Šta je novo?

Google Pixel 2

meni se svidjaju oba [emoji4][emoji4][emoji4]

from komsa's edge
 
I meni je lepsi manji, ili mozda ne lepsi vec manje ruzan. XL kao da ima (ili stvarno ima) vece čelo od brade, kod manjeg mi deluje simetricno.

Ali sve je to subjektivno, imao bih ga bukvalno samo zbog kamere i nicega vise.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta bi zar nije bilo reci da dolazi uz 8.1 ili 8.0.1 !? [emoji848]
 
Odlične foto, ako su stvarno sa pixela... :smash:
 
but today we get to see full-size, unedited pictures thanks to Google Camera Product Manager Isaac Reynolds and we are blown away.

Sada ako taj lik vara krastavac .

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa imate exif podatke gde sve pise.

A uz to fotke su klasicne nexus/pixel-like pa ne vidim razlog za bilo kakvu sumnju.
 
Kad ce kod brace madjara?

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Cek prvo u svetu da se pojave!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Brutalne fotke. Steta sto ga nece biti kod nas, i sto je tako skup, iako je korektan, u poredjenju sa konkurencijom.

Moto Z via Tapatalk
 
Pa imate exif podatke gde sve pise.

A uz to fotke su klasicne nexus/pixel-like pa ne vidim razlog za bilo kakvu sumnju.

+1 kao da sve ovo nije već viđeno na nexusu 5x od 120€ iz 2015. godine :D

plus što kao da je oštrina (fokus?) upitna, npr ova devojka koja leži na bazenu ima premalo detalja za ovoliko svetla i ovoliku udaljenost od kamere. kao da je digitalno zumirana. ovaj voćnjak isto čudan, da ne znam čime je fotkan rekao bih iphone.
 
Poslednja izmena:
Upravo to, cropovao sam samo sempl #4 (vocnjak) i da ne pise da je Pixel 2 rekao bih da je neki stariji uredjaj sa ~ 1/3'' senzorom (ip5/s, N5).

Ne sumnjam da ce imati prakticno najbolju kameru (foto/hdr+) ali iskreno kvalitet nekih semplova to ne govori, osim sto je dinamicki raspon svakako bolji od proseka. Ali su ocigledno ''eye candy'' za insta promociju po tech sajtovima.
 
Poslednja izmena:
Je l' se zna koji je senzor u njemu? Ne nadjoh podatak nigde.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Kao i u U11. Sony IMX362 1/2.55".
 
Poslednja izmena:
Paa, bolji je za fokusiranje, ima tzv. Dual-Pixel tehnologiju fokusa; s druge strane, malo je manji, mada se to ne ogleda u losijem LL-u, bar po uzorcima sa dosadasnjih uredjaja koji ga imaju...

Moto Z via Tapatalk
 
Znaci jos pixel/nexus moze da se "bije" sa ovim.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Dual-Pixel tehnologiju fokusa;

Al se kraducka tehnologija od Canona.[emoji1] [emoji1]

Inace DPAF sluzi samo u video modu...za brze i finije fokusiranje u toku snimanja...za fotkanje nema nikakvu funkciju ni prednost.
E sad koliko ta tehnologija uspesno moze da se implementira u jedan telefonski senzorcic i sistem kamere, to je vec pitanje.Pre ce biti obican marketing.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
A što pišeš napamet... Pogledaj kako još S7 fokusira sa dual pixel af pa reci kako ne služi ničemu u foto modu
 
Da se nije negde pojavio live wallpaper sa novog pixela? Ja nisam uspeo da nađem
 
A što pišeš napamet... Pogledaj kako još S7 fokusira sa dual pixel af pa reci kako ne služi ničemu u foto modu
Znam sta pisem, jer je to tehnologija koja je stvorena i primenjena na DSLR-u i video kamerama godinama, gde je to malo ozbiljnije primenjeno.

Dpaf sluzi za sto bezbolnije fokusiranje u video rezimu, u live modu, za brzu promenu fokusa u toku snimanja(narodski receno onako lepo filmski, kao kad rucno stelujes objektiv).
Za fotkanje ti je to potpuno nebitno, jer je slika staticna, ne vidi se rezultat, mozes samo da gledas kako fino fokusira pre nego sto okines i to je to.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
I nema razlike koliko prođe od toga što si uperio telefon ka subjektu do toga da je subjekat u fokusu, nebitno ima li dpaf ili ne?
Čoveče sa dpaf viewfinder radi maltene kao ljudsko oko, bukvalno kako ga pomeraš tako se kadar refokusira, u odnosu na šporete koje uperiš - sačekaš 2 sekunde - škljocaš dpaf deluje kao iz drugog univerzuma
 
Odlično štivo...i reklama

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
[YOUTUBE]Dq3PhCK7cn4[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno