenzije i softver su fantasticni, zbog toga sam ga i uzeo.
 
Posto sam uzeo polovan telefon, nakon nekog vremena sam primetio burn in efekat na ekranu :( Probao sam softverom da resim onim naizmenicnim animacija po 2h ali nije pomoglo. Kontam da tu nema resanja onda?
 
Ala je neko gazio jako osvetljenje jbt. Kao moj ortak sto je sve svoje Samsunge uništio. Uvek držao na max osvetljenje, cela tastatura mu se iscrta na telefonima.
 
Posto sam uzeo polovan telefon, nakon nekog vremena sam primetio burn in efekat na ekranu :( Probao sam softverom da resim onim naizmenicnim animacija po 2h ali nije pomoglo. Kontam da tu nema resanja onda?
Nema resenja.
Alii razmisljaj pozitivno, najgore se vec desilo i sad mozes da ga rokas na max osvetljenju stalno :D
Koristi sto vise crnih pozadina i slicno, pa ces se relativno brzo i navici. Ja na svakom telefonu dobijem burn in pre ili kasnije, ali to je zato sto ih koristim po 3,4 godine.
Doduse dok ga ja dobijem toliko se na telefonu sve vec raspada i zakucava da bledi artefakti na ekranu budu najmanji problem.
Uvek me je zanimalo, da li degradacija piksela podleze garanciji ? :unsure:
 
Ako se telefon ne siluje na max, burn in uopšte ne mora da se desi.
 
Super stvar sto Android i skoro svaka aplikacija imaju dark mode, tako da i ne primecujem :)
Ali kao sto sam napisao, ekran ima prilicno bezivotne boje i kontrast ispod 50% osvetljenja tako da ga razumem donekle
 
Sa kog telefona si presao?
 
Pixel 3. Najbolji ekran koji sam koristio do sada, bela je bela a ne zuta kao na svim novim telefonima ukljucujuci i pixele. Saturaciju mozes da podesis kako ti se svidja, normal ili boost/adaptive i vidi se velika razlika. Na pixel 5 maltene nema promene
 
Poslednja izmena:
Ako se telefon ne siluje na max, burn in uopšte ne mora da se desi.
Moze ako ga drzis u kutiji i nikad ne upalis, aliiiiii ako ga zapravo koristis, zivis u Srbiji gde leti dan traje 19 sati, prosecna temperatura je 35 stepeni i koristis mobilne "moderne" "visoke" tehnologije :ROFLMAO:(posebno sa samsnung exy chipom), pa je normalno da temperature telefona idu preko 40 stepeni regularno.....Burn in ne da mora da se desi pri visegodisnjoj upotrebi, nego treba da se zabrines, ako se ne desi.
 
Ako se telefon ne siluje na max, burn in uopšte ne mora da se desi.
Potvrđujem. Ja na s10e a i sad na s10+ uopšte nemam burn in. Takođe koristim i Panasonic plazma tv koji ima 10 godina i ekran bez burn in-a..
 
@Ever86 ,ti si ozbiljan za ovo ili?
pa, onako, i da i ne
Mora mnogo toga da se poklopi da bi degradacija piksela bila ozbiljna, ali ako zaista koristis telefon vise godina, poklopice se.
Ti to hipoteticki mozes da izbegnes 100 posto, ako:
1. ne koristis telefon 4 godine aktivno
2. ne koristis telefon aktivno po jakom suncu
3. skoro nikad nisi na max osvetljenju
4. ne koristis telefon dok je na brzom punjacu mnogo, ako uopste
5. ne dozvoljavas telefonu da se pregreva dok radis bilo sta sto zahteva staticke objekte ui-ja(srecno sa tim ako imas sd888 ili exy 990 ili novije)
6. ne igras igre sa faksnim ui objektima koliko god lagane bile( ovo je mene unistilo sada, pa imam tu neke sudoku brojeve svuda po ekranu kad je siva pozadina)
7. nemas telefon koji from the jump ima nekvalitetan oled panel

Drugim recima, da. U sustini sam ozbiljan, zato sto je mnogo lakse razviti doticni problem, pri normalnoj, dugorocnoj upotrebi, nego ga zaobici.
Zivis u vremenu gde svi koji rade recenzije pricaju o tome da li posle 20 minuta koriscenja kamere ili igranja igara telefon postaje previse vruc da bi se drzao u ruci ili ne.
Tako da...zivi u skladu :ROFLMAO:
 
Licno ne znam nikog ko je isti telefon koristio 4 godine.
 
1. Videću koliko ce mi izgurati trenutni telefon koji imam, javim se ako ga budem imao 4 godine (a imaću ga verovatno, jer će mi biti žao da ga prodajem, pa će biti sigurno korišćen kao drugi telefon, tako da ću baš videti kakav će biti)
2. Koristim ga kada sam na suncu i kada mi treba
3. Zašto bih bio na max osvetljenju ako mi ne treba?
4. Telefon punim noću i što bih ga koristio dok je na punjaču?
5. Ne koristim telefon za igrice

Ti si uzeo primere kao da hoćeš namerno da sahraniš telefon, pritom te uslove koje si naveo nema 95% ljudi koji imaju telefone.
 
1. Videću koliko ce mi izgurati trenutni telefon koji imam, javim se ako ga budem imao 4 godine (a imaću ga verovatno, jer će mi biti žao da ga prodajem, pa će biti sigurno korišćen kao drugi telefon, tako da ću baš videti kakav će biti)
2. Koristim ga kada sam na suncu i kada mi treba
3. Zašto bih bio na max osvetljenju ako mi ne treba?
4. Telefon punim noću i što bih ga koristio dok je na punjaču?
5. Ne koristim telefon za igrice

Ti si uzeo primere kao da hoćeš namerno da sahraniš telefon, pritom te uslove koje si naveo nema 95% ljudi koji imaju telefone.
Otisli smo u off bas snazno, ali ajde vec kad smo dovde stigli, pa nek moderatori brisu, ako zele.
Koristim telefon kao mikrofon za online predavanja na masteru(jer je kineska kuga jos uvek na snazi), zato sto mi ne pada na pamet da kupujem mikrofon i kameru za desktop, a ne prija mi da koristim laptop za predavanja 3,4 sata(ne mogu da se za**bavam sa hdmi kablovima). Aplikacija koju koristim za strimovanje zvuka i slike na desktop klijent ms teams-a radi dobro i stabilno, ali jede bateriju, imamo toplotu, imamo sve. Ponekad moram da upalim i kameru, ista aplikacija sada sluzi za live strimovanje i zvuka i videa, posle 20 minuta, temperatura poludi.
U svakom slucaju, predavanja traju po 3 plus sata u kontinuitetu. Izvadi s22 ultru iz kutije sada i sansa da njena baterija to izdrzi sa 100 posto sigurnosti APSOLUTNO NE POSTOJI, kamo li moj raspali telefon.
Sto znaci sta? Moram da ga drzim na punjacu. Jos temeperature, jos degradacije ekrana ako je upaljen.
I onda ce koncentracija da krene da mi leti posle sat i po, dva predavanja, moram da upalim neki sudoku nesto(da bih mogao da se fokusiram na reci predavaca kog slusam) na telefonu koji koristim kao mikrofon(strimuje live zvuk sve vreme) i koji je na punjacu da slucajno ne bih ostao bez mikrofona u sred predavanja.
I onda imamo neki sudoku, jos temperature, staticki elementi, stalno bela pozadina...
Meni je ovo normalan use case koji bi mogao da te zadesi u periodu od vise godina koriscenja. Da necu da koristim smart funkcionalnosti ne bih imao smart telefon.
Moze da bude komentar sada, ko radi ovakve stvari i ovo i ono, ali boze moj....i ja imam takve komentare kada mi neko kaze da nema instaliran nikakav adblocker na telefonu :D
Licno ne znam nikog ko je isti telefon koristio 4 godine.
Ja moj koristim skoro 4 pune godine u ovom trenutku i nisam ponosan :ROFLMAO:
To sto kod nas ne moze legalno da se kupi pixel i sony, a lg je otisao, mi drasticno olaksava odlaganje kupovine novog telefona. Cak sta vise, cini kupovinu skoro nemogucim zadatkom, tako da guram ovo dokle god ekran i antene rade.
 
Svaka čast ako ti koristiš telefon umesto laptopa za predavanja, nema šta dalje onda da zalazimo u priču 😂
 
Jel koristite stabilnu ili beta verziju na Pixelima? Koliko su se beta verzije pokazale pouzdano za "daily driver"?
 
Meni je 12 beta bila potpuno stabilna. Ovu poslednju nisam jos uvek updateovao.

Jel se desava nekom da always on display ne radi? Tj nekad radi, nekad ne :/
 
Meni je 12 beta bila potpuno stabilna. Ovu poslednju nisam jos uvek updateovao.

Jel se desava nekom da always on display ne radi? Tj nekad radi, nekad ne :/
E meni je slicno na stable, koristio sam neko vreme AOD i bas imam taj slucaj. Mislio sam da imaju foru da detektuju kolicinu svetla i to da li je telefon okrenut na ekran da se ugasi AOD, ali me mrzelo da proveravam :D
 
Ne, naravno bug je u pitanju. Evo vidim po netu i sestica ima isti problem.
Cak i double tap to wake ne radi, vrlo iritantno
 
Nazad
Vrh Dno